www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katero diodo izbrati za 100A trajnega toka?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Question Ma kaj zaen Aku je, svinčeva ali Litij-ion kombinacija (pack) in maksimalni tok polnjenja je zgleda 60A (zgornji PSU) ... Se bi mogoče dalo s kakšnim Power MosFet-om ali IGBT-jem rešit problem, ali je to dražje od 100V/100A diode s hladilnikom vred. Samo ideja in vprašam, saj nimam nobene prakse s takimi tokovi in podobnimi polprevodniki ....

Zakaj pa boš rabil ta AKU ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uf, kar nekaj odgovorov, a bistva pa še nisem zvedel - kateri podatek v datasheetu gledati, da bo dioda prenesla trajni DC tok 100A.
No ja, sem prejel na ZS ponudbo za diode, ki jo bom verjetno sprejel.

Glede napisano v prejšnjih odgovorih. Kljub temu, da sem imel pred na vsakem polnilcu vezane zenner diode v mi ga je uspelo uničiti. Ne vem, ali so bile premajhne moči, ali je bil kje drugje vzrok, toda te vezave se ne bom več posluževal. Mogoče bi tudi delovalo z relejem na izhodu, ki se izklopi v trenutko, ko PowerGood signal izgine, a kot sem rekel, vezava z zaporedno vezano diodo preizkušeno deluje, zato ne bi rad spreminjal, samo dovolj zmogljivo diodo moram dobiti in hladilnik primerne velikosti (ne prevelik).

Je pa prejšnja skica samo za ilustracijo, kje potrebujem diodo, v konkretnem primeru imam 6 x 12V 100A serverskih napajalnikov, nekoliko predelanih, da lahko reguliram izhodno napetost.

Baterijski sklop je 20celic LiFePo4 200Ah v električnem avtu.



delujoča vezava3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  49.12 KB
 Pogledana:  0 krat

delujoča vezava3.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
..... , a kot sem rekel, vezava z zaporedno vezano diodo preizkušeno deluje, zato ne bi rad spreminjal, samo dovolj zmogljivo diodo moram dobiti in hladilnik primerne velikosti (ne prevelik).


Če ti zadostuje, ti ponudim BPY367 (1000V/150A)

LP, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, naj bo konkreten odgovor:
Gledaš maximum average forward current in še za kateri duty cycle gre, pogosto je to 50% kot za tole ki si jo sam predlagal http://www.farnell.com/datasheets/2189509.pdf piše na prvi strani v tabeli absolute maximum ratings.

Tudi če je schottky ima še vedno velik padec napetosti. Če potrebuješ konkretne releje imam 2 kosa Albright SW180B-498 s tuljavo 96V DC in tudi kontakti 180A držijo tako napetost... http://www.albrightinternational.com/products/sw180/
Seveda tuljava potegne že nekaj čez polovično napetost, kar pomeni, da pri 70V potegne zanesljivo. Kontakti M8

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jest se z relejem/kontaktorjem sploh ne bi zezal. Uporabil bi ono diodo, vendar bo na njej do 100W disipacije (delta 1V x 100A) z direktno montažo (samo pasta vmes) rabila primeren večji hladilnik ali dodan PC vent na manjših obratih za prisilno hlajenje in Hladilnik BO MORAL biti montiran IZOLIRANO od ohišja !!!

Idea Druga varianta je pa, kot ti je že nekdo predlagal npr SEMIKRON_SKKH_106 ( https://www.semikron.com/dl/service-support/downloads/download/semikron-datasheet-skkh-106-07898091/ ) ali močnejšega. ...

Na Alibabi je 1$ komad (+tvoja poštnina etc) , zanj narediti (ali nabavit) bi bilo pa zdravo "soft_Start" . Po datashhet-u je zadeva izolirana od hladilnika !!! Torej je lahko masivno ohišje tudi hladilnik Rolling Eyes ...

Idea Pa še v bistvu bi lahko napravil neke vrste "graetz" iz 2x2 kom in 2x soft startom s kontrolo izhodne napetosti ter priklop direkt na 230V ~ (bodisi preko 1kW toroida-varnostno 230/70V~ npr., toroid s soft start, da ne meče varovalke ven). To bi bilo idealno za doma za garažni polnilec DIY elektroAvta ... Pa bi se lahko rešil skoraj vsega ostalega ... Whistle

... Samo moje razmišljanje Rolling Eyes ... če pa bo vse v elektroavtu montirano, bi bilo dobro še malo razmišljat, če je to "hobi" projekt ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore. Zadevo bom realiziral z 100A diodami , ki mi jih je preko ZS ugodno ponudil s59ma. Diode so že pri meni, samo še nekaj dni, in bodo vgrajene.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dioda je v tem primeru verjetno daleč najbolj zanesljiva. Če lahko živiš s 100W izgube, potem je OK.
No, mene osebno bi teh 100W grizlo in bi zadevo rešil brez teh izgub, ne glede na ceno Twisted Evil no, skoraj... še bolj bi me grizlo zakaj crkuje napajalnik, verjetno bi se poglobil v to smer in seveda za ziher potem rešil še z relejem, mogoče tudi z MOSFET-i, ker so bolj varčni od tuljave releja (1-2W je mimogrede)

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
...Diode so že pri meni...
Ne pozabit izolacije (prej moj prvi odstavek na koncu) ... da ne bo dim spet ušel iz kje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group