www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 5:39 am    Naslov sporočila:  Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem) Odgovori s citatom

Sem že neuspešno googlal.
V spominu imam, kaj jaz vem, 15, 20 let nazaj v Delu.

Gre za črno belo karikaturo, samo črte, nič senčenja, na sliki je enostaven labirint (mislim da opečnat) in levo spodaj na zunanji strani možakar, ki se mu “kadi” iz glave.
Labirint na sliki zavzema položaj kara, levo spodaj pa je zid labirinta zrušen, ker ga je prebil ta možakar. V spominu imam tudi napis “dost mam”, ali pa tudi ne.

Smile

p.s. glede na razmere v družbi in službi bi mi ta slikca večkrat prav prišla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale je na primer od tu (iskanje pod: karikatura labirint):

Klik



labi.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  134.36 KB
 Pogledana:  7 krat

labi.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za poizkus.
Na “moji” karikaturi labirint ni zavzemal cele slike, pa možakar je bil poparjen in izven labirinta.

Iščem dalje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 06, 2018 11:13 pm    Naslov sporočila:  Re: Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem) Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Sem že neuspešno googlal.
V spominu imam, kaj jaz vem, 15, 20 let nazaj v Delu.

Gre za črno belo karikaturo, samo črte, nič senčenja, na sliki je enostaven labirint (mislim da opečnat) in levo spodaj na zunanji strani možakar, ki se mu “kadi” iz glave.
Labirint na sliki zavzema položaj kara, levo spodaj pa je zid labirinta zrušen, ker ga je prebil ta možakar. V spominu imam tudi napis “dost mam”, ali pa tudi ne.

Smile

p.s. glede na razmere v družbi in službi bi mi ta slikca večkrat prav prišla


Zakaj preprosto ne narišeš svojega?
In navedeš vir "Delo". Saj te je slednje pripeljalo do tega. Takšno ali drugačno:
Delo.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 10:30 am    Naslov sporočila:  Re: Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem) Odgovori s citatom

pajo je napisal/a:
Zakaj preprosto ne narišeš svojega?
In navedeš vir "Delo". Saj te je slednje pripeljalo do tega. Takšno ali drugačno:
Delo.
Kar nariši, kakršen koli labirint in s človečkom, vseeno v kakšni pozi, in objavi tu gor. Pa še TR mi pošlji na ZS da ti nakažem glede na uporabnost. Hvala za izredno pomoč, ker se že neizmerno veselim slikce (lahko narišeš tudi karkoli drugega)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kaj v tem stilu:


93382578-stock-vector-man-breaking-the-brick-wall-strong-block-obstruction-ruined-with-force-and-desire-to-struggle-throug.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  13.89 KB
 Pogledana:  3152 krat

93382578-stock-vector-man-breaking-the-brick-wall-strong-block-obstruction-ruined-with-force-and-desire-to-struggle-throug.jpg



3d-small-people-through-a-brick-wall-stock-photo_gg83230312.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  7.6 KB
 Pogledana:  3152 krat

3d-small-people-through-a-brick-wall-stock-photo_gg83230312.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na freepik: https://www.freepik.com/
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda bi bilo najbolje kar poklicati na Delo in povprašati, kako bi prišel do arhivskih gradiv.
Skoraj zagotovo imajo koga ki je zadolžen zanje, sicer naj te vežejo do karikaturista ali kakega urednika, ki bo razumel, kaj želiš najti, in verjetno tudi znal povedati, kako se lotiti iskanja, kdo bi ti lahko pri tem pomagal in podobno.

Kolikor vem, Narodna Univerzitetna Knjižnica (NUK) hrani vse časopise, revije, knjige, ..., ki so kadar koli izšle v SLO.
Če ne original, pa na mikrofilmih ali digitalno. Verjetno ima lasten arhiv tudi Delo.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V digitalni obliki od leta 1959 dalje (žal ni še vse digitalizirano):
http://www.dlib.si/details/URN%3aNBN%3aSI%3aspr-WWZ3UR9Z

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dobil en namig, karikaturust Marko Kočevar, in še par dugih se pojavi, če znaš prav google vprašat..., sedaj pa samo še tapravega s tapravo karikaturo najdt...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group