www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Blok - vibracija v stanovanju
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 1:56 pm    Naslov sporočila: icon_question Blok - vibracija v stanovanju Odgovori s citatom

Po celem stanovanju (37 kv.) čutim nizkofrekvnčno (je ne slišim!) vibracijo.

Ko ležim je najhujše, ker je celo telo v stiku z vibracijo in mi vibrirajo vsi organi v telesu. Ne morem spati, če pa že zaspim je to za 1 uro, potem pa me prebudi vibracija.

Ne vem kam se obrniti, sem pod stresom, čisto brez energije, konstantno zaspana.

Spim 1 uro, potem zaradi močne vibracije bedim 2-3 ure, potem me zmanjka za kakšno uro in pol. Vibracija je lahko blaga, srednje močna ali pa zelo močna, vmes lahko tudi popolnoma preneha. Pojavlja se lahko zjutraj ali podnevi, celo noč, tako da tudi popoldan ne morem spati.

Traja že odkar sem se preselila v stanovanje, že skoraj 1 leto in pol. Lani poleti pa ni vibriralo, zato sem mislila, da bo mir, nato je spet začelo septembra/oktobra 2018. Takrat so v obnovili kotlovnico, notri pa je frekvenčna črpalka (ne vem, če je bila lani toplotna črpalka in kakšna je sploh razlika). Hišnik trdi, da jo je izklopil iz omrežja prejšnji mesec. Vibracija pa še kar traja, danes sem prebedela celo noč, je bila zelo močna vibracija ponoči, potem me je zmanjkalo, za 2 uri in tudi vmes me je parkrat prebudila.

Nikoli prej nisem nikjer čutila teh vibracij. Ko sem kjerkoli drugje, teh vibracij ne čutim, samo v tem stanovanju.

Probala sem že vse:
- ležanje v sobi, v kopalnici, v kuhinji in hodniku na tleh, da sem videla, če je povsod po stanovanju ista vibracija, in tudi je;
- dala sem moder trd stiropor pod noge od postelje, nič boljše;
- 2 jogija enega na drugega, potem pa še 2 odeje na vrh, nič boljše;
- izklopila hladilnik, pralni stroj,
- gledala na spodnji balkon, če ima sosed klimo, kar še sedaj ne vem. Vem da jo ima zgornji sosed.
Ni važno kaj naredim, vibracije se ne morem rešiti.

Vibracija deluje na nekakšne zagone, čutim da par sekund narahlo vibrira, potem pa začne močno vibrirati in to lahko traja par minut, lahko celo uro, potem spet manj, potem spet dlje časa močno, vmes preneha,...non stop. Ponoči je najhuje. So dnevi, ko prevladuje blaga do srednje močna, drugič pa zelo močna vibracija.

Vmes začne vibrirati s takšno močjo, da mi vibrira po kosteh in notranjih oraganih, takrat čutim ogromen pritisk znotraj, v srcu.

Ker sem popolnoma izčrpana zaradi nespanja, me verjetno ponoči zmanjka, potem pa ko je močnejše vibriranje, pa me spet prebudi.

Okoli novega leta je 3 dni vibriralo konstantno, moč vibracije pa je bila tako intenzivna, da sem mislila, da se mi bo zmešalo. V telesu, srcu sem takrat čutila ogromen pritisk. Takrat je bilo najhuje.

Sem v 4. štuku in sem par sosedov vprašala, če čutijo vibracije, in jih ne. Rekla sem tudi upravniku, hišniku, pa me vsi gledajo, kot da sem zmešana. Moram povedati, da partner ne čuti vibracij in lahko spi, ampak je vedno utrujen, zaspan.

Kaj storiti, kdo ima inštrument, da bi lahko to izmeril, še posebej, ker ne vem, če bo takrat vibriralo in s kakšno močjo bo vibriralo.
Kdo bi lahko tudi ugotovil, kaj je vzrok vibracij?

Sem po internetu gledala, samo ne razumem kaj berem, gre pa se za prehajanje vibracij po stenah, ceveh, v višje štuke in potem piše še o resonanci,...

http://www.noiseandhealth.org/article.asp?issn=1463-1741;year=2004;volume=6;issue=23;spage=29;epage=35;aulast=Findeis

Prosim pomagajte. Imate kakšen nasvet?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povprašajte tukaj: https://www.primorski.eu/goriska/214308-seizmometer-iz-pokvarjenega-trdega-diska-BCPR225253
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mehanske vibracije (tresenje) se da lepo izmeriti s senzorji tresljajev za vse tri osi, da se določi smer nihanja in amplitudo.
Če se meritev izvaja z več senzorji hkrati, je teoretično možno s triangulacijo določiti tudi smer proti izvoru, praktično pa je problem nizka frekvenca, ki močno zmanjša natančnost.
Ampak, ko se enkrat določi frekvenca, je možno tudi iti po bloku in iskati napravo, ki povzroča tresljaje.

Resonanca je možna, a nisi napisala, koliko nadstropij ima blok. Največje nihanje je matematično možno na polovici višine (P12345678 = pritličje + 8 nadstropij), na 1/3 višine (P123456789abc), ... za prečno gibanje, pri navpičnem je pa malo bolj zapleteno, ker se lahko ustvari stojni val od tal v kleti do najvišjega stropa pod streho. Krivulja največjega možnega odklona je sinusna glede na višino, kar pomeni, da nekatera nadstropja mirujejo (prehod sinusne krivulje skozi 0), druga pa bolj nihajo.
Načeloma niti ni nujno, da je odklon v tvojem nadstropju največji, a se tebi zdi najbolj nenavaden. Zlasti, če si se priselila z vasi, kjer takih pojavov seveda ni, v mesto, kjer so vsi navajeni na marsikaj in temu niti ne posvečajo pozornosti.

Nikoli nisem živel v bloku, da bi vedel, kakšni pojavi se tam dogajajo, zato pišem bolj matematično-fizikalno, brez lastnih izkušenj.

Idealna merilna naprava bi bila prenosni seizmograf (to je tista zadeva za merjenje potresov). Besedico "prenosni" sem sam dodal, ker ne vem, ali obstaja.
Vir tresljajev je lahko tudi vzdolžna valovitost asfalta na bližnji avtocesti, ko težak tovornjak pri neki hitrosti za par cm zaniha gor-dol, tresljaji pa se po "ponesrečenem" terenu prenesejo v temelje bloka in po strukturi navzgor. Jutri bo praznik in ne bo tovornjakov - morda bo tresljajev manj.

V glavnem ... mehanske tresljaje se da izmeriti in po dokazanem obstoju (brez meritve ti nihče ne verjame, rezultate meritve se pa dosti težje izpodbija) se bo dalo določiti tudi vir.

Do takrat pa ... če si zdržala leto in pol, zdrži še kak teden. Sedaj, ko si sprožila kolesje, se bo našla rešitev.


p.s.: Hmm... počasi tipkam in preveč dolgovezim ... zato me je @cici prehitel ...

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem naložila aplikacijo seizmograf, ampak ne vem kako je to natančno.

Blok ima pritličje + 5 nadstropij. V tem mestu sem že živela, ampak v hiši (med hišo in blokom je cca 400 m zračne linije).
Bila sem tudi v 2 različnih blokih, v drugem mestu, ampak teh vibracij nikoli prej nisem nikjer občutila. Tudi, ko grem ven iz bloka jih nikjer ne čutim.

Za blokom je cesta, avtoceste pa ni v bližini.



wp_ss_20190624_0018.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  79.07 KB
 Pogledana:  15 krat

wp_ss_20190624_0018.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovore!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ima 5 nadstropij, bi morali biti zgoraj še močnejši tresljaji.

Aplikacija seizmograf mora imeti zadosti dolgo časovno os, da opaziš valovitost črte. Položi telefon na dlan in boš videla, kaj prikaže. V osnovi bi moralo prikazati že navadno tresenje roke. Nato močno stisni pest in položi gor telefon. Če tresljajev napete roke ne zazna, je premalo občutljiv. Če bi se blok tresel bolj kot to, bi se že slišalo žvenketanje in rožljanje nepritrjenih predmetov.

Jaz imam Sensors Multitool, avtorja weRed Software. Pospeške prikaže na g/100 , a bi lahko imel graf po višini nastavljivo ločljivost prikaza. Ti imaš graf čez cel zaslon. Zelena in cyan črta rahlo valovita. Koliko mm se odkloni pri tresenju roke?

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Testiranje.


wp_ss_20190624_0025.png
 Opis:
Narahlo tresenje dlani.
 Velikost datoteke:  155.15 KB
 Pogledana:  0 krat

wp_ss_20190624_0025.png



wp_ss_20190624_0026.png
 Opis:
Mobi na tleh.
 Velikost datoteke:  96.96 KB
 Pogledana:  2 krat

wp_ss_20190624_0026.png



wp_ss_20190624_0020.png
 Opis:
1/3 mobi v dlani, 2/3 mobi na stisnjeni pesti, 3/3 mobi na tleh.
 Velikost datoteke:  92.19 KB
 Pogledana:  4 krat

wp_ss_20190624_0020.png



wp_ss_20190624_0027.png
 Opis:
Če mobi v dlani prestavljam levo in desno.
 Velikost datoteke:  278.37 KB
 Pogledana:  0 krat

wp_ss_20190624_0027.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poizkusi še s kakim drugim sw, npr. jaz imam tega, Vibration Meter ampak dvomim, da bo to zaznalo vibracijo, ki jo opisuješ.

Za test si daj čepke v ušesa, če kljub temu zaznavaš to vibracijo. Mogoče vseeno slišiš neko frekvenco, ki ni v slišnem spektru normalnega ušesa (20Hz...20kHz) in jo (kot praviš) čutiš in ne slišiš.

Lahko se tudi stestiraš (pozno ponoči, ko je najmanj zunanjega šuma) od katere do katere frekvence slišiš. Daj si na glavo slušalke, še prej nastavi neko srednjo jakost in poženi TEST.
Mogoče vmes zaznaš frekvenco (vibracijo), ki jo zaznavaš kot tvojo motnjo.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko je mobi na tleh, je graf rahlo valovit, a to je lahko tudi šum senzorja.
Na grafu niso označene osi.
Če ti telefon leži v dlani, ga premikaj levo-desno po širini zaslona, nato naprej-nazaj po višini zaslona in gor-dol (v smeri v in iz zaslona), da vidiš katera barva prikazuje pospeške v kateri smeri.

Če je telefon na tleh in hkrati valovita dve krivulji, ga zasukaj za 45° proti eni izmed aktivnih osi.
Primer: telefon daš na mizo in ga drsaš v smeri diagonale zaslona. Zmerno aktivni bosta dve osi. Nato telefon zasukaš in ga drsaš v isti smeri in enako močno kot prej. Ena os bo postala bolj valovita, druga pa manj.

Tako lahko s sukanjem in nagibanjem (podlaganje vogalov) postaviš telefon v smeri, ko bo ena os najbolj aktivna, ostali dve pa čim manj. S tem določiš osnovno smer nihanja tal.


Infrazvoka (pod 20 Hz) ne slišimo kot zvok, ga pa lahko polž v ušesu zazna kot premikanje, saj so tako nizke frekvence ponavadi povezane z ravnotežjem. V takem primeru bi lahko dobila "morsko bolezen", vrtoglavico, ... . Take frekvence zaznavajo tudi živci za bolečino, zato jih lahko čutiš na nedefiniranem mestu, saj vse vibrira.

Mehanski tresljaji tako nizkih frekvenc pa so povsem običajni in jih lepo zaznavamo. Če trajajo vsaj par sekund, se zlahka določi osnovno smer in običajno tudi razlog (potres, težak delovni stroj, vožnja z avtom, ...).

Zasilen "seizmograf" bi bila tudi utež na elastiki, ki jo obesiš z luči. Vztrajnost mase jo drži pri miru, tla in strop se lahko treseta, a se tresljaji po elastiki ne bodo togo prenesli na utež, zato tresenje opazuješ kot "gibanje uteži" glede na merilo na tleh.
A jaz bi vseeno raje poklical na Arso in malo poklepetal z dežurnim seizmologom. Morda imajo kak prenosen seizmograf.

Morebitne "fantomske tresljaje" (posledica težav z ušesi) bi zaenkrat izključil, saj jih ne bi čutila po vsem telesu, ampak le kot premikanje glave in težave z ravnotežjem).

Nekoč smo imeli doma eno štanco za izsekovanje lukenj iz plošč. Nikogar ni motila, jaz pa sem vedel, kdaj dela in na kakšne tresljaje se moram osredotočiti, zato sem lahko njene tresljaje čutil na več kot 200 m. Potem smo jo postavili na blažilce in se je ni dalo več zaznavati izven delavnice.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče dobiš še tukaj kakšno idejo.

Še en merilnik: link .

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A bi lahko imeli na strehi bloka kakšen rezervoar za vodo . (vpetje cevi na nosilno armaturo ?)

Vibracije se ponavadi prenašajo po nosilnih stanah , tiste ki so bolje armirane potem pa se prenaša na tla ki zavibrirajo drugače

še en zanimiv enostaven projekt ki pa ima napako ( verjetno preveč duši stranske vibracije pravokotne na tuljavo razen če se sestavi X,Y,Z)

https://www.egu.eu/newsletter/geoq/03/education.pdf

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MEMS pospeškomeri, vgrajeni v mobilnih telefonih so načeloma namenjeni zaznavanju min. cca 10 mG pospeškov in merjenju nekoliko višjih frekvenc (100Hz-22kHz).

Lahko opišeš kakšna je približna frekvenca teh vibracij oz. z drugimi besedami, kakšen je časovni interval (perioda) med dvema zaporednima sunkoma. Je perioda približno konstantna ali se spreminja?

Glede na frekvenco bo morda lažje določiti potreben senzor oz. primerno merilno metodo...

_________________
Zbiram staro optiko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neslišna vibracija
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jun 2019 12:43
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Poizkusi še s kakim drugim sw, npr. jaz imam tega, Vibration Meter ampak dvomim, da bo to zaznalo vibracijo, ki jo opisuješ.

Za test si daj čepke v ušesa, če kljub temu zaznavaš to vibracijo. Mogoče vseeno slišiš neko frekvenco, ki ni v slišnem spektru normalnega ušesa (20Hz...20kHz) in jo (kot praviš) čutiš in ne slišiš.

Lahko se tudi stestiraš (pozno ponoči, ko je najmanj zunanjega šuma) od katere do katere frekvence slišiš. Daj si na glavo slušalke, še prej nastavi neko srednjo jakost in poženi TEST.
Mogoče vmes zaznaš frekvenco (vibracijo), ki jo zaznavaš kot tvojo motnjo.


Vedno spim (vsaj poskušam) s čepki v ušesih, ker partner smrči. Vibracijo čutim, ne glede na čepke.
Vibracija se pojavi že na začetku, gre nekje do 40-50Hz. Dalje nisem niti poslušala (to brnenje ti res ostane v ušesih, če parkrat poslušaš).

Sem probala tudi ta test: https://m.youtube.com/watch?v=Su-pYZYAljM.
Partner in mama samo slišita zvok v slušalkah (slušalke so bile na najvišji jakosti), jaz in ate pa slišiva zvok in čutima, ko zvok povzroči vibracijo v telesu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Infrazvok je pod 20 Hz.
Sedaj omenjaš 50 Hz in v gospodinjstvu v tem frekvenčnem območju brnita hladilnik in hladilna skrinja. Oba oddajata zvok in tresljaje. Problem je le v tem, da to nista nujno tvoja, ampak lahko slišiš tudi sosedova.
Naslednja povzročitelja zvoka in tresljajev sta pralni in sušilni stroj.
Pralni stroj ima notri vsaj 10 kg betona na ohišju bobna, da pri centrifugiranju ne odpotuje po stanovanju, v glavnem pa povzroča tresljaje.
Sušilni stroj pa nasploh brni pri delovanju, a ne skače po sobi, torej prednostno oddaja pridušen hrup, čeprav tudi vibracije niso zanemarljive.

Takoj za ušesom, na isti višini kot luknja, prisloni dno kozarca na kost lobanje. Odprtino kozarca prisloni na steno in poslušaj. Pralni stroj in sušilni stroj imata zelo spremenljiv vzorec delovanja, ki ga boš takoj prepoznala. Hladilnik in skrinja si pa vzameta čas in lahko zdaj poleti delujeta precej dolgo, preden termostat izklopi.

No, poglavje zase sta pa zunanji enoti inverterske klime in toplotna črpalka, ki tudi oddajata zvok in tresljaje, lahko menjujeta frekvenco a načeloma delujeta zelo dolgo pri neki obremenitvi, ki pa je ponoči vendarle manjša (nižja frekvenca kompresorja) kot podnevi.
Toplotna črpalka poleti verjetno ne obratuje, klime pa lahko obratujejo vse leto.

Iz vzorca delovanja se torej določi vrsto naprave, nato se jo še locira in poišče najboljši način odprave povzročanja tresljajev. Če enakovredno čutiš tresljaje večih naprav hkrati, ... bo treba pa nekako posteljo podložiti z blažilci tresljajev, da se jih nekako spravi pod mejo zaznavanja.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom še jaz napisal mojo izkušnjo s hrupom. Ko sem se preselil v blok sem čez kakšna 2 meseca opazil brnenje v stanovanju. Na splošno me to ni motilo čez dan ampak je problem nastopil zvečer saj enostavno nisem mogel zaspati. Kljub čepkom v ušesu. Na srečo takrat še nisem imel posteljnega okvirja ampak samo jogi na tleh. In na sem v spalnici našel mesto, kjer brnenja nisem slišal. Morda je šlo za kakšno interferenco in se je brnenje v tisti točki uničilo. Seveda je to mesto bilo takšno, da postelje tam ne bi mogel imeti.

Po analiziranju vzrokov sem na koncu ugotovil, da je "krivec" dodatno vgrajen ventilator v krmilni omarici za dvigalo. Po dolgotrajnem pogovoru s firmo, ki je vgradilo dvigalo, so na koncu pristali, da bodo ventilator čez noč ugašali preko stikalne ure. Verjetno je to bila najbolj enostavna rešitev za njih. Kakorkoli, glavno da lahko spim...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group