www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj menite o sledeči el. napeljavi v stanovanju?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 11:10 am    Naslov sporočila:  Kaj menite o sledeči el. napeljavi v stanovanju? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred 14 dnevi je v garsonjeri kjer živim prišlo do izpada el. toka, na vseh vtičnicah (glavni prostor in kopalnica) ter lučeh v kopalnici, ostale so mi štiri luči in vtičnica ter luč v kleti.
Prižgan sem imel ojačevalec dokaj majhne moči, pralni stroj in štedilnik prav tako majhne moči (en mali el. grelec).
Pogledal sem 16A in 20A Etimat 6 avtomatske varovalke, ki so ostale prižgane, ter na vseh tudi faze.
Po tem je bilo sklepati, da gre za problem z el. napeljavo. Ker kot elektronik nimam obsežnejših izkušenj z napeljavami, sem poklical dva energetika.
Ugotovili smo, oz. z veliko verjetnostjo domnevamo, da so vse vtičnice glavnega prostora, kopalnice in luči kopalnice (celotna kopalnica) vezane na eno varovalko Etimat 6 16A, štiri neonske luči glavnega prostora, ena luč ter vtičnica kleti na varovalko Etimat 6 20A.

Garsonjera je bila tako vezana pred 12. leti, pred 2 letoma je nek "mojster" ločil napeljavo te garsonjere od dveh stanovanj zraven, ter po sklepanju tistih ki smo si vezavo ogledali vedel, da s tem storil precejšnjo napako.

Zanima me kaj menite o takšni napeljavi ter predvsem vezavi na varovalke. Pred 12. leti je bil prostor vezan za namene pisarne, pred 2 letoma pa je bilo jasno predelan v garsonjero in "mojster" je vedel da bo tako ostalo, vendar vseeno storil več po mojem mnenju nevarnih posegov. Če uporabnika poškoduje ali mu zažge prostor naprava ki sem jo izdelal jaz za to vsekakor odgovarjam, ali za omenjena dejanja odgovarja tisti, ki je to delal? Račun je bil izdan, menda prav tako projektna dokumentacija, ki pa je od lastnika ne morem dobiti, ker je menda nima, ali ne želi dati.

Hvala za vsakršen komentar.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.96
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, nič ne odgovarja. Do sedaj so zadeve delovale.

Če pa sedaj inštalacija ni primerna oz. se ti zdi, da ni, pa si moraš sam popraviti. Opravi meritve in dobil boš rezultat pomanjkljivosti.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Ne, nič ne odgovarja. Do sedaj so zadeve delovale.

Če pa sedaj inštalacija ni primerna oz. se ti zdi, da ni, pa si moraš sam popraviti. Opravi meritve in dobil boš rezultat pomanjkljivosti.


Kot sem omenil smo meritve in pregled inštalacije naredili, očitno tudi odkrili pomankljivosti. Seveda bo težavo potrebno odpraviti, to mi je jasno.
Sprašujem predvsem o primernosti priklopa celega stanovanja in kleti na dve varovalki, čeprav jih je isti električar vgradil šest. Oba električarja, ki sta si stanje ogledala po izpadu toka take napeljave ne bi priklapljala, predvsem pa ne predlagala še dodajanja gretja na elektriko, ker bi v tem primeru na eni varovalki in enem tokokrogu imel preveč porabnikov.
To so pralni stroj, el. štedilnik, računalnik, ojačevalec in ostale podobne reči, cela kopalnica z lučmi bojlerjem in še eno vtičnico vred, osciloskop, sig. generator, spajkalnik, variak, trije el. radiatorji, itn.
Račun je bil izdan ter plačan. Bom vprašal drugače, ali je takšen način priklopa v skladu s prakso? Vem, da ni krivda elektičarja, ki je pred 12. leti naredil inštalacijo za pisarno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.71
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kakšno imaš pogodbo z lastnikom stanovanja glede vzdrževanja, ampak glede na to, da so bile prej pisarne in potem predelava v stanovanje, bi morali malo bolj porazdeliti na več varovarlk kar pa prinese tudi razkopavanje in dodatno napeljavo kablov.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Nace. Od lastnika imam pooblastilo za koriščenje in upravljanje s stanovanjem. Gre za očeta, ki mi je stanovanje dal v korist pod pogojem, da zanj primerno skrbim. Problem z napeljavo sem želel rešiti z nadometno povezavo, ker nimam denarja za kaj več in ne možnosti za izpraznitev v primeru razbijanja/prebijanja zidov, vendar zahteva podometno ali nič.
Strinjam se, da bi morali zadevo razdeliti na več tokokrogov in varovalk, verjetno je tudi zato isti električar ob ločitvi toka od drugih dveh stanovanj vgradil 6 varovalk.
Priključene sta le dve, bi vi to naredili na tak način, delo zavrnili, morda predlagali vsaj še kakšen tokokrog nadometno? En del je izveden nadometno, predvsem signalni kabli za internet cele hiše, malo tudi luči in še kaj.
Doma imam dva mikrofonska predojačevalca na lampe, ki sem ju prodal. Enemu je po nekaj letih potrebno menjati lampe, drugega pa sem sam želel pregledati zaradi suma, da ni primerno varovan, ampak vidim da je. Tak pristop imam pri malih porabnikih, kjer je varovalka krepko pod 1A. Čudilo bi me, da za priklop el. napeljave stanovanja ne bi bilo smernic in nosilca odgovornosti. V mojem primeru bi uporabnik ob nepravilni vezavi na kovinsko ohišje lahko dobil 230VAC iz omrežja, 350VDC/25-50mA napajalnika ali nekaj manj iz vezja, itn. V skrajnem primeru bi lahko sledila smrt, morda požar, kaj drugega verjetno ne.
Mogoče sem zaradi ojačevanja signalov reda nekaj mV nekoliko bolj natančen, toda delal sem tudi po klubih in odrih, kjer se nikoli nismo hecali z omrežno napetostjo. Še posebej ne odkar nam je v Parizu luža zalila kabel za napajanje celotnega ozvočenja...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.96
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovornost za inštalacijo nosi lastnik. Če je to privat last, imaš kakor imaš in če vidiš, da ni vredu, boš si dal sam urediti. Če pa je komercialne narave, pa ogrožaš druge in v tem primeru ti lahko sledijo velike tožbe ob nesreči tujih posameznikov, prav tako kazni inšpektorata v takih primerih.

Ni denarja, če je to srednje velika mansarda boš pa ja vložil 500-800€ za novo inštalacijo in še 300-400€ za malarja.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel sem pravilnik o nizkonapetostnih inštalacijah iz Uradnega lista republike Slovenije. Točka II, 6. člen to določa na sledeči način:

II. ZAHTEVE ZA ELEKTRIČNE INŠTALACIJE

6. člen

(zagotovitev varnosti)

Električne inštalacije morajo biti projektirane, izvedene in vzdrževane tako, da:

– se prepreči električni udar,

– se prepreči prekomerno segrevanje njihovih elementov,

– se prepreči vžig možne eksplozivne atmosfere,

– se preprečijo podnapetostni, prenapetostni in prekomerni elektromagnetni vplivi,

– se preprečijo nevarnosti prekinitve napajanja,

– se preprečijo druge nevarnosti (npr. oblok, nenadzorovano mehansko delovanje),

– zagotavljajo pravilno in nemoteno delovanje naprav in opreme, ki se priključujejo nanje in

– ne ovirajo stalnosti in kakovosti dobavljene električne energije sosednjim inštalacijskim sistemom s prekomernimi nihanji napetosti ali drugimi tehničnimi motnjami.

S takšno izvedbo priključitve inštalacije je kršenih vsaj 4-5 točk, zaradi 2 metrske oddaljenosti podomarice od dovoda plina verjetno 5-6 točk.

Pod točko III, 10. člen sta omenjena uporaba in vzdrževanje, za kar sta odgovorna lastnik ali njegov pooblaščenec:

10. člen

(uporaba in vzdrževanje)

(1) Po izdanem uporabnem dovoljenju mora lastnik stavbe zagotavljati pravočasno in pravilno izvedbo vseh dejanj, potrebnih za varno uporabo in s tem povezano vzdrževanje vgrajenih električnih inštalacij, kakor je to določena v tem pravilniku. Lastnik stavbe mora v program vzdrževanja stavbe v skladu s predpisi, ki urejajo vzdrževanje stavb, vnesti tudi pravila za uporabo in vzdrževanje električnih inštalacij, na podlagi katerih je omogočeno le-te vzdrževati v skladu z zahtevami tega pravilnika.

(2) Če ima večstanovanjska ali nestanovanjska stavba upravnika, mora le-ta v okviru svojih pooblastil prevzeti skrb za izvedbo in evidentiranje dejanj iz prejšnjega odstavka.

(3) Naloge, povezane z vzdrževanjem električnih inštalacij, smejo opravljati le tisti izvajalci, ki smejo pri graditvi stavb izvajati električne inštalacije v skladu s predpisi, ki urejajo graditev objektov.


Inštalacije naj bi se po posegu pregledovale, za kar je pristojen inšpektor. V primeru poškodb, popravil oziroma posegov ali obnovitvijo, ki lahko vplivajo na njihovo varnost se opravi izredni pregled.

Gre za točko III, 11 člen:

11. člen

(redni in izredni pregledi)

(1) Redni pregled električnih inštalacij v stavbah, ki obsega pregled, preskuse in meritve električnih inštalacij, je treba izvesti v roku, ki ni daljši od 8 let.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek je treba redni pregled električnih inštalacij v stavbah, ki imajo prostore s potencialno eksplozivno atmosfero po predpisih, ki urejajo protieksplozijsko zaščito, izvesti v roku, ki ni daljši od 2 let.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena je treba redni pregled električnih inštalacij v stanovanjskih stavbah izvesti v roku, ki ni daljši od 16 let.

(4) Izredni pregled se opravi po poškodbah, popravilih oziroma posegih, vključno z obnovitvijo električnih inštalacij, ki lahko vplivajo na njihovo varnost.


Kaže, da v 21. stoletju le obstajajo zakoni in s tem odgovornost posegajočega v inštalacije. Tukaj se v nekih delih omenja lastnike stavb, za lastnike dela stavb ne najdem zakonov, ker verjetno veljajo enaki kot v primeru lastnika celotne stavbe. Vem, da je lastnik garsonjere imel pooblaščenca, zato sklepam o veljavnosti omenjenih zakonov tudi v tem primeru.
Verjetno "kompliciram", vendar sem zadnjega posegajočega v inštalacijo pravilno obvestil o težavi, ter ga strpno prosil naj pove kaj storiti v takšnem primeru, ker najbolje ve kje so vodniki in kakšna je vezava na omarico. Javi se seveda ne, na nekaj klicev in sms-ev enako ne. Tudi prejšnji pooblaščenec je bil seznanjen, vsaj srečo mi je zaželel, ki pa sem jo že imel Smile

Link na Uradni list, besedilo je prečiščeno in jasno:
https://www.uradni-list.si/1/content?id=92439
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Odgovornost za inštalacijo nosi lastnik. Če je to privat last, imaš kakor imaš in če vidiš, da ni vredu, boš si dal sam urediti. Če pa je komercialne narave, pa ogrožaš druge in v tem primeru ti lahko sledijo velike tožbe ob nesreči tujih posameznikov, prav tako kazni inšpektorata v takih primerih.

Ni denarja, če je to srednje velika mansarda boš pa ja vložil 500-800€ za novo inštalacijo in še 300-400€ za malarja.


ElGrigon, hvala za odgovore. Sklepajoč po le teh, tudi branju mojega pisanja in predvsem pregledu profila si bolj v elektroniki kot energetiki, tako kot jaz, zato je bolj smiselno če pišejo energetiki z izkušnjami. Brez zamere prosim, ko se tole reši lahko poklepetava o napajalnikih in podobnih zadevah, ki zanimajo oba. Trenutno si res ne želim ugibati in se ponavljati, ker je situacija zelo stresna.
Da gre za vseljeno garsonjero je razvidno iz predhodnega pisanja, tako kot lastništvo, razbijanje/prebijanje sten in izpraznjenje prostora pred tem. Prav tako je že bilo omenjeno kaj me zanima. Nekaj sem že izvedel iz Uradnega lista, Naceta, za kar se mu lepo zahvaljujem, če bo kdo od kompetentnih še kaj dodal mu bom prav tako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5336
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah, meni se zdi, da malo (veliko) kompliciraš. V treh ali štirih dneh je lahko zadeva podometno narejena brez problema. Pa saj gre za par sob, ne pa bajto! Za teh par dni magari ce gres v hotel ali kam drugam.

Za vrezovanje kanalov v steno/cegle vem, da ima oce (ki se s tem bavi) od Hiltija en nastavek za masino, s katerim stemas kanal direkt v steno, gre lepo in hitro. Potem pa cev, gips in to je to.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.86
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa se ti zdi, da sprašuješ vse to na pravem mestu?

Po tem, kar si napisal, bi bilo najpametnejše povprašati tukaj.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Mucek: O tem smo že razmišljali, od obeh el. si nihče tega ne želi delati, ker so tam kabli tudi za soseda, če obstaja dokumentacija bi jo bilo potrebno dobiti. Sicer pa razbijati od omarice in celo preklado kjer to je.
Stanovanje je polkletno z železobetonskimi stenami, ki so ojačane zaradi nosilnosti ali nekaj takega. S tistim nastavkom sem že delal, toda tu to ni mogoče, tako mi je bilo rečeno in v preteklosti se je tu le štemalo. Vsekakor bo na tak način stanovanje v večji meri potrebno izprazniti, ob kupu merilne tehnike ter ostalega bo kar zabavno. In ne vem zakaj bi po manj kot 2 letih popravljal za drugim, ki naj bi naredil tako kot je treba, ter bil za to plačan, le gre za 2 varovalki od 6. na celo stanovanje in klet... Takšne izvedbe bi morali primerno sankcionirati, taka je praksa v državah kjer jim gre dobro. Tukaj pa flikamo in popravljamo, smo tiho kljub (visokim) računom.

@Branez: Lepa hvala, obrnil sem bom nanje in izčrpal te možnosti, zato pa tudi so!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.86
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa se ti ne zdi, da bi lahko sam na to "gor prišel"? Tudi na Zvezi potrošnikov Slovenije ti bodo znali boljše svetovati kam in kako se obrniti kakor mi tukaj.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.28

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu je samo iskal potrditev lastnih izgovorov zakaj nečesa ne bi naredil/popravil tako kot bi treba.
Zdaj ko jih ni dobil, mu več nismo dobri...

Ni druge kot pritisnit na vse pristojne (inšpekcijske in druge) službe, da lastnik uredi zadevo tako, da bo nenevarna in skladno z zakoni (čeprav nisem prepričan, da kak zakon prepoveduje vezat celo bajto na eno varovalko, dokler štimajo ozemljitve in preseki žic, ampak jaz, tako kot drugi tukaj, seveda nisem od foha da bi to z gotovostjo trdil).
A ker je v ozadju še marsikaj drugega, nam skritega, do tega seveda ne bo prišlo.
Vse tole tu pa je brezplodna "debata za šankom".


Nazadnje urejal/a MadMax Sob Jan 07, 2017 6:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.96
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sprašuješ ali je izvedba inštalacije OK? Glede na napisano se o ustreznosti niti ne moremo pogovarjati, ker iz tehničnega vidika tvojih razlag je inštalacija OK v kolikor je pravilno varovana. Glede števila porabnikov na eni varovani liniji je praktično neomejeno, le pravilno mora biti varovano.
Torej tukaj spraševati zadeve, ki jih sprašuješ nima smisla, ker je podobno kot če bi spraševal koliko jabolk lahko gre v zaboj in kakšne velikosti.

Če hočeš točen odgovor, navedi tehnično analizo inštalacije. Se pravi varovalne elemente, varovane linije, preseke vodnikov, dolžine, trase, itd. Na podlagi tega bomo lahko energetiki ocenili ustreznost inštalacije s čemer pa si ne boš mogel kaj pomagati.

Imel si strokovnjake že na domu in so ti povedali mnenje. Zakaj še sprašuješ tukaj?

Loti se zadeve po uradni poti; posvetuj se z zakonodajo glede kritja stroškov obnove v primeru neustrezne inštalacije. Če je v tvoj prid, naroči pregled inštalacije in ustrezna popravila, nato pa se zakonsko preganjaj s tistim, ki je za to odgovoren.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elglow
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Avg 2015 17:06
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2017 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Pa se ti ne zdi, da bi lahko sam na to "gor prišel"? Tudi na Zvezi potrošnikov Slovenije ti bodo znali boljše svetovati kam in kako se obrniti kakor mi tukaj.


Ne vem do kje bom lahko prišel sam ter kakšen bo rezultat. Zato pa sprašujem in dobil sem nekaj namigov, ki so zelo dobrodošli. Hvala vsem! Najprej sem želel popraviti sam, toda če se električar ne javi in druga dva v šali rečeta da se ob čem takem ne bi tudi onadva, bo potrebno drugače.
V mojih napajalnikih so včasih tranzistorji varovali varovalko ob 5 letni garanciji na vse razen lamp. Danes varovalka varuje napajalnik in tudi napeljava stanovanja ne bi smela varovati varovalke, ker gre za varnost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group