www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

spajkalna postaja na vroč zrak (za/proti)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
b0j3
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Apr 2004 19:52
Prispevkov: 117
Aktiv.: 0.52

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 10:29 am    Naslov sporočila:  spajkalna postaja na vroč zrak (za/proti) Odgovori s citatom

Razmišljam o nakupu spajkalne postaje, ker se počasi pojavlja vse več SMDjev.
Glede na to, da še nisem gledal cen, lahko sanjam Very Happy .
Zanima me kaj si mislite o spajkalnih postajah na vroč zrak?

Zakaj bi recimo kupil spajkalno postajo na vroč zrak in ne neke "običajne" postaje z zelo tanko konico?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče nobeden nima spajkalno postajo?Mene tudi zanima mnenje.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mumbley
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 16:30
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.22

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi si za začetek kupil kaj takega, ker so spajkalne postaje na vroč zrak predrage za moj žep:
]***Klik***
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Apr 2004 19:52
Prispevkov: 117
Aktiv.: 0.52

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor sem uspel razbrati, so spajkalne postaje na vroč zrak namenjene predvsem servisu, oziroma odstranjevanju že prispajkanih SMDjev.

Se motim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si "HOTAIR" postajo napravil iz pistole za vroc zrak. Dodal sem regulacijo grelca in obratov ventilatorja. Pistola me je stala 7000 SIT + triak z drobnarijo in stopenski adapter (1,5V,3V,4,5V,...) za regulacijo obratov motorcka. Z njo sem popravil kar nekaj GSM-jev, sicer sem pa uspel veckrat odspajkat in zaspajkat ATMEGA8 in se zmeraj deluje. Po izkusnjah potem nastavis temeraturo in pretok zraka.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.34
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si pri Conradu nabavil Ersino spajkalno postajo (v kompletu sta velik in majhen spajkalnik), ki mi pride zelo prav. Splača se pa, če najdeš še dva interesenta, ker je potem precej ceneje možno dobit (politika veleprodaje pri Conradu...).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
geier
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 1:58
Prispevkov: 278
Aktiv.: 1.25

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2005 6:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robika je napisal/a:
Jaz sem si "HOTAIR" postajo napravil iz pistole za vroc zrak. Dodal sem regulacijo grelca in obratov ventilatorja. Pistola me je stala 7000 SIT + triak z drobnarijo in stopenski adapter (1,5V,3V,4,5V,...) za regulacijo obratov motorcka.
Lp

A lahko poves, kako pistolo si to kupil-kje in kako si jo predelal.
Hvala za pomoc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2005 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.techgsm.com/techgsmp.php?id=1308,ln=en,desc=Proffesional,rework,station,AOYUE,968.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
AudioLogs
trgovec



Pridružen-a: Čet 17 Nov 2005 12:08
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.18

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 1:07 pm    Naslov sporočila:  spajkalnik Odgovori s citatom

http://www.bolha.com/oglas1152503
lp Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AudioLogs,

Gre za prodajni artikel ali rabljeno zadevo? Vidim namreč, da jo imaš tudi na spletni strani. Lahko navedeš mogoče več podatkov, firma, oznaka, (podatki v oglasu ter tudi na spletni strani so izredno skopi)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
AudioLogs,

Gre za prodajni artikel ali rabljeno zadevo? Vidim namreč, da jo imaš tudi na spletni strani. Lahko navedeš mogoče več podatkov, firma, oznaka, (podatki v oglasu ter tudi na spletni strani so izredno skopi)


http://www.aoyue.com/en/products.asp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
AudioLogs
trgovec



Pridružen-a: Čet 17 Nov 2005 12:08
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.18

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prodajni artikel,evo člani vedo vse.. Laughing
...kinezi rade za nas...amortizira se ti 100%...samo lotat je treba hudo

lp,Milenko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2005 7:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AudioLogs je napisal/a:
...amortizira se ti 100%...samo lotat je treba hudo


To ti vsekakor vrjamem. Za kateri model pravzaprav gre. Na navedeni povezavi namreč nisem uspel najti identičnega na fotografiji. Zanima me tudi, kako je z nabavo kakih rezervnih delov za njega. Pred vsem kak potrešni material.
Ko bom hodil v MB se oglasim do tebe.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2005 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri brskanju na spletu sem naletel na tole stran. Ampak moja nemščina je nikakršna Sad . Imajo velik izbor postaj. Tudi cene se mi zdijo ugodne. Če kdo nemško bolj razume, bi ga prosil naj malo razišče kako je z naročilom ter plačilom. Gre le za spletno prodajo, ali je kje trgovina? Če, kje?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.41
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2005 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, jaz sem tudi bogi pri nemščini Sad , zato si pomagam z temle . V polje vpiši naslov strani in način prevoda, in če imaš srečo, ti ga lepo prevede. Stran, ki si jo navedel, prevede iz nemščine v angleščino še kar v redu Laughing Včasih sicer ne gre, zato si pomagaj z poljem zgoraj, kamor copy-pastaš besedilo. Upam, da ti bo sedaj nemščina veliko bolj šla.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group