www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CQ ZRS

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2018 2:19 pm    Naslov sporočila:  Re: RIS 2019 Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Ne vem, zakaj vabila na spletu nisem zasledil ... je pa objavljeno v zadnjem CQ ZRS. Nekaj zanimivih tem je napovedanih tokrat ... Nextion, uBitX, LoRaWAN, ...



Verjetno bo RIS-2019 organiziran samo za tiste kateri sprejemajo CQ ZRS (plačujejo članarino ZRS, in njihov tiskan, papirnat časopis, za katerega gre večina sredstev od članarine)

Zanimivo da časopisa NI v .pdf formatu v 21 stoletju...
Se ne bi ta sredstva dala porabiti bolj pametno?
Če pa že ni prave ideje:
potem, posledično temu - zmanjšati članarino za znesek "spam papirja"?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2018 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem no, CQ ZRS se je v zadnjem času vsebinsko precej popravil in tisti 4-je papirnati izvodi letno me prav nič ne motijo. Pa nič kaj dosti drugače ni niti s tujci na tem področju. Nemški Funkamateur me že leta zelo natančno vsak začetek meseca pričaka v nabiralniku. Glede članarine je pa tako, da ima ZRS (in nekateri klubi v okviru zveze) tudi kaj za pokazat - prelistaj kdaj (čeprav papirnat) CQ ZRS (lahko ti ga tudi posodim, če nisi član).

Sicer si pa za tole svoje godrnjanje nekoliko zgrešil temo.

Obvestilo je vezano na RIS 2019. In če je ZRS naredil tudi tukaj korak naprej ter iz programa RIS izločil predavanja namenjena samopromociji "predavateljev", ki na takšnem dogodku nimajo kaj iskat bo moja pričakovanja izpolnil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Ne vem, zakaj vabila na spletu nisem zasledil ... je pa objavljeno v zadnjem CQ ZRS.


Odgovor:
s54jp je napisal/a:
Verjetno bo RIS-2019 organiziran samo za tiste kateri sprejemajo CQ ZRS


Prej sem očitno preveč napisal da bi "pravilno", in nekomu "všečno", odgovoril.

frenki je napisal/a:
Sicer si pa za tole svoje godrnjanje nekoliko zgrešil temo.


Niti ne.
Poskusi razumeti poanto za kaj je "novica" samo v CQ-ju - jaz sem tako dojel, TI si vprašal, in sem ti odgovoril.

Citiram:
prelistaj kdaj (čeprav papirnat) CQ ZRS (lahko ti ga tudi posodim...


Hvala, ne bo potrebno.
Spama ne rabim.


frenki je napisal/a:
Obvestilo je vezano na RIS 2019.


Seveda. Držimo se potem teme vsi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je enostavno godrnjat. Malo več truda pa je potrebnega, da pripraviš prispevek. V vsaki številki ima vsakdo možnost objavit, kar želi. Prav tako je z RIS. Zdaj pa hitro pisat prispevke!
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Seveda. Držimo se potem teme vsi.

Bomo tole nadaljevali v ločeni temi, saj z obvestilom o RIS nima nobene zveze.

Ob tem, kar je napisal že Mosqito, ...

S54JP če prav razumem tvoja prispevka ... pojma nimaš in pišeš nekaj na pamet? Komentiraš porabo članarine, ki je niti ne plačuješ in se ti sanja ne, za kaj je porabljena? Komentiraš glasilo CQ ZRS, katerega vsebine niti poznaš ne? Konstruktivno.

Ne rabiš odgovarjat, moja vprašanja so hipotetična ... pač logični zaključki glede na zgoraj napisano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Bomo tole nadaljevali v ločeni temi, saj z obvestilom o RIS nima nobene zveze.


Ni bilo potrebno odpirati teme na temo CQ ZRS.

O njemu po 2006-tem letu NE bom razpravljal. Niti me zanima, niti poznam problematiko.
Lahko da je dober, lahko da je za nič, NOBENEGA CQ-ja se nisem dotaknil po tem letu.

Vem kako se je financiral do takrat, koliki delež članarine je šel za CQ (to je celo pisalo v enem od CQ -jev, in nastal je kaos po objavi.)



frenki je napisal/a:
In če je ZRS naredil tudi tukaj korak naprej ter iz programa RIS izločil predavanja namenjena samopromociji "predavateljev", ki na takšnem dogodku nimajo kaj iskat bo moja pričakovanja izpolnil.


Tudi moja. Vidiš da si nismo vedno na nasprotnih bregovih.

Boljše bi bilo če bi odprl temo: "Primerni in neprimerni predavatelji na RIS".

Tam bi lahko debatirali o tistih kateri se samopromovirajo in od njih nobene koristi, in o tisti dobrih predavateljih katerih več ni, in za kaj jih ni.
Tako so prišli tretjerazredni na "svoj račun".
Če hočeš RIS organizirati, moraš poiskati predavatelje.
Vedno ti se ne bodo odzvali najboljši, iz tega ali onega razloga.

Organizator (ZRS) lahko izbere za predavatelja koga hoče, ali če nima na izbiro, vzame tega kdo je na razpolago.
In tako pade kvaliteta.
Prav gotovo ne bo (organizator RIS) vprašal mene ali tebe kdo je primeren.
Če ti paše (dokler še lahko greš-grem na to predavanje kot nečlan ZRS ) se pač odločiš, tako ali drugače.

Tisti zgornji citiran prispevek ne sodi v RIS 2019 in ne v CQ ZRS temo. Je pa tvoj, žal.


frenki je napisal/a:
S54JP če prav razumem tvoja prispevka ... pojma nimaš in pišeš nekaj na pamet?


Žal se motiš. Nič ne pišem na pamet. Imam dolgoletne izkušnje z ZRS, za časa Arčija...druščine okrog njega...vse do 2006-tega leta.
Do takrat sem plačal članarino 28 krat.
Sem Oldtimer ZRS! Imam tudi značko za zvesto plačevanje članarine 25 let.(še trikrat po tem)
Takrat sem prenehal plačevati članarino na ZRS ker sem videl da ne morem NIČ narediti da bi se kaj stanje izboljšalo v ZRS.
Edina moja poteza je lahko bila da zapustim to družbo, tako kot so jo zapustile tisoče članov, radioamaterjev.
"Omrežje" v ZRS je takrat bilo premočno, da bi se kaj v pozitivno spremenilo.
Danes ne poznam situacije ker se z politiko ZRS ne mislim in nočem več ukvarjati.

Citiram S55M:


Koda:
Rudi, mislim da se najbolj za S59AR ne ve, kaj pravzaprav dela. Jaz vem, da so rezultati dela nekaterih managerjev vidni, podpredsednikov tudi, vse ostalo pa je mlatenje prazne slame , zato prijatelj, ne izgubljaj časa s tem ter si rajši skupaj z menoj privošči vroč kakav :) Življenje je prekratko, da bi ga zapravljal na tak način Rudi (8RU)!


Citat od tukaj:
http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=9&t=2211

Nasvet Rudiju sem "vzel" kot meni namenjen, in ni mi žal.

Pa še ogromno je tega, da je brez veze sedaj tukaj ponavljati zgodovino.
Bom omenil samo ZRDE-j to je bilo pri meni pika na i, da sem šel vstran od ZRS...

frenki je napisal/a:
Komentiraš porabo članarine, ki je niti ne plačuješ in se ti sanja ne, za kaj je porabljena?


Pa veš da sem sedaj bolj srečen ko mi se ni potrebno več ukvarjati z tem? (kako me bo kdo imel za norca?)


frenki je napisal/a:
Komentiraš glasilo CQ ZRS...


Nisem komentiral nobenega članka, ali njihova avtorja po 2006-tem letu.

Citiram:
...katerega vsebine niti poznaš ne?


Na to sem ti že odgovoril.
frenki je napisal/a:
Ne rabiš odgovarjat, moja vprašanja so hipotetična ...


Izzoveš me in potem napišeš to.

Moji odgovori so pa konkretni.


frenki je napisal/a:
...pač logični zaključki glede na zgoraj napisano.


Kaj misliš kakšni so logični zaključki pri meni nastali danes ko razmišljam o vsemu temu?
Boljše da ne veš.

Ta tema je nastala od te teme:
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=48732

In v tej temi je OFF tudi tole:


mosquito je napisal/a:
Jedkanje se je pa očitno "izpelo".


Vbodi tega komarja so vsepovsod. Upam da ni okužen z malarijo ali še kakšno hujšo nalezljivo boleznijo.



Oldtimer.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  81.13 KB
 Pogledana:  0 krat

Oldtimer.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S54JP, kaj slloh želiš povedat? Nisem še prebral tvojega prispevka, ki bi imel kakšen vsebinski smisel. Na branjevke se pa žal ne spoznam. Daj prosim napiši 5 smiselnih stavkov z razumljivo vsebino. Hvala.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurem
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Dec 2003 15:53
Prispevkov: 408
Aktiv.: 1.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 1:09 am    Naslov sporočila:  Re: RIS 2019 Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
frenki je napisal/a:
Ne vem, zakaj vabila na spletu nisem zasledil ... je pa objavljeno v zadnjem CQ ZRS. Nekaj zanimivih tem je napovedanih tokrat ... Nextion, uBitX, LoRaWAN, ...



Verjetno bo RIS-2019 organiziran samo za tiste kateri sprejemajo CQ ZRS (plačujejo članarino ZRS, in njihov tiskan, papirnat časopis, za katerega gre večina sredstev od članarine)

Zanimivo da časopisa NI v .pdf formatu v 21 stoletju...
Se ne bi ta sredstva dala porabiti bolj pametno?
Če pa že ni prave ideje:
potem, posledično temu - zmanjšati članarino za znesek "spam papirja"?


Želel bi malce pojasniti glede na to, da sem organizator RIS srečanja in urednik CQ ZRS.

Ko sem lani organiziral prvo RIS srečanje, sem v vabilih napisal, da so na RIS vabljeni vsi S5 in drugi radioamaterji. Tudi za letošnji RIS to drži - se pravi vabljeni vsi S5 radioamaterji!

Vsebina RIS: pogovarjal sem se z marsikom. Namreč ni enostavno najti predavatelja, ki bi bil pripravljen predavati - čeprav marsikaj ve ali je naredil. Nekateri imajo preveliko tremo, nekateri ne utegnejo, nekateri pa pač ne želijo predavati. Torej letošnji izbor tem in predavateljev je to, kar vidite v dnevnem redu. In mislim, da so prav vse teme zanimive. V okviru RIS2019 je predviden tudi ogled LSO laboratorijev - vse podrobnosti bodo objavljene na LEA forumu.

Če se kdo od predavateljev čuti izključenega, to ni bilo narejeno namenoma, pač pa večinoma zaradi zaradi neodzivnosti predavateljev (me že niso poklicali ali mi pisali). Zato že zdaj pozivam vse potencialne predavatelje, naj se mi oglasijo na RIS2019, da se pogovorimo, o čem bi morda lahko predavali na RIS2020.

Vsi pretekli organizatorji RIS srečanj vam bodo potrdili, da pridobivanje/animiranje predavateljev za RIS ni mačji kašelj in morda so vsled tega zaradi pomanjkanja predavateljev na preteklih RIS srečanjih predavali tudi predavatelji označeni kot "samo-promotorji". Moram pa takoj povedati, da izraz "samo-promotor" in izraz "tretjerazreden" predavatelj nista ravno korektna. Vsi predavatelji se morajo za svoje predavanje potrudit in ustrezno pripraviti, seveda pa nismo vsi profesionalni predavatelji, niti nismo doktorji znanosti, da bi pripravili vrhunsko predavanje. Če pa kdo misli, da je enostavno pripraviti predavanje, naj se mi oglasi na RIS srečanju, da se pogovoriva za RIS2020, kot rečeno.

CQ ZRS je odlično glasilo, pa ne zato, ker ga jaz urejam, pač pa zaradi avtorjev, ki pišejo v njem! Kot urednik bi si želel seveda še več avtorjev in zanimivih člankov, zato tudi tukaj vabim vse S5 radioamaterje - tudi tiste, ki niso člani ZRS, da napišejo članek za CQ ZRS. Po objavi bodo dobili tudi dokazni izvod.

CQ ZRS se je tudi precej popravil glede izhajanja. Kot ste lahko opazili, se precej dobro držimo zastavljenih datumov izidov - spet to ni moja zasluga, pač pa zasluga avtorjev člankov in urednikov rubrik, ki se držijo zastavljenih rokov.

In kot pravi @mosqito: zdaj pa hitro pisat prispevke za CQ ZRS, da bo še boljši!

73 de S52CQ, Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group