www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tiskalnik za nalepke
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 20, 2019 2:40 pm    Naslov sporočila:  Tiskalnik za nalepke Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kupujem prenosljivi tiskalnik za nalepke in vas naprošam za kakšen nasvet kaj se splača kupiti oz. na kaj naj bom pozoren pri odločanju med različnimi modeli.

Aja tiskalnik bom rabil za označevanje kablov, parapetnih kanalov, opreme v komunikacijski ter el. omari itd.

Nekako sem zaznal, da se največ ponujajo znamke Brady, Dymo, Brother,... in me zanima ali imate kakšne izkušnje med enim in drugim? Razlike v ceni so kar velike zato raje vprašam preden kupim kakšen šrot. Odlično bi bilo, če mi kdo odpiše tudi obstojnost samih nalepk ter kaj ter kje se splača kupovati nove kasete oz. kje jih kupujete vi!?

Thx in lp,Q



91rwNE7wFDL._SL1500_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  180.71 KB
 Pogledana:  1 krat

91rwNE7wFDL._SL1500_.jpg



1905_147_lrg.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  155.93 KB
 Pogledana:  0 krat

1905_147_lrg.jpg



PL134.600x600.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  41.81 KB
 Pogledana:  0 krat

PL134.600x600.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 20, 2019 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.elektrospoji.si/oznacevanje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 20, 2019 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kasete znajo biti drage, zato bi prej pogledal za kasetami katere so poceni in kljub temu dobre kvalitete ter na podlagi tega kupil potem tiskalnik. Jih je dosti jamralo, da tiskalnik je bil poceni kasete pa so bile drage ko žafran.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2019 4:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No saj zato sem vprašal za mnenje kaj uporabljate in predvsem zadeve okoli:
-kaset (cena, dolžina traku in obstojnost)
-vzdržljivost baterije
-mogoče tudi možnost priklopa na PC
-...

Nebi ravno kupil najcenejšega in potem preprečeval na kasetah. Bi bilo pa odlično, če bi kje dobil kakšno dobro zadevco po kakšni ugodni ceni. Seveda če kdo ve kje zanjo?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2019 5:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve ali se na teh tiskalnikih da nastaviti dolžina pred in za tekstom?

Namreč opažam, da gre večina nalepke v nič in zato še to dodatno vprašanje.

Aja in kako je z tiskanjem črtnih/QR kod?

Thx!



prenos.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  8.18 KB
 Pogledana:  3474 krat

prenos.jpg



61ODfw4rl8L._SX425_.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  20.3 KB
 Pogledana:  1 krat

61ODfw4rl8L._SX425_.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.88

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2019 7:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo,
osebno uporabljam Brotherjev tiskalnik iz Lidla. Kasete pri nas dobim v Eventusu ampak so drage...zato jih navadno dobim pri kitajcu za par evru.

Tiskalnik sicer ima neke nastavitve in en cel kup ze narejenih simbolov...ampak brez odpada ne gre. Sicer pa, če daš 1 evra za kaseto potem tudi to ni več problem.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

QS8 je napisal/a:
Mogoče kdo ve ali se na teh tiskalnikih da nastaviti dolžina pred in za tekstom?

Namreč opažam, da gre večina nalepke v nič in zato še to dodatno vprašanje.

Aja in kako je z tiskanjem črtnih/QR kod?

Thx!


Imam v službi namiznega Brotherja s kar dragimi kasetami.
Dolžina nalepke pred tekstom je najmanj 4mm, če jih je natisnjenih več hkrati. Če tiskaš eno po eno, gre vsakič cca 2,5cm preč. Samo uporabno dolžino nalepke pa lahko nastaviš, tudi na točno mero.
Črtne kode (za qr verjetno velja isto) - to ti mora omogočati softver, pri meni bi črtne kode lahko pisal, po raznih standardih (to pišem po spominu, ker sem samo v programu videl, pa ne uporabljam).
Še enkrat, to velja za "mojega" namiznega Brotherja, ki ga krmilim s kompom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@lojzek ne namizni ne pride v poštev, ker zadevo potrebujem na terenu. Za namiznega bi potem raje vzel kakšno Zebro ipd.

Mora biti prenosni in samostojen, lahko oz. dobrodošlo pa je, če omogoča tudi priklop na PC za dodatne funkcije.

Pri posameznih nalepkah je škoda to, da za vsak tisk vržeš stran vsaj eno prazno nalepko in zato to vprašanje o možnih nastavitvah ali poravnavi besedila, ki bi zmanjšal prazen zamik.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@lojzek ne namizni ne pride v poštev, ker zadevo potrebujem na terenu. Za namiznega bi potem raje vzel kakšno Zebro ipd.

Mora biti prenosni in samostojen, lahko oz. dobrodošlo pa je, če omogoča tudi priklop na PC za dodatne funkcije.

Pri posameznih nalepkah je škoda to, da za vsak tisk vržeš stran vsaj eno prazno nalepko in zato to vprašanje o možnih nastavitvah ali poravnavi besedila, ki bi zmanjšal prazen zamik.

@polkic pri katerem Kitajcu? Pri nas? Ali misliš na aliexpress-u (problem je čakalna doba)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš že pri posamezni firmi med izdelki naprave, ki potrebujejo poceni ali drage kasete. Pogledaš za bolj priznanimi firmami, kot pa boš sam ugotovil ljudje veliko kupujejo Brother, ker je naprava dokaj ugodna kasete so pa druga pesem.

To kar sprašuješ v zvezi s upravljanjem tiskalnika tudi preko PCja je verjetno objavljeno tudi pri dobavitelju, če ne se ga pa vpraša. Verjetno te pa zanima uporabniška izkušnja.

Že z tem si si nekako sam izbral tiskalnik, ko si naštev zahteve, ki jih potrebuješ saj si si zelo omejil izbor:
Citiram:

-kaset (cena, dolžina traku in obstojnost)
-vzdržljivost baterije
-mogoče tudi možnost priklopa na PC
...

Pod tri pikice si pozabil dodati, da mora biti mobilen, priznana firma, vzdržljive nalepke. Te slednje so po večini le toliko vzdržljive nekatere bolj nekatere manj, če je pod vzdržljivost mišljeno, da se napis še vedno vidi po toliko in toliko letih na žganju od sonca ali toplote jim to sigurno skrajša življensko dobo. To je običaino folija, ki jo printer zapeče na drugo folijo. Če tako nalepko dodatno zaščitiš bo zdržala dlje, tudi pri mehanskih poškodbah. So pa načeloma kar kvalitetne, lahko se zgodi, da si imel slabo roko pri,kitajcu lahko tudi pr nas, nič ne de.

No sedaj pa te želje zaupaj še distributerjem in se potem spet oglasi, če bo izbira prevelika ali dvom v kvaliteto glede na ceno. Wink

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede trakov me je bolj zanimalo to, da se ne lepijo stran.

V preteklosti sem že imel v roki model, ki je imel najlonski trak, ki se je res zelo prijel ter bil obstojen tudi na vročini v kom. omari.

Glede sonca pa ni problem ker je govora v kablih, ki so v kanalih, omarah, v stropu ipd.

Pomembno je le to, da se tekst ne pobriše ob rokovanju ali med vlečenjem med ostalimi kabli.

Se pa na forum obračam zato, ker me pred nakupom zanima kaj izkušeni člani uporabljajo in predvsem kaj jih moti oz. s čim so zadovoljni.

Aja in kje se material kupujejo, ker link zgoraj poznam ni ravno poceni oz. bolje rečeno je med dražjimi. Wink

Thx!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če hočeš kakovost, boš pač plačal za to. To je na vseh področjih v življenju. Sicer je pa označevanje tako majhen znesek na koncu ponudbe, da se ne izplača šparat. Ker če ti nalepka odpade ali se izbriše, bo čas, porabljen za iskanje kaj je kaj in nato ponovno označevanje, lahko krepko presegel morebiten prihranek.

Če ti zgornji link od elektrospojev ni ok, pač poglej še kje drugje.

Na primer: https://www.hellermanntyton.com/si/proizvodi/identification-systems
To so super zadeve, ki seveda imajo svojo ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@qwertz,

Ne govorim o ceni samih izdelkov, ampak o ceni izdelkov pri elektrospojih.

Namreč isti artikel lahko dobiš še kje drugje za manj denarja.

Vem iz prve roke, ko sem kupoval weidmueller orodje! Pogled tega pa oni držijo le Brady-a in mi glede ostalih znamk 100% ne bodo dali nasveta! Smile

P.S. kje na zgornjem linku pa ti najdeš tiskalnike?? Jaz najdem le enega in še ta pisarniški (potem raje kupim Zebro, Datamax ipd.).


Nazadnje urejal/a QS8 Pon Apr 22, 2019 11:51 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj trg je odprt, kupi kjer želiš.

Je pa res, da izdelke pa imajo dobre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QS8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 20 Apr 2019 14:35
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja cene pa tudi Smile

Pogled tega pa jaz iščem uporabne nasvete in ne cene.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group