www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup 3D Tiskalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Timotejpl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2018 20:28
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.12
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 4:03 pm    Naslov sporočila:  Nakup 3D Tiskalnika Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Že nekaj časa razmišljam, da bi si kupil 3d tiskalnik.

Moj "budget" je 200$, a lahko gre nekaj evrov tudi čez to mejo.

Sam sem razmišljal na kak Anet A8 -- GearBest ali na JGAURORA A3S -- GearBest (sicer malo dražji, a ima touchscreen, etc, ki Anet A8 nima)

Hvala!

_________________
to je to
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+ ddv in carina
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če boš kupoval na GB, izberi priority poštnino, to pri njih pomeni, da gre z navadno pošto v anglijo, potem pa prepakirajo in pride iz anglije z DPD. s tem odpade carisnki postopek+ddv.

Za GC preveri na slotech forumu, uporabnik thomson redno objavlja kode za popuste na omenjeni strani.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.88

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Za Anet ima kitajec občasno kakšno akcijo npr(A8 +auto level je bil nekje 145e). Prav tako gledaš tistega, ki ima EU warehouse in se izogneš carini.

Lep ppzdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej... Tudi jaz razmišljam, da bi si nabavil prvi 3D.
Si kdo lasti Anet A8? Kako se obnese? Je smiselno dati 35 EUR več za A6?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.azurefilm.si/

Tukaj kupiš printer in filamente, cene so konkurenčne, dobava hitra, vedno imajo na zalogi tudi rezervne dele in ti lahko svetujejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam ti, da pogledaš ponudbo za tiskalnik Anycubic 3D Mega. Je kovinski in pride3 po pošti skoraj sestavljen. Trenutno je dostava iz Češke, brez carine in DDV.
Tudi sam imam tak tiskalnik in deluje odlično. Dobro se tiska tudi bolj zahtevne materijale, PETG, ABS, ASA, HIPS, TPU.......
Filament PLA ki ga propagirajo na azurefilm je zgolj za gledanje in ni uporaben za konkretnejše izdelke. Tudi drugi proizvajalci v Sloveniji imajo konkurenčne filamente in širšo ponudbo.

Povezava do tiskalnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala obema.
Ta Anycubic na pogled deluje bolj robusten kot Anet. Je pa 100 EUR dražji, čeprav mi ni problem dati tudi več, če vem zakaj. Sem še brez izkušenj na tem področju.
Pa je to res že ocarinjena roba v EU, ali je pošiljanje iz carinskega skladišča na Češkem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pinkobalinko je napisal/a:
Hvala obema.
Ta Anycubic na pogled deluje bolj robusten kot Anet. Je pa 100 EUR dražji, čeprav mi ni problem dati tudi več, če vem zakaj. Sem še brez izkušenj na tem področju.
Pa je to res že ocarinjena roba v EU, ali je pošiljanje iz carinskega skladišča na Češkem?

To je končna cena s poštnino. Pripelje DHL. Jaz sem ga vzel na enak način, le da je bila takrat dostava iz Nemčije.
Res je zelo kompakten. Splača se ti dati nakaj več. Če narediš za njega ohišje, lahko tiskaš vse vrste filamentov.
V kolikor si blizu Ljubljane, si ga lahko ogledaš pri meni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2019 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
Ohišje verjetno misliš ogrevano komoro? Ali je dovolj že zaprto ohišje in se prostor notri že zaradi delovanja tiskalnika dovolj segreje?
Glede na to, da imam predviden prostor na pultu, ki je s štirih strani že zaprt, ne bo problem narediti še dve stranici.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2019 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič ogrevanja, le zaprt mora biti. Saj se notranjost sama segreje. Jaz imam temperaturo od 35 - 40 stopinj. Potrebno je imeti nekje odprtino za odvajanje toplote, da se ne segreje preveč.
Bistveno je predvsem, da v notranjosti ni gibanja zraka. Če boš zapru le spredaj, vzemi prozoren pleksi, da boš videl kaj se znotraj dogaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si kaj nabavil? Zadovoljen?
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sslavc je napisal/a:
Nič ogrevanja, le zaprt mora biti.........

Ne vem sicer s katero plastiko tiskaš, toda, lahko razložiš, zakaj ne?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez ogrete mizice težko naprintam večje kose. Ponavadi se ukrivijo.
Sedaj poleti pa bi mogoče prav prišel solarni tiskalnik.(ogrevanje komore) Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa tiskaj manjše kose! Whistle

Jaz tiaskam samo manjše kose (največ 200 x 200 x 350mm). Kar je večjega (blatniki, spojlerji za avto i.p.d.) dam drugam tiskati.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group