www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri spajkalnik??
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitjaman
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Maj 2018 15:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 3:44 pm    Naslov sporočila:  Kateri spajkalnik?? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem čisto nov na tem forumu, tako da se opravičujem če tema že obstaja,... zanima me kateri spajkalnik priporočate za spajkanje led trakov transfomatorjev in senozrjev med seboj,..uporabljal bi ga na montažah... cca 20x na leto, kakšna je razlika med plinskim in akumulatorskim,..katerega mi svetujete, weller vem da je dobra firma,...samo sem nekaj bral da niso tako dobri,... kakšna je firma dremel, rabim pa ga s tanko konico.

Hvala za nasvete

Lp Mitja

_________________
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Weller je najboljši, pa žal najdražji. Je pa za zmeraj in večno ti bo žal, če vzameš alternativo. Tako nekako čutim po 40 letih. (WECP20).
Za občasena dela na terenu pa je tudi Lidl plinski OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskra THS11 je za večno. Tako nekako čutim po več kot 40 letih.

Vsak cigo svojega konja hvali. Whistle

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Akumulatorski iz lidla je presenetljivo super.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa ERS i-CON PICO?
Zaradi njega so Wellerji zardeli. Rolling Eyes

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Demel plinski spajkalnik je verjetno za 20x na leto na terenu(če je to mišljeno pod montažo) odličen, zlasti zaradi tega, ker ni toliko zbirčen kateri plin mu ponudiš za plonjenje. Kakšen drug kot npr. Lidlov ali iz Hoferja tudi. So pa sedaj precej dobri postali tudi tisti, ki jih lahko napajaš iz baterije. TS100 pametni spajkalnik
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaman
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Maj 2018 15:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2018 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!

Ravno zato,... sem hotel slišati za Dremel spajkalnik,..ker baje Weller so precej sitni glede plina,... č ni originalni od Wellerja ne dela oz ga lahko vržeš stran če zabije "dizo" drugače če vem da mi bo Weller služil tako kot mora, bi ga kupil,... zato sem hotel slišati vaša mnenja.


Lp Mitja

_________________
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 7:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam plinsko erso, ampak jo zdaj, odkar imam baterijskega, se nisem prizgal. Zgolj v vednost ... Je baterijski bolj prakticen, pa se vrocina mu ne piha ven na strani, tako kot plincu.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno je pri plinskem tudi težje nastaviti pravilno temperaturo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz lahko priporocam postajo od RS PRO, zelo ugodna in super deluje. Sam imam to postajo ze cez 5 let, prelotal ogrooomnooo, pa deluje kot nova. Edina manjsa slabost napram wellerju je, da je kabel od enote do spajkalnika malo manj fleksibilen.
Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo spajkalo od RS PRO izgleda zelo podobno kot Hakko 907 in podobni. Na ebayu se spajkala (komplet ročka, konica, grelec, ter kabel s konektorjem) prodajajo od 2€ naprej.
Sam uporabljam Ersa RDS 80 in Ersa multi sprint, tam kjer pa ni elektrike pa plinski Dremel.
Glede na ceno ersinih konic, razmišljam da bi si nabavil kopijo hakko 907 spajkalnika, ter malo dodelal zadevo, da bi po potrebi lahko priključil lipo akumulator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2018 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cakaj zdaj: a ti kupujes spajkalno postajo ali prenosni spajkalnik?
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaman
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Maj 2018 15:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2018 11:21 pm    Naslov sporočila:  plinski ali akumulatorski Odgovori s citatom

Kupujem plinski oz baterijski(akumulatorski spajkalnik) zanima me dremel al weller,..ker nekje sem zasledil kritike za wellerja da ni vsak plin dober da je zbirčen, dremel pa baje dobro delajo.
_________________
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2018 11:29 pm    Naslov sporočila:  Re: plinski ali akumulatorski Odgovori s citatom

mitjaman je napisal/a:
....ker nekje sem zasledil kritike za wellerja, da ni vsak plin dober da je zbirčen.....
Ne vem kako je danes, pred leti je pa to definitivno držalo.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaman
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 25 Maj 2018 15:39
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 8:17 pm    Naslov sporočila:  Spajkalnik Odgovori s citatom

Sepravi ce vzamem ta spajkalnik ne bom nic "v meglo brcnu" bo ok?

Hvala za nasvete

Lp Mitja

_________________
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group