www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dostop do forumske vsebine preko varne povezave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem govoril s sinom...

Če sem si pravilno zapomnil je več vzrokov in imaš kar nekaj variant:
1. Nimaš certifikata ssl, ga je treba kupit pri zaupanja vrednem providerju ali ga pravilno inštalirat na server, da dela na 443...
2. Letsencrypt, free, ponuja ssl certifikat vendar za omejen čas in moraš pač podaljševat.
3. Če nočeš kupovati certifikata imaš še varianto, da greš preko CloudFlare (CF) in svoje dns strežnike usmeriš na njih. Proxy varianta. Uporabnik v ozadju najprej dostopa do CF po ssl (443) šifrirani povezavi, zato browser lepo pokaže zeleno klkučavnico kot varno povezavo, od CF do tvojega serverja pa gre po 80 (http). Interno in nedosegljivo uporabniku. Ogromno web strani gre preko njih.
Upam, da sem si pravilno zapomnil.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dušan in ostali hvala za informacije in predloge. Poskusil bom odgovorit na nekaj vprašanj/trditev. Odločil sem se za namestitev Let’s Encrypt ssl potrdila. Potrdilo sem dobil in ga tudi instaliral na strežniku. Njegova veljavnost je do 12.08.2017. Rezultat instalacije/konfiguracije je na sliki.

Preizkušam pa zaenkrat na naslednjih verzijah:
W7/32 FireFox verzija 53.0.2 32bit - varna povezava gre
W7/32 IE 11 verzija 11.0.9600.18665 - varna povezava gre
Android 4.4.2 Firefox verzija 49.0.2 - varna povezava gre

Predno grem kak korak dalje bi rad ponovil napake, kot jih navajate. Zaenkrat se strežnik oglaša tako na portu 80, kot na 443, nimam pa omogočenih secure piškotov foruma. Na ta način forum normalno deluje preko port 80 in moja testiranja ne povzročajo težav pri dostopu tistih, ki forum obiskujete preko porta 80.

Lp, Frenki



Elektronik_varno.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  109.71 KB
 Pogledana:  10 krat

Elektronik_varno.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2529
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Treba je nastavit, da bo komplet na https. Da bo vse iz http preusmerilo na https (301 redirect). Ker drugače nima pomena.

LE se da nastavit s skriptami, da se sam obnavlja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ne dela nikjer. Je v uporabi let's encrypt?

qwertz je napisal/a:
Treba je nastavit, da bo komplet na https. Da bo vse iz http preusmerilo na https. Ker drugače nima pomena.

Se strinjam ... takrat ko/če bo zadeva večini delala. V nasprotnem primeru povzročim težavo pri dostopu vam, ki javljate, da dostop preko https ne gre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 721
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni še zmeraj ne deluje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Port 443 očitno NI odprt!


elektronik port test.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  128.58 KB
 Pogledana:  10 krat

elektronik port test.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Port 443 očitno NI odprt!

Embarassed Brick wall Tokrat kaže, da bo bolje ... ampak bi bil pa najraje tiho, kje sem ga d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dela ! Wink

p.s.
Zelene ključavnice (delno zasebna/varna povezava) pa ni povsod po temah/podforumu. Nekje je, nekje ni.



Varna povezava elektronik.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  12.54 KB
 Pogledana:  6174 krat

Varna povezava elektronik.JPG



Delno varna povezava elektronik.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  19.19 KB
 Pogledana:  6174 krat

Delno varna povezava elektronik.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.55
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 2:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dela Exclamation tudi meni v obeh SSL capable starih browserjih na win98 Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2529
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 5:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dela. Sedaj pa res spravit vse na https, da bo tudi to obvestilo šlo stran.


Screenshot_2017-05-19-05-57-24.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  341.55 KB
 Pogledana:  1 krat

Screenshot_2017-05-19-05-57-24.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 721
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dela tudi meni Smile

Pohvale!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2529
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 1:41 pm    Naslov sporočila:  Re: Dostop do forumske vsebine preko varne povezave Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
V zadnjem času so browserji postali prav nadležni z opozarjanjem na tisto, kar je bilo desetletja v splošni uporabi Rolling Eyes .



Frenki, ne razumem. Zgrazas se, ker nekdo uporablja win98, tvoj forum je pa tudi zastarel... Oziroma je sedaj v koraku s casom, kar je edino prav.

Glede na to, da so do sedaj sla gesla nezascitena preko spleta, je bil skrajni cas, da se zadeva obrne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.55
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 4:31 pm    Naslov sporočila:  Re: Dostop do forumske vsebine preko varne povezave Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
..Frenki, ...tvoj forum je pa tudi zastarel...so do sedaj sla gesla nezascitena preko spleta
Forum je čisto Ok, gesla pri prijavi tudi niso hodila čisto nezaščitena preko spleta, vsebina pa gre res v plain textu preko web-a. Kot še pri mnogo mnogo forumih po svetu.

Če bo tudi vsebina šla preko SSL dalje, pa nobenega problema ... Pa kaj mislite, da je SSL 100% bulletproof pred kakšnimi zelo "radovednimi očmi" Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2529
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

100 % je boljši, kot plain text, ni pa 100 % varen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.55
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtomatska prijava meni NE dela več (kot da ne dobim cookie-ja); probal večkrat (moram peš se logirat vsakikrat) ...

V XP-jih pa dela v Portable Palemoonu 2.0 in portable QtWeb browserju . V portable Operi 10.63 pa ne ...

Khm, se bom zgleda moral sprijaznit ...

Huh, v win98 in portable Palemoon 2.0 sem našel "pravo nastavitev pri "kukisih" ... zdej si me zapomni/dela ... sorry ker sem smetil temo Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group