www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zanimiv električni avto
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule je model punco v hosto zapeljal in rekel, da je zmanjkalo elektrike.
Potem je pa njen oče takoj agregat pripeljal...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na portalu www.polni.si in tudi na portalu www.gremonaelektriko.si so že sedaj vpisane vse privat polnilnice/vtičnice, ki jih lastniki želijo deliti ostalim

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet Audi rešuje BMWja Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene bolj zanima koliko je to uporabno za v hribe? Onih 250 km je za mestno vožnjo se previ v glavnem po ravnini, ker industrijalci ne vidijo dlje od svojega poligona za testne vožnje. Bom dal primer. Zjutraj se odpelješ 35 km recimo temu zelo dinamične vožnje. Ta je v prvi tretjini strmo navzdol strmo navzgor, v drugi tretjini s kombinacijo ravnine in rahlim spuščanjem, v zadnji tretjini je ravnina z rahlim spuščanjem. No, ker moraš priti tudi domov si to napiši v obratnem vrstnem redu in dodaj še 35 km.

Imam pa občasno še drugo pot 22 km, prva četrtina v strm hrib in makadam, druga četrtina še vedno v hrib in naprej asfalt, premagat je potrebno cirka 400 m nadmorske višine, tretja četrtina rahlo spuščanje, zadnja četrtina strmo spuščanje. Isto moraš tudi tu priti nazaj domov in dodaj teh 22 km v obratnem vrstnem redu.

Pod strmino je mišljeno med 50-75% kjer je večja že malo čež 75%. Saj za moj občutek bi napisal tam kar za sto %.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za mojega puntota ( in verjetno tudi za serijske avte) lahko rečem, da če potegneš na koncu vožnje črto, da povprečno ni ne vem kako večja poraba. Če pretežno po ravnini porabim od 80-100Wh/km, je pri večjih višinskih razlikah poraba nekje od 110-140Wh/km.

Je pa veliko večja težava, če imaš na koncu vožnje še večji vzpon. Tako jaz od doma do Ljubelja pridem na vrhu samo še cca 10% energije ( poraba Tržič - Ljubelj je cca 200-250Wh/km), čeprav imam samo 65km, a potem sem brez težav prišel do Celovca.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Mene bolj zanima koliko je to uporabno za v hribe?

Dodaj potencialno energijo. Za 1500kg in 400m znese 1,6kWh (plus izgube), kar približno ustreza 15km naravnost. Za navzdol polniš baterije, seveda če ni klanec prestrm za regenerativno zaviranje. Po drugi strani motor na notranje izgorevanje ne zna pretvarjati mehanske energije v gorivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2018 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sono Motors ima ponovni krog po Evropi za testno vožnjo. Sam sem rezerviral testno vožnjo za v soboto ob 13h v bližini Beljaka v Avstriji . Pa da vidim, kaj ponujajo za ta denar. Smile

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2018 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O električni mobilnosti bo govora tudi na letošnji konferenci SLO-PV.
Vabljeni.
http://slo-pv.fe.uni-lj.si/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group