www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Past za kune
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2020 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Piskanje, cviljenje in še kaj ničkaj ne pomaga.

Jaz imam past na dvorišču in jih transportiram na deželo. Osmi primerek.



Kuna_št8.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  236.13 KB
 Pogledana:  13 krat

Kuna_št8.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2020 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se ravno pogovarjal s kolegom lovcem. Mi je svetoval podobno. Vsak dan se mi pride podelat na balkon na isto mesto Twisted Evil - ni mi sicer najbolj jasno kako pride na balkon. Očitno preko strehe s sosednje zgradbe.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2020 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre po fasadi, sploh če je fasada groba, ne daleč ampak gre! Sem videl na svoje oči.

Ti si na deželi, jaz pa sem sredi mesta. To mi je čudno.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2020 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je kletka že malo priraščena na tla?

Zanimajo me podrobnosti kletke, mehanizem, dimenzije, ... Tudi pri nas je nekaj kun, ki bi bile za preselit. Pogosto je videna na posnetku varnostnih kamer, taca po avtu, sosedi je pogrizla kable, ...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2020 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Past za kune. Moja je sicer malo drugačna (DIY) in ni priraščena na tla, na sliki je samo v visoki travi.

Je pa elektronskih odganjalcev kot listja in trave na tržišču.



Past-V.jpg
 Opis:
Tako izgleda
 Velikost datoteke:  197.5 KB
 Pogledana:  9 krat

Past-V.jpg



Past-1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.53 MB
 Pogledana:  7 krat

Past-1.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2020 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, fajn da je nočeš ubiti, a ta kuna ima verjetno nekje svoje mladiče in ko jo odpelješ na deželo in se zjutraj ne vrne v brlog njeni mladiči počasi umrejo od lakote. Ti se verjetno dobro počutiš ker je nisi ubil, a včasih je treba pomisliti na vso verigo. Mogoče je bolje uporabiti ultrazvočni odganjalec, ki je verjetno res manj učinkovit kot past.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2020 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Mladiči: 3 do 5 golih in slepih mladičev pride na svet marca ali aprila. Po dveh mesecih so samostojni za življenje. Spolno zrela je z dvema letoma.
Leglo: eno leglo

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2020 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, poveš prosim dimenzije pasti, širina, višina in dolžina?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2020 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daješ kaj za vabo, ali je kletka prazna?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2020 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

satelitko je napisal/a:
Daješ kaj za vabo, ali je kletka prazna?


Prazna kletka, na vhodu pa napis night club Laughing

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2020 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

satelitko je napisal/a:
Daješ kaj za vabo, ali je kletka prazna?

Jaz sem dal notri Kranjsko klobaso.

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2020 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nace ,je bilo kaj uspeha?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2020 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolega je ujel dve, obe na pariško klobaso.
Sedaj ima mir. Imel je precej škode na avtu. Zaradi kablov je moral menjat lambda sondo, cca. 200€.
Preizkušal je vse mogoče vabe, jajca, meso, češnje.....

Razmišljam o samogradnji pasti.
Ne vem kaj bi naročil, perforirano pločevino , ekspandirano pločevino ali varjeno mrežo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2020 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:


Razmišljam o samogradnji pasti.
Ne vem kaj bi naročil, perforirano pločevino , ekspandirano pločevino ali varjeno mrežo?


Po moje se ne izplača zafrkavat. Na zadrugi sem videl tako past za 22€.

PS
Ne vem a je zgolj slučajno ali pa sem jih s piskačem uspel pregnati. Že kak teden ni opazil kakih sledi (iztrebkov).

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2020 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojz54 je napisal/a:
Nace ,je bilo kaj uspeha?

Je bil uspeh.
Zgodilo se je to pred kakšnimi 25 leti. Past je bila lesena podolgovata škatla z obeh strani zaprta s spustnima loputama, ki sta bili povezan z na sredini postavljeno gugalnico na kateri je bla pritrjena klobasa. Nad to gugalnico je bilo zamreženo okence za kontrolo ulova.
Najprej se je čez noč ujel sosedov maček in sem ga zvečer spustil. Naslednjo noč pa je bil pravi ulov kuna. Kuno s pastjo vred sem naložil v avto in jo odpeljal v sosednji kraj k prijatelju, ki pa jo je dal v kletko. Naslednji dan me pokliče in pove da mu je ušla, ker je pozabil zagozditi predalček za hrano in ga je odrinila in zbežala. Čez tri dni je bila spet nazaj. Ni kaj skrbna mamica. Razdalja po cesti 10 km zračne linije okrog 3km s tem, da je morala čez tri hribe, da je prišla nazaj domov.

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group