www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LED "žarnice"
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 6:24 pm    Naslov sporočila:  LED "žarnice" Odgovori s citatom

Tole na sliki se prodaja po nekako "normalni" ceni (cca 1.5€ za kos). Svetilnost je po prvih izkušnjah dobra, pa tudi svetloba (3000K deklarirano) se mi zdi primerna za domačo uporabo. Nekaj kosov sem jih namontiral kot zamenjavo za slabe "špar" lampe.

Zanima pa me, ali ima kdo kaj izkušenj, kako se zadeva obnese na daljši rok? Pri t.i. varčnih svetilkah je bilo vsaj po mojih izkušnjah tako, da so bile tako brand, kot noname vredne eno figo. Svetilnost je po nekaj časa uporabe padla, čas prižiganja pa se je podaljševal, dokler zadeva ni crknila. O deklariranih urah delovanja sem lahko samo sanjal. Evil or Very Mad

Lp, Frenki



LED_lamp.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  154.16 KB
 Pogledana:  3 krat

LED_lamp.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer nimam takih (kje si jih nabavil?), sem pa pomenjal vse varčne žarnice z LED iz Baubaua (Voltolux 9.5W, 806 lumen, 2700K), pa mi v enem letu ni še nobena odpovedala.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Sicer nimam takih (kje si jih nabavil?)

Ja, tudi te so iz Baubaua. Če bodo vzdržale eno leto, bom kar zadovoljen ... sploh glede na izkušnje z varčnimi ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
simeon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Maj 2007 21:55
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šentjernej

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po dobre letu uporabe vse delujejo.
_________________
Sej bo bolš!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz že okrog eno leto uporabljam te in počasi menjavam vse kar je varčnega in še starejšega.

Paket je cca, 10 €. Ena sijalka približno 3 €. Zaenkrat ni še nobena odpovedala, zato mi cena ni pretirana.



20180320_144134.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.42 MB
 Pogledana:  14 krat

20180320_144134.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas se dobijo zelo poceni v tripaku. Še preračun za tri kose v EUR. Ta trgovina je sto metrov od mene in odprta 24/7. Whistle
Se sploh ne sprašujem kako dolgo bodo svetile, samo da "šajnajo"! Škatllica mojih cigaret v tej isti trgovini stane 27HRK, pa "pregori" vsebina v enem dnevu. Idea

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, eno :lasko: košta več kot ena LED sijalka, pa pregori prej kot v pol ure Very Happy in še en kup stranskih proizvodov ima Wink .
V glavnem cena 1.68€, kolikor košta 11W v Baubau se kosa s cenami in kot je Brane napisal, brez neke filozofije o kvaliteti in še čem, samo da "šajnajo" Dancing .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila: icon_idea  Odgovori s citatom

Sem jih namestil po hodniku (prej 4 X 100W).
Citiram:
V-Tac led žarulja troši i do 85% manje električne energije od običnih žarulja sa žarnom niti!
Sedaj torej 60W potrošnje.
Bom lahko še več dokler me ne pobere.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda, da se zgodovina ponavlja, pred kratkim je bila ponovitev oddaje Kaufen für die müllhalde, Geplante Obsoleszenz. V tej oddaji je sicer govora na začetku o printerju, ki je imel vgrajen števec, ko je ta presegel določeno število izpisov, je odpovedal.
V nadaljevanju je govora tudi o mnogo drugih izdelkih, ki imajo vgrajeno šibko točko, da odpovejo in tudi o kartelu , ki je znižal življensko dobo žarnic na žarilno nitko na 1000 ur!
Če bi koga zanimalo, je tu link na oddajo
https://www.youtube.com/watch?v=zVFZ4Ocz4VA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil nekaj podobnih sijalk v ikei in po enem letu delajo še vse.
So pa malo dražje, kot te iz linka.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako naredijo cos fi 0,50 brez kapacitivnega ali induktivnega karakterja ?

Branez je napisal/a:
Pri nas se dobijo zelo poceni v tripaku. Še preračun za tri kose v EUR. Ta trgovina je sto metrov od mene in odprta 24/7. Whistle
Se sploh ne sprašujem kako dolgo bodo svetile, samo da "šajnajo"! Škatllica mojih cigaret v tej isti trgovini stane 27HRK, pa "pregori" vsebina v enem dnevu. Idea
ali imajo tudi 2.400 lm (ali več) in za kakšno ceno ?


sestavlj_navadn.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  104.63 KB
 Pogledana:  19 krat

sestavlj_navadn.jpg



sestavlj_palcke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  170.82 KB
 Pogledana:  12 krat

sestavlj_palcke.jpg



_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo te imajo, to je namreč "Trgovina sa mješovitom robom". Upam, da razumeš kakšna trgovina je, ni specializirana trgovina za elektro material.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi jim snel plastični bučko ter na vhodu iz napajalnika na LED panel vmes, dal še en upor in jim na tak način še nekoliko podaljšal življenje na račun nekoliko slabše svetilnosti. Po podatkih, ki so podani na embalaži nikoli ne bo doživela take dobe in to samo zaradi ene pregorele LED, ki je po gaussovi krivuliji prišla izven zajetih toleranc.

So pa še zmeraj dosti boljše od fluo cevi, čez LED nimam kaj za reči v tej smeri.

Bom moral sestri rečt naj mi gre iskat v Bauhaus eno šteko teh sijalk, ker vidim, da jih drugje ni za dobit ceneje.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz uporabljak IKEA led svetilke,... tok tok tok,... za enkrat kr zadovoljen,... tako s ceno kot rudi z delovanjem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Načeloma sem zadovoljen z LED svetilkami. Dokler nisem naletel na zanimiv pojav.

Kupil sem G9 LED "žarnice" in jih montiral v kopalnico. Najprej od Syluxa, kjer bi naj imeli malo večjo kvaliteto. Ko sem odprl tuš, sem opazil da so se curki spremenili v kapljice kar pomeni, da luč utripa. Očitno z dovolj veliko frekvenco, da sam tega zavestno ne zaznam, ampak utripa.

Pozneje sem jih menjal z naročenimi iz kitajske in še zmeraj vidim kapljice. Je kdo zaznal kaj podobnega?

LP
Marko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group