www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Inštalacija profi električarja v 21. stoletju
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Strojnik23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Mar 2017 9:17
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.95
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 12:57 pm    Naslov sporočila:  Inštalacija profi električarja v 21. stoletju Odgovori s citatom

Res, da je objekt že krepko v drugem stoletju. Vaše mnenje...


IMG_20180127_150355.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.36 MB
 Pogledana:  25 krat

IMG_20180127_150355.jpg



IMG_20180127_150447.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.08 MB
 Pogledana:  13 krat

IMG_20180127_150447.jpg



IMG_20180127_150411.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.2 MB
 Pogledana:  18 krat

IMG_20180127_150411.jpg



IMG_20180127_150524.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.89 MB
 Pogledana:  26 krat

IMG_20180127_150524.jpg



IMG_20180127_150333.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.34 MB
 Pogledana:  21 krat

IMG_20180127_150333.jpg



_________________
Nisem električar, imam pa veselje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Resnice so vedno 3.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj lahko napišeš kdo je to delal .
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Resnice so vedno 3.


Se popolnoma strinjam, povedati je vsekakor treba celo zgodbo:
- Kdo je to "profi" električar?
- Ima registrirano obrt?
- Zakaj je tako naredil? Je stranka tako zahtevala? (samo naredi da bo delalo!, sicer jaz tega nebi storil, pa vendar)
- Kaj je bilo v teh prostorih, glede na 3f vtičnice?
...
Tudi midva sva, ko sva kupila starejšo hišo, naletela na kup pomankljivosti, vmes je bil (med drugim ogledom) celo električar na objektu, ki je nekaj delal, pa sem ga zmotil z nekaj vprašanji, pa se ni dal zmesti...prejšnji lastnik mu je tako naročil in pika. Dal mi je sicer vizitko, vendar sem jo pred njegovimi očmi vrgel proč. Jaz sem kupil hišo tako kot sem si jo ogledal, vse ostalo je moj problem.
Se ne sekiram, pregledal sem kar se je pregledati dalo, ostalo bom saniral sam, trenutno je pač zimsko spanje Cool .

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je tehnično pravilno izvedeno (kar glede na videno ni), potem je vredu. Vse ostalo so lepotni dodatki za katere naročnik očitno ni imel denarja.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Strojnik23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Mar 2017 9:17
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.95
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Inštalacija izvedena v stari hiši, kjer je tišlerska delavnica penzionista, občasna uporaba strojev.
Električar ima oz. je imel registrirano obrt. Ne vem kaj je naročnik naročil. Četudi je (bi) naročnik zahteval "samo da se bo vrtelo", pričakujem od električarja, da poduči naročnika zakaj in kako mora biti izvedena el. napeljava, da bo varna za uporabnika.
Izdela se varno ali pa se ne dela.

_________________
Nisem električar, imam pa veselje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, saj če mene vprašaš, razen umetniškega vtisa ne vidim kakšnih varnostnih problemov Mr. Green
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 1:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
... razen umetniškega vtisa ne vidim kakšnih varnostnih problemov Mr. Green
je pa treba ono ploščo zgoraj z varovalkami vred potunkat v vedro vode in s krtačo in Pril-om malo očistit Twisted Evil Mr. Green .. samo glavno da potem dela ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 6:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsak poseg v inštalacijo bi moral pregledati preglednik in tudi opraviti meritve. Tu jih zagotovo ni opravil.

Skoraj ne verjamem, da je tale možak imel oz. ima obrt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zmelly
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 21:58
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam opravljam meritve in lahko povem, da se 99% meritev opravi na novih instalacijah, ker je taka zahteva s strani Elektra. Na starih praktično nikoli, nikakor pa ne ob vsaki spremembi. Govorim za privat hiše oz. delavnice. Zgornja inštalacija je pač zrela za menjavo in to je to. Takšne slabe rešitve so seveda pogosto posledica finančnega stanja.
Meni osebno so hujši primeri nekaterih novih inštalacij, kjer se ne varčuje do nezavesti, pa je vseeno narejeno ''za en drek''. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meh, tole mešanje podometne in nadometne inštalacije je vsaj bedarija, če ne še kaj drugega, sploh pri objektu, iz prve polovice 20st. (glede na vzorec na steni).
Če je to res delavnica penzjonista, potem piči miško nadometno vse, tak al tak bo samo do zapuščinske, potem pa bo ali prenova ali pa nov lastnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.21
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je to delavnica, potem morajo biti vtičnice z zaščitnim pokrovom. Zgoraj je brez.

Na zgornjih slikah pa zgleda da je kabel v stikala narejen tako, da gre prah brez težav noter.

_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Recimo da je okrog vtičnic električno narejeno po pravilih.

Tisti dve stikali sta povezani čudno. Navadna inštalacijska žica po kanalčku s pokrovom je še prebavljiva. Izven kanalčka vodnik z enojno izolacijo na takle način ni primerna izvedba, tudi uvod v samo stikalo ni primeren zaradi prahu. Če je že moral šparat na takle način naj bi vsaj uporabil debelejšo bužirko oziroma cevko, luknjo v stikalo zvrtal in po potrebi zasilikonal.

Včasih sem več delal po terenu, zadnje čase manj, ampak takih kiksov si ne privoščim tudi v primeru ko lastnik želi šparat maksimalno. Pred izvedbo lastniku povem, da bo narejeno po pravilih in dobro, sicer naj najde drugega izvajalca. Lastniku vedno pojasnim zakaj tako, če želi šparat ga povabim k sodelovanju, da mi pri delu pomaga, npr kaj za poštemat, zvrtat, treba džat sesalnik, kaj zagipsat, džat, poprijet, ... Tako sodelovanje se večinoma obnese kot zelo dobro, ker lastnik sproti lahko izrazi svoje želje po izvedbi, estetiko prevzame sam, tehnično rešitev pa mu sproti pojasnim kako in kaj, tudi če se ne razume na štrom. Vsak po taki izvedbi spozna, da je bilo njegovo mičljenje napačno in da pravilna izvedba sploh ni ne vem kako dražja, včasih komaj omembe vredno.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim, da se objavi kontakt od tega izvajalca. Ker tole res ni pametno, da komurkoli kaj dela. Dober štromar se otresa dela, ker ga ima enostavno preveč.

Slabi štromarji pa takole šušmarijo, zato v izogib takim zadevam, predlagam da se jih investitorji izogibajo.

Še vedno bolje, da se vzame fušarja, kot je recimo moj predhodnik, ki dela sicer na črno, vendar vsaj naredi korektno in dobro, kot nekoga, ki sicer ima obrt (ali jo je imel) in dela taka skropucala.

Na koncu laik (investitor, ki se ne spozna na stroko), gleda estetiko same izvedbe in ne pravilnost izvedbe in papirje, v katere se ne spozna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na ovom poslu koji je veoma rizičan pameti nisu imali ni majstor koji je to uradio ni onaj koji je to pogodio sa majstorom.Ja tako loše ne bih ni neprijatelju uradio a kamoli nekoj mušteriji.Sva sreća da nije došlo do požara, ili je možda već bio pa su nabrzinu pokrpili instalacije da bi skuplje prodali objekat.Kod mene bi na to rekli da krivih drva i budala ima u nemerenim količinama.
_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group