www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iščem stikalo na sliki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2019 8:45 am    Naslov sporočila:  Iščem stikalo na sliki Odgovori s citatom

Zdravo, mi lahko kdo pove, kje bi na Gorenjskem (Radovljica ali Kranj) lahko kupil stikalo kot je na sliki. Ali pa kaj podobnega, rabim izklopit in vklopit z eno roko.

Hvala za odgovor



Screenshot_20191221-071234_Gallery.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  715.84 KB
 Pogledana:  22 krat

Screenshot_20191221-071234_Gallery.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2019 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi se odpravil v Lesce. Tam pri prehodu ceste čez železnico je nekaj trgovin in ena od njih prodaja elektro robo. Ime ji je Zino ali pa Elektro In. Ni Twisted Evil da nebi dobil kaj podobnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobek220
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jul 2009 9:21
Prispevkov: 196
Aktiv.: 1.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2019 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa Lotos v Kranju?
_________________
Kak je lepo ko je fajn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2019 12:07 pm    Naslov sporočila:  Re: Iščem stikalo na sliki Odgovori s citatom

nominator je napisal/a:
... rabim izklopit in vklopit z eno roko.
Ponavadi se stikala manipulirajo z eno roko. Stikalo, za katerega sta potrebni dve roki, je precej večje. Rolling Eyes
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2019 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja res je da za stikalo rabimo eno roko ampak to stikalo visi v zraku na dveh žičkah in ni stabilno "fiksiran".Uporabljam med vožnjo z avtom in druga roka je na volanu.V Lescah nisem dobil nič podobnega. Sporočim če v Kranju dobim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2019 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi takoj povedal, da rabiš stikako za na kabl, bi bilo lažje. A še vedno nisi podal vsega, kakšen je tok skozi njega? Po žicah na sliki sodeč precejšen. Ti sicer praviš:
nominator je napisal/a:
... to stikalo visi v zraku na dveh žičkah ...
jaz pa vidim kar konkretne "drote" (sicer je to v avtomobilih praksa, že zaradi tresljajev in ne zamo toka). Če boš manj skrivnosten, boš dobil pametnejše odgovore od teh mojih.

Poglej takšna stikala! Še doma boš (mogoče) našel kakšnega.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išči pod avtomobilsko prevesno preklopno stikalo.
Seveda prej poglej za kakšno amperažo je obstoječi, da ga kaj ne pihneš.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 1:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Zino-tu v Lescah ni nič takega ali podobnega, nekaj običajne štromarske robe imajo, to je pa tudi vse, še v Merkurju bi prej dobil... če nabavljam več štromarije, se raje zapeljem v Kranj v Elektronabavo in dobim material 10-20% ceneje + rabat 15-30%

Takole stikalo bi mogoče dobil v Lotos Kranj, včasih kar presenetijo, čeprav je tip v štacuni zoprn in len, če ima slab dan bo rekel "nimamo" brez da preveri Brick wall
V kranju imaš še Ebax, sicer pa vozi v LJ in okolico.

Če se ti mudi, lahko prideš do mene http://reber.si/kdo-kje/index.htm
lahko ti ponudim tole https://www.google.com/search?q=spdt+switch+toggle ali kaj manjšega, podobnega, stikal imam za svoje potrebe vedno dovolj na zalogi.
Ne vem kaj sploh nucaš, bova pobrskala, nekaj se bo že našlo, poklič prej...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja krivda.Res sem slabo vse skupaj opisal. oz. razložil.Zadevo uporabljam za komunikacijo med motoristom in voznikom v avtu preko Bluetooth v6 1200.Stikalo rabim za izklop mikrofona v avtu na bt slušalki z mikrofonom.Mislil sem da bom lahko to sam naredil, ko pa sem podrobneje pogledal žičke na slušalki mi je postalo jasno da je to zame prevelik zalogaj in bom rabil pomoč tudi pri montaži stikala.


20190919_164211.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2 MB
 Pogledana:  8 krat

20190919_164211.jpg



bluetooth celada.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  18.88 KB
 Pogledana:  3 krat

bluetooth celada.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilepi stikalo na tisti beli nosilec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam točno tako stikalo, ki ga iščeš. Kontakti so predvideni za tiskano vezje.
Lahko ga dobiš v Ljubljani.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala sslavc za brezplačno stikalo, ki si mi ga poslal po pošti.Sedaj rabim pa še nekoga da mi ga nacini(spajka) na slušalko ker je vse skupaj bolj na tesno in mora bit mojster.


20191230_105434.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.32 MB
 Pogledana:  6 krat

20191230_105434.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidiš, če bi prej napisal - poslikal zakaj gre, bi verjetno imel zadevo že ŕešeno. Celo bolj elegantno, kot s tem stikalom. Take imam tudi jaz, pa se mi ni dalo iskat.
Lahko bi uporabil stikalo, katerega dobiš skoraj pri vseh slušalkah za telefon. Lepše in manj nerodno za montažo in upravljanje. Zaspajka ti pa verjetno kak forumaš v tvoji okolici. 🤔

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group