www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava glavnih varovalk in podnožij

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2018 9:30 pm    Naslov sporočila:  Menjava glavnih varovalk in podnožij Odgovori s citatom

Bom vprašal tudi na elektro...

S tem nimam izkušnej, vem pa za kakšno drugo področje, da ni nujno da mi bojo optimalno svetovali.

Zaradi slabih podnožij (50 let in zadnje desetletje ogrevanje na elektriko) se varovalke in vse okoli močno pregreva.

Potrebna je menjava podnožij in na novo konektirat dovodne kable.

Kdo mi to lahko naredi?

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2018 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdorkoli ki je usposobljen in ne opravlja dela na črno. A če to ne bo elektrodistributer, mora podjetnik naročiti izklop in nadzor. In ko potem potegneš stroške skupaj, bo verjetno elektrodistributer še najcenejši.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2018 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ni vzdrževanje merilnega mesta v domeni distribucije in je že plačano skozi položnice vsak mesec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2018 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz napisanega smo tudi zelo natančno izvedeli vse o dotičnih glavnih varovalkah, kakšno podnožje, lokacija omarice, ...

Verjetno gre za stara keramična podnožja, locirana v ločeni omarici nekje na podstrešju, števec je nekje v stanovanju...

Če bi imel omarico zunaj na fasadi, potem bi bile notri glavne varovalke in števec, vzdrževanje bi najbrž res moral kriti distributer.

Mogoče je pa sedaj čas, da bi naredil spremembo, enkrat bo treba.

Sosedu sem podnožja menjal jaz, na črno in brez izklopa, na živo, torej "pod štromom". Odklopil sem le ozemljitev kovinske omarice (montirana na tram ostrešja) glavnih varovalk za čas menjave, ker če bi se z "živo" fazo direktno iz omrežja dotaknil omarice, bi dobro zašvasalo... seveda sem omarico po končani menjavi podnožja ozemljil nazaj. Delal sem z rokavicami, z izoliranim orodjem in stal na suhi leseni plošči. To se sicer praviloma ne dela, ker je skregano z varnostjo, ampak sem dobro vedel kaj delam, na lastno odgovornost.

Drugače pa tako kot je napisal malci, ker mora biti izklop napovedan, bo najbrž res najceneje če to naredi distributer.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2018 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi da se bo treba zment z distributerjem. Kakšne so pa kaj tarife? A material nabavim sam?

Kakšna podnožja in varovalke pa se daje notri, da ne bo pregrevanja na 25 ali 30 A, ko bo delalo na polno?
Sedaj (pozimi na polno) so tudi vratca male kovinske škatke topla...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2018 4:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj te sploh moti? Samo segrevanje ali je kaj bolj kritično? Itak se greje pred števcem. Če ti ne prekinja, pusti pri miru.

Jaz bi prijavil napako oziroma sum na napako in to je to.

Danes se ne vgrajuje več podnožij, pač pa želi elektro imeti varovalčni ločilnik, kot da pošiljajo peke na teren, ne pa električarje, potem želijo bakrene zbiralke, ni dovolj 70 mm^2 dovodni kabel direktno na varovalčni ločilnik. Tako, da pazi, kako boš drezal v gnezdo, da ti ne bodo dali kakih bizarnih pogojev in s tem stroškov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.51
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2018 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pripni sliko problematične omarice, če imaš dostop do notranjosti, pa bo lažje dat konkreten nasvet.
_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group