www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kupujem printer, starega zavržem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 5:14 pm    Naslov sporočila:  Kupujem printer, starega zavržem Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Ni dolgo tega, ko sem kupil poceni printer HP Desk Jet 2600 All in One.
Na splošno ne tiskam velikih količin in ne pogosto, a rad bi, da kadar ga rabim, da naredi, kar hočem od njega. No, skratka, kadar ga rabim, mi vedno nagaja, v glavnem, da ni papirja, čeprav je. imle sem ga na servisu, a sem dobil nazaj enako bolehnega, kot sem ga dal.
Zato sem se odločil, da ga zavržem in si nabavim novega. Tudi All in one, se pravi da je istočasno tudi scanner in kopirec dokumentov. A ker je na trgu veliko printerjev, se ne morem odločiti, ne bi rad plačal veliko, (tja največ 100€) in bi rad imel vse. Z druge strani spet ne bi rad kupil nek stroj, ki mi ne bo služil.

Kakšne so vaše izkušnje, koga priporočate? Ali bom zato moral globlje seči v Žep?

Administratorja prosim, da to pošto ne smatra za komercialno reklamo, temveč za pomoč forumašu, da ne bo spet vrgel denar stran, kot sem ga.

Pozdravljeni!
VS

PS: Če se kdo hoče pozabavati z mojim bolnikom, mu ga rad odstopim.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za obcasno uporabo laserc in ne inkjet. S susenjem barve v glavah je kriz od nekdaj ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nimaš veliko za natisnit, potem raje pojdi na pošto ali v kako kopirnico, daj par centov in boš imel natisnjeno.

Skeniranje danes potka s telefoni in ustrezno programsko opremo. Na primer Microsoft Lens.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, barvni laser printer bo verjetno več kot 100€
Pošta je daleč. Običajno želim hitro natisniti tista dva lista in jih vezi v roke.
V kopirnico Murgle (Naj mi JJ oprosti hodim, kadar potrebujem natistniti kak večji dokument.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšne tri leta nazaj sem zapadel v podobna razmišljanja kot vilko ( po zasušenih dveh inkjetih).
Na bolhi sem nato kupil laserski barvni printer (samsung CLX3185) s praznimi tonerji za 50 eur, na ebayu sem kupil za 80 eur komplet neorig. tonerjev in na spletu sem kupil nov firmware (5 eur) za printer ( da lahko uporabljam neorig. tonerje). Po treh letih imam še prve tonerje, s tiskalnikom nobenih težav.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 7:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Vilko
Poglej, če ti tule: https://sl.printbox.net/ ustreza kakšna lokacija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred 5 meseci nabavil Canon Pixma MG3650. Trenutno zelo zadovoljen z njim.

Kvaliteta tiska je občutno boljša od Ricoh-ovega tiskalnika višjega cenovnega razreda - modela se ne spomnim, lahko pa povem, da je bila cena novega približno 4 kratna od Canon-a.

Cena kartuš glede na št. natisnjenih strani je med najnižjimi, kar sem takrat raziskal. Edina opomba, ki jo imam je ta, da tiskalnik že zelo zgodaj začne zahtevati novo kartušo ampak je še po tem opozorilu možno natisniti precej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Znanec mi je povedal, da delamo največjo napako pri inkjet tiskalnikih, da jih po uporabi ugasnemo. S tem se glava zagotovo zasuši. Tiskalniki naj bi imeli programsko nastavljen časovno določen interval, da očisti glavo. Govorim za čas mirovanja.
Naj povem, da sem to slišal, zagotovo pa ne vem, saj imam doma ČB laserja.
Zagotovo ima kdo inkjeta doma in lahko to preveri.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tiskalnik HP photosmart B110a in težav z zasušitvijo glav še nisem imel. Tiskalnik pa tudi ni stalno v uporabi in se ugaša.

Imam pa izkušnje, da se je zasušitev dogajala na Epson tiskalnikih. Ti so imeli (imajo) šobe na tiskalniku, kartuše pa so brez šob.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko mi je na starem HP multifunkcijskem crknil skener, sem nabavil barvnega laserskega Canona. Upam, da mi bo ta držal dlje. Bil precej razočaran, da je skener crknil ob tako malo uporabe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Hmm, barvni laser printer bo verjetno več kot 100€

Sam sem že dolgo nazaj naredil zaključek, da barvni izpis potrebujem izredno malo.... in se odločil za črnobeli laser. Ultra poceni izpis in NOBENIH problemov pri občasni uporabi. Ni mi žal Very Happy

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prepričali ste me!

Sem se odločil za all in one laser črni. Je nekaj več kot 100€ toda, če bo potem mir, je vredno. Ko bom imel dokumetacijo končano, jo bom pa sprintal v kopirnici Murgle Center. In problem z barvnimi slikami bo rešen. Upam, ja JJ ne bo vedel. Smile

Hvala, da ste se ukvarjali z mano!

VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Prepričali ste me!

Sem se odločil za all in one laser črni. Je nekaj več kot 100€ toda, če bo potem mir, je vredno. Ko bom imel dokumetacijo končano, jo bom pa sprintal v kopirnici Murgle Center. In problem z barvnimi slikami bo rešen. Upam, ja JJ ne bo vedel. Smile

Hvala, da ste se ukvarjali z mano!

VS


Za barvno printanje znajo biti cene zelo zasoljene. Barvno printanje je še najcenejše na PrintBox-ih, ki jih po Ljubljani mrgoli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Murglah mi zaračunajo barvno samo tiste strani dokumenta, na katerih je res barvna slika, sicer zaračunajo črno printanje. S ceno sem zadovoljen. Sem že hodil k njim z USB ključkom printat priročnike.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas je brezbarven laser. Ima možnost povezave preko wifi-ja. Tako printamo z noteboka in drugih pc-jev brez kablarije. Bil je malenkost dražji od konkurenta brez te možnosti. Priporočam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group