www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

iSpy povezava IP Cam

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 19, 2017 10:28 pm    Naslov sporočila:  iSpy povezava IP Cam Odgovori s citatom

Pozdrav vsem,

IP kamera dela brez težav v Internet Explorerju in v originalnem programu od IP kamere, rad pa bi jo spravil v pogon s programom ispy. Zdi se mi dober program z veliko funkcijami, veliko jih ne potrebujem, kar pa bi želel pa ta program ima, zato hočem svojo IP kamero dodat v ta program ampak mi nikakor ne uspe. A je kakšen trik za tole ali kaj drugega? na spletu od ispy softwera ne najdem več koristne informacije kako bi jo lahko še dodal v program da zalaufa.
Z nobeno od funkcij ki jo program podpira ne spravim v delovanje kamere. Sprobal vse opisane recepture za connecting pa nič.
Se mogoče kdo s tem kaj več ukvarja?
kamera je JOOAN 705NVR-T softwer pa ispy


LP
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 1:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugotoviti moraš, ali kamera lahko streama video. V original programu preglej vse opcije in nekje v kakem od podmenujev bi morale biti kakšne nastavitve za stream, ki verjetno v default nastavitvah ni vključen. Poleg tega lahko ni ravno na "velik zvon" obešeno na katerem portu in s kakšnim kodiranjem lahko prideš do streama.

Sam imam podobno, še malo cenejšo kamero (VCATCH), ki celo podpira ONVIF standarde. Ko sem nastavil stream, je šlo brez težav. Poskusil sem z iSpy in z Motion na "malini", pa oboje deluje.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikakor ni ratalo najt stream nastavitev. Potem sem nekaj začaral s programom CameraFTP VSS kjer sem prišel do nastavitve kamor je avtomatično bil vpisan stream adres v rtsp obliki. Tisti naslov je pravi in deluje zdaj tudi v iSPY softweru.
HVALA za pomoč, bom pa poskusil tudi MOTION softwer, kasneje pa če prav razumem bi lahko MALINO sprogramiral tako da bi postal network video recorder.....
s to Video tehniko sem bolj kot ne še noob.......


LPS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebastig je napisal/a:
bom pa poskusil tudi MOTION softwer, kasneje pa če prav razumem bi lahko MALINO sprogramiral tako da bi postal network video recorder.....


Res je. Priporočam MotionEye: https://github.com/ccrisan/motioneye/wiki/Install-On-Raspbian

ALi še enostavneje kar MotionEyeOS: https://github.com/ccrisan/motioneyeos/releases

Samo potegneš dol za tvoj sistem, zapišeš na SD kartico in poženeš. Ko se zbudi, je vse preko web vmesnika. Jaz imam na ta način narejene že 3 kamere. Dodal sem še PiDrive (314GB USB3.0 navaden disk), kamor se shranjuje arhiv iz kamer. Obenem taka "malinca" z motioneyos lahko naprej posreduje preoblikovan stream v kaki bolj standardni obliki (HD MP4 stream ali prekodiranje za youtube live in podobno). Moraš pa vedeti, da je taka sprotna obdelava slike kar "požrešna" in boš rabil R.Pi 3 in dovolj hitro povezavo, če imaš WiFi na večjo razdaljo. Vedno pa seveda lahko znižaš frame rate.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group