www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

centralno ogrevanje - mešalna baterija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 10:37 am    Naslov sporočila:  centralno ogrevanje - mešalna baterija Odgovori s citatom

Pri regulaciji centralne kurjave bi mi prav prišla že narejena kombinacija večih elementov, ki je tako elementarna, da bi pričakoval, da jo kje prodajajo že zvezano.

Gre za tropotni mešalni ventil, kombiniran instrument termometer/manometer7, obtočna črpalka in protipovratni ventil in morda še kalorimeter.

Ali prodajajo to kje v celoti že zvezano, če ne moram kupiti posamično in štrikati elemente sam.

Za napotrke se priproročam

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo poglej na Seltronovi strani.
_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

takole to izgleda v praksi...


IMG_20180525_093923.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.04 MB
 Pogledana:  24 krat

IMG_20180525_093923.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni ni in ne bo tako lepo.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj rabiš mešalni ventil in protipovratni ventil?
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne vem kakšno vezavo rabiš in kje , take podobne sestave ima največkrat firma Termoventiler AB, njeni proizvodi LADDOMAT

http://www.tilia.si/ceniki/Cenik%20TERMOVENTILER.pdf

https://www.instal.si/web_prospekti/1067_Laddomat.pdf

http://www.termoventiler.eu/en/catalogues

http://www.termoventiler.se/application/files/9815/1748/2164/Termoventiler_Produktkatalog_EN_2018.pdf

_________________
Moments before detonation ,....... TT


Nazadnje urejal/a lucca brassi Ned Avg 26, 2018 10:51 am; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepa hvala.

Ja ta Ladomat je mislim tisto, ki mi bo pomagalo. Si bom bliže pogledal.

Protipovratni ventil mi je potreben, ker sem opazil, da se takrat, ko avtomat ustavi črpalko, se topla voda iz kotla dviga navzgor po mrzlem vodu kar več kot meter visoko, in mi potem senzor temperature povratne vode zavaja avtomatiko. Ni mi sicer jasno, kako pride do tega, a hladna cev postane tako topla, da roko čutim, da je tako. Sedaj sem rešil zadevo tako, da sem prestavil senzor kaka 2 m više.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 9:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikjer nisi napisal za kakšno ogrevanje gre. Kakšen kotel ? Energent ?

Laddomat je specializiranaa za kotle za biomaso. Sekanci, pirolitični kotli ...
Ta regulacija skrbi, da ima kotel vedno, ko je mogoče optimalno delavno temperaturo, višek pa polni v zalogovnike.

Po povratnem vodu se ti dvigne topla voda zaradi termodinamičnega vzgona.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi, izgleda da ti dobro poznaš Ladomat.

Po tvojem tekstu razumem, da ima vgrajeno neko avtomatiko, elektroniko. To me bega.
Potrebujem samo mešalni ventil, po možnosti elektromotorni in ostali instalaterski material, zasuni, protipovratni ventil in to če se da v paketu. Sicer bi moral sam štrikati, pa sem len.
Imam 'mojo' avtomatiko, ki dela že leta za dve stanovanji, sedaj je prišla želja, da priključim še tretje in da na mestimo še kalorimetre. Instalatersko delo je tisto, ki mi smrdi, elektronika pa ne 'pušča' ali 'zamaka'.
Kotel je na kurilno olje. To je sicer draga varianta ampak več ali manj edina (poleg toplotne črpalke ali toplovoda), ki ne zahteva asistenco v kurilnici v smislu nalaganja goriva tega ali onega.

Torej želim mešalno kombinacijo, tropotni mešalni ventil, termometer in manometer, protipovratni ventil, kalorimeter, cevi naj se končajo s holandskimi spojkami in zasuni.

Kaj od naštetega je v Laddomatu?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laddomat ne bo rešil tvoje težave, ker je namenjen kotlu na drva,...

Predvidevam, da bi vse tvoje težave rešil nepovratni ventil na vtoku v peč (hladna voda).
Senzor pa pusti kar na sedanjemu mestu, ker verjetno ne reguliraš temperature na desetinko natančno Wink

Lahko skiciraš trenutno hidravlično vezavo ?

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 256
Aktiv.: 2.21

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo termostatski tropotni ventil, ki vzdržuje temperatuto v kotlu na cca 60 st. C.
Dokler ne doseže te temperature, voda kroži samo po kotlu. Ko jo preseže, pa jo poriva v zalogovnik. Črpalka seveda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi2011 je napisal/a:
Samo termostatski tropotni ventil, ki vzdržuje temperatuto v kotlu na cca 60 st. C.
Dokler ne doseže te temperature, voda kroži samo po kotlu. Ko jo preseže, pa jo poriva v zalogovnik. Črpalka seveda.


EE potem pa to ni tisto, kar iščem. A vseeno hvala. Bom enostavno kupil posamezne elemente in jih sešraufal skupaj.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, če boš sestavil po posameznih elementih, poglej za 4-potni mešalni ventil. Ko ta zapre, ti tudi po povratnem vodu ne bo 'potisnilo' vroče vode v sistem.
Bi pa bilo prav, če bi narisal skico kako imaš sedaj urejeno in kaj želiš dodati. Bi lažje svetovali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group