www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ugoden dobavitelj električne energije 2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Po drugi strani je pa tako, da bi lahko delali ponudniki na tem, da potrošniku zagotovaljajo npr. mesečno usklajevanje cen s konkurenco.

Nekatere firme to počnejo (sicer ne za elektriko), da imajo mesečno prilagajanje cen in so vedno v spodnji polovici s cenami. Kar pa tudi ni slab koncept.

Pri nas trg in ponudba večinoma temelji na zavajanju... pridobiti potrošnika na akcijsko ceno, potem pa ga postopno odpikati na redne cene...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem sedaj poiskal položnico za akcijo preko ZPS-2.
VT: 0,04628
MT: 0,02847

Glede na predpraznično ponudbo v.j.


Citiram:
Jaz imam trenutno tole pri Gen-i: predpraznična poceni elektrika

VT 0,04599
MT 0,02849


Gre pri moji novemberski potrošnji 2017 pri obeh tarifah za ~0,028€ razlike pri ceni elektrike. Seveda na moj račun.
V obeh primerih gre za GEN-i.

Če kličem, me čas in energija staneta več kot pa razlika v ceni elektrike.

Ne pa pozabiti na DDV in omrežnine, ki so vezane na količino porabljene energije pri MT VT in ET.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na vse rečeno tukaj, sem se malo poigral z excelom.

Rezultat ugotovitev je bil presenteljiv. Vsaj zame. Se nikoli nisem igral decimalkami. 2% pri končni vsoti pomeni zelo dosti, pri četrti decimalki pa "ne pomeni dejansko nič". Če verjameš.

Najhujši problem pri vsem DDV. Pa spet pridemo na politiko. ŽAL.
Akterka dviga DDV na 22%, zagovarja ohranitev DDV na 22%, z izgovorom, češ da bodo trgovci pobrali največ in se ne bo čutilo na naših denarnicah-ker bodo dvignili cene v primeru, če se zniža cena davka.
Bla, bla,...
Aktualci celo predlagajo dvig na 25% (le kje so časi graščakov in časi desetin: ena kura meni-ostalih devet ostane tebi Pray Pray) . Nismo daleč od tega, da bo ravno obratno.

Če malo preračunate, lahko ugotovite, da nas filajo, putrajo, nate*****, s "trgovci", da se zaradi njih "ne splača" spreminjati DDV. A smo res taki reveži, da imamo samo še za hrano? Žal ja. Bodo že krivi "vozički"... itak nas na vsakem koraku preprečujejo, da smo predebeli in živimo nezdravo..., pa karkoli "pospravimo vase" - le da je v AKCIJI.

Ampak "problem" so postale storitve. Teh je največ: stanarina, registracija avta, popravila, elektrika, voda, kanalizacija, "trojčki s plačljivimi programi"""(počasi razumem pomen besede trojček-peče),...
Nazadnje marsikomu ne ostane za "burek" (ki je pa je obdavčen najnižje).
Zakaj so že AKCIJE?

Prosti trg električne energije je res fenomenalen nateg. Ves nateg skriva za agencijami, omrežninami, se skriva za "drobtinicami" ...,
Da ne govorim o vodi, kanalizaciji,...

Če seštejemo vse skupaj, razlika pri DDV ni zanemarljiva in je čas, da se zniža nazaj na 20%.

Pa mi je žal za ta izbruh, ampak sem moral. Res ni "stroka". Evil or Very Mad
Moderator, če moraš... briši ta post.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pajo je napisal/a:
Sem sedaj poiskal položnico za akcijo preko ZPS-2.
VT: 0,04628
MT: 0,02847


Za koliko mesecev vam tale cena velja?
Kaj bo potem, ko ta pogodba poteče? Padete na redno ceno? Greste v novo akcijo?
Koliko stroškov in članarin plačaš, da si sploh lahko udeležen pri akciji ZPS? Pa ne mi rečt da se lahko pridruži kar kdorkoli brez članarine?

OK, ddv, tak je trenutno in nimaš kaj, vsi dobavitelji imajo enakega in če izbereš najcenejšega, bo tudi znesek ddv nekoliko nižji, ane.

Jaz sem takoj za znižanje ddv na 20%, lahko tudi na 19% ali bolje še nižje, kar na 10% da bo na okroglo, ali pa da bo desetina, naj bo ddv 11,11111111%

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
pajo je napisal/a:
Sem sedaj poiskal položnico za akcijo preko ZPS-2.
VT: 0,04628
MT: 0,02847


Za koliko mesecev vam tale cena velja?
Kaj bo potem, ko ta pogodba poteče? Padete na redno ceno? Greste v novo akcijo?
Koliko stroškov in članarin plačaš, da si sploh lahko udeležen pri akciji ZPS? Pa ne mi rečt da se lahko pridruži kar kdorkoli brez članarine?


Cena bi naj veljala eno leto.
Potem..., najverjetneje v novo akcijo. HVALA za opomnik.

Za ZPS nisem plačal nobenih stroškov. Slučajno naletel na promocijo (pa ne me vprašat kako). Prijavil. Dobil pdf-je, jih podpisal in posredoval na GEN-i.

Kako je v tvojem primeru?

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem dobil obvestilo na e-mail da je akcija... pogledam, preberem, pokličem, preverimo na hitro cene še skupaj in naredimo informativni izračun, potrdim da naj me vključijo v to akcijo, zaključimo pogovor. Vse skupaj je trajalo manj kot 5 minut.
Cena velja, kot sem že prej napisal, 12 mesecev.

Seveda sem v decembru preverjal tudi pri drugih dobaviteljih in zbral informativne izračune. Časa in energije imam dovolj, torej me nič ne stane, to delam v prostem času ali za zabavo, včasih mimogrede ko nekje delam. Seveda se izkaže, da imam ta čas kar v redu plačan, ne prihranim samo jaz, v prostem času se ukvarjam z osebnim svetovanjem ljudem, brezplačno sicer ampak vedno so donacije... torej trud ni zaman. Več kot "zaslužek" je vreden občutek, da sem nekomu pomagal prihraniti, prihranek vedno tudi izračunam.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Udeležba preko ZPS je za koristnika akcije brezplačna. Ni nujno biti član ZPS. Mora pa izbran dobavitelj plačati 15 ali 20 eur (ne vem točne številke se pa giblje tu nekje) na uporabnika zvezi ZPS. Oni tudi ne delajo zastonj.

Tako, da ZPSju se definitivno izplača organizirati take akcije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 5:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, to me je zanimalo kje ZPS pokasira "provizijo"...

Očitno se jim pri gen-i bolj splača obvestiti na e-mail, da se sam direktno vklopim v akcijo mimo ZPS, jih pride ceneje, jaz pa dobim za enako ceno, oziroma še mejčkeno nižjo...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group