www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Smernika ne delujeta ali prekinjata

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BogoT
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 13 Dec 2015 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 8:46 am    Naslov sporočila:  Smernika ne delujeta ali prekinjata Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
imam moped Tori - slovenske izdelave (Črešnik Medvode).
Naenkrat so mi prenehale delovati utripalke - smerniki - na desni strani.
Levi smerniki delujejo BP.

Tudi sprednja luč občasno utripa, kot bi nekaj prekinjalo.
Ker se na elektriko ravno ne spoznam prosim za nasvet kje iskati napako oz. sugestijo kaj bi lahko bilo narobe.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za napako na smernikih bi bilo lahko krivo stikalo, ker pa praviš da ti luč občasno utripa, bo verjetno napaka na inštalaciji. Najverjetneje nekje na delu kjer se žice prepogibajo (ponavadi v bližini krmila). Poizkusi prižgati luč in nedelujočo stran smernikov, ter z roko premikaj žice. Z malo uspeha bi moral hitro locirati, kje je napaka. Problem pri lociranju tovrstnih napak je ponavadi ta, da niso vidne, ker se bakrene žičke v notranjosti pretrgajo, zunaja plast (izolacija žice) pa ostane cela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
BogoT
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 13 Dec 2015 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja saj to sem že vse preizkušal.
Res je, da ko sem rahlo udaril po smerniku je včasih malo delal, kasneje, čez čas pa prekinil.
No sedaj ga lahko tepem kolikor želim in se ne premakne Laughing

Bom prizkusil in videl kaj se da izluščiti iz tega.
Hvala lepa za hiter odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi pregledal mase - kolikor se spomnim je vodnik rjave barve in vezan na levi strani vijaka motorja (M8) oziroma tam, kjer pridejo žice iz motorja.
Če se prav spomnim je ena masa povezana tudi v stikalo za luč, trobljo ter ugašanje in je vijak ravno toliko dolg, da pritisne v krmilo saj spoj preko ležaja krmila ni najboljši.

Če vse to ne pomaga z predpostavko, da so grla in žarnice čiste pa je lahko kakšen slab spoj v navitju "magneta".

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BogoT
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 13 Dec 2015 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 6:55 am    Naslov sporočila: icon_idea  Odgovori s citatom

@robert
uf to bo pa dolgočasno - šalim se.
"kolikor se spomnim je vodnik rjave barve in vezan na levi strani vijaka motorja (M8) oziroma tam, kjer pridejo žice iz motorja."
A govoriva o enakem mopedu - [b]Toriju
? [/b]Rolling Eyes
http://www.sloveniatimes.com/modules/uploader/uploads/Aktualno/Podobe1/mini-slika-1.jpg

Ali pa je to po defaultu pri vseh enako?
Ja ni drugega kot to, da se lotim zadeve in javim.

Hvala za info.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2019 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislil sem, da gre za stari Tori, ki ima enako instalacijo kot Tomos.
barve žic so lahko drugačne ampak je vseeno potrebno pregledati omenjene spoje.

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2019 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale kitajski Tori ima modro in oranžno za levo/desno in zelena je skupna, če se ne motim, poglej, ni druge. Imam shemo ampak za mobed brez smernikov. Kolegu sem vgradil smernike, ki jih je nabavil kot original, za utripalnik sem montiral en poceni kitajski utripalnik na 2 priključka in čisto v redu deluje. Stikalo sem dal tripoložajno 1-0-2, napajanje sem vzel v sprednji luči, utripalnik sem tudi požokal v luč.

Naj ti pošljejo shemo oziroma celotna servisna navodila da boš lažje rešil, sicer pa pojdi malo po žicah, je čisto enostavna vezava, še največja čreva so tiste lučke za prestave, en cel kup žic.

Če niso slabi kontakti na žarnicah ali nekje na konektorjih, je lahko stikalo slabo.

Ja, ja tale rdeči s 4 taktnim motorjem, kar soliden moped, menda je motor neka kopija yamahe.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BogoT
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 13 Dec 2015 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse drži kot opisano.
Se še nisem imel časa lotiti, mi je pa že kolega avtoelektričar ponudil pomoč, tak, da si ne bom rabil ravno razbijat glave Brick wall

Motor je pa Hondin in ja, motorček gre kot raketa. Le pri prestavah je malo tako tako. Moraš imet zelo dober občutek da ga spraviš prosti tek - bolj kot ne - na slepo, če trofiš trofiš Pray

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BogoT
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 13 Dec 2015 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Tale kitajski Tori ima modro in oranžno za levo/desno in zelena je skupna, če se ne motim, poglej, ni druge. Imam shemo ampak za mobed brez smernikov. Kolegu sem vgradil smernike, ki jih je nabavil kot original, za utripalnik sem montiral en poceni kitajski utripalnik na 2 priključka in čisto v redu deluje. Stikalo sem dal tripoložajno 1-0-2, napajanje sem vzel v sprednji luči, utripalnik sem tudi požokal v luč.

Naj ti pošljejo shemo oziroma celotna servisna navodila da boš lažje rešil, sicer pa pojdi malo po žicah, je čisto enostavna vezava, še največja čreva so tiste lučke za prestave, en cel kup žic.

Če niso slabi kontakti na žarnicah ali nekje na konektorjih, je lahko stikalo slabo.

Ja, ja tale rdeči s 4 taktnim motorjem, kar soliden moped, menda je motor neka kopija yamahe.


motor bi naj bil HONDA, več pa so napisali tukaj: https://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/foto-obudili-so-legendarni-moped-tori/396427
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno ja, Honda, sem pomešal... vedel sem da je nekaj od Japoncev, če je pa original pa Rolling Eyes po izdelavi sodeč je na tem mopedu še največ kitajskega.

In "ta prvi" original Tori je imel kolesa sposojena od samokolnice Cool 2-brzinski avtomatik, luštna mašinca za osnovnošolske mulce... takrat sem ravno zaključeval OŠ oziroma takrat približno.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group