www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spajkanje komponente na tiskanino
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 11:41 am    Naslov sporočila:  Spajkanje komponente na tiskanino Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Iščem nekoga, ki bi bil (seveda proti plačilu) prispajkati polnilni konektor na GoPro kamero, sam nimam tako fine spajkalne konice, ....



IMG_20190715_172515_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.6 MB
 Pogledana:  120 krat

IMG_20190715_172515_1.jpg



IMG_20190715_172536_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.65 MB
 Pogledana:  53 krat

IMG_20190715_172536_1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.88

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,
iz kje pa si?

Lep pozdrv.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem iz Ljubljane lahko pa se do neke normalne razdalje do nekaj 10 km tudi pripeljem. Iz kje si pa ti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prispajkat ni problem ... ampak ... a si starega s kladivom in dletom dol vlekel? Izgleda, kot bi bili pad-i populjeni.

Če se ne bo kdo drug javil sporoči, pa bova poskusila uredit.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vpraši, kaj je lastnik delal, tako stanje sem jaz dobil. Pini so bili tu potrgani tam ok, .... načeloma mi ni bilo treba odspajkati pinov ampak samo pritrdilna mesta. za Pine pa nimam primerne opreme. Če se res nihče ne javi pošljem ZS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 03, 2019 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imaš možnost z fluxom in pleteinco očistiti pine, da se vidi če so vsaj data pini OK?
Pa nežno, če nisi domač s tem, raje pusti
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 04, 2019 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot sem napisal, raje nekomu plačam kot pa da še slabše naredim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pini na prvi pogled zgledajo vredu (razen tistega enega, ki manjka), ampak jih bo vseeno treba očistiti s fluksom in kakšno pletenico. Vidim pa, da je na spodnjem desnem mestu pritrditve konektorja odtrgan baker s plošče. Mogoče bi se dalo na tem mestu malo sosednji lak dol podrgniti in prispajkati ali pa morda celo na tisti "pozlačeni" del PCB-ja.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se že dogovarjam z forumašem ki je ponudil pomoč. Javim kako bo šlo skozi. Hvala za informacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saran je napisal/a:
Vidim pa, da je na spodnjem desnem mestu pritrditve konektorja odtrgan baker s plošče. Mogoče bi se dalo na tem mestu malo sosednji lak dol podrgniti in prispajkati ali pa morda celo na tisti "pozlačeni" del PCB-ja.


V takšnih primerih, če prostor okolice dopušča, jaz zvrtam luknjici ob konektorju in z 0,5 - 0,8 žico zvežem konektor na tiskanino in zaspajkam. Kot po principu "klamfe".
Če pa to še potem kdo utrga, pa mora potrgat vse...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.97
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

obi je napisal/a:
Se že dogovarjam z forumašem ki je ponudil pomoč. Javim kako bo šlo skozi. Hvala za informacije.


No pa če ne bo odveč potem še slikaj novo naspajkan konektor Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 11, 2019 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda prilepim končni rezultat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 12:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je minilo že kar nekaj časa, pa vseeno moram pohvaliti tistega, ki je napako odpravil.
Zadevo je na koncu rešil uporabnik frenki - res strokovno prispajkano. V vsej naglici in radovednosti ali bo stvar delala ali ne, pa seveda slik nisem naredil, preden sem začel sestavljati stvari skupaj. Ker pa je sestavljanje tako kompaktne zadeve več kot nadležno sem enkrat, ko je bila stvar sestavljena rekel:"nop ne grem še enkrat rastravljati".
Seveda po sestavljanju je bil obvezen test in "bum" vse špila tako kot mora.
Torej še enkrat vse pohvale frenki-ju za strokovno opravljeno delo.
Dodajam še slike skoraj sestavljene zadevice.



go_pro.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  197.47 KB
 Pogledana:  6 krat

go_pro.jpg



go_pro_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  144.7 KB
 Pogledana:  8 krat

go_pro_1.jpg




Nazadnje urejal/a obi Pon Jan 06, 2020 12:15 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Applause
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Apr 2011 7:28
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Zopet iščem nekoga, ki bi preveril pravilno delovanje ali pa po potrebi pri spajkal novo komponento na tiskanino.

Gre za AV reciever ONKYO TX-NR509, kateri so znani da "skurijo" oz. sami (zaradi "pregretja") odlotajo DSP IC v tem primeru (TI d830k013bzkb4).
Simptomi napake so standardni ojačevalnik se normalno vžge vendar na svojem izhodu ne da glasu, ni važno kaj se nastavi, po navadi se sliši po vklopu ojačevalnika se vklopijo še releji za izhode.

Kolikor mi je po razdrtju ojačevalnika uspelo dešifrirati je bil ojačevalnik zaradi te napake že enkrat popravljan, sedaj pa se je napaka ponovila (garancije na delo pa na žalost ni več).
Ker sem 2. lastnik ne vem kje se je zadeva popravljala prvič, ...

Poizkusil sem vsa možna navodila youtuba (luč, fen, ...) vendar brez uspeha (ali pa zadeve nisem zagrel dovolj močno - ne upam pa iti do konca, da nebi poškodoval česar koli okoli vezja samega).

Spodaj en video diy popravila
https://www.youtube.com/watch?v=HeboYI2qzhE

Je kakšen na forumu ki bi si upal preveriti in po potrebi zamenjati zadevo, seveda pošteno plačam delo?



IMG_20191209_204845.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.62 MB
 Pogledana:  17 krat

IMG_20191209_204845.jpg



IMG_20191210_055642.jpg
 Opis:
tiskanina
 Velikost datoteke:  4.12 MB
 Pogledana:  4 krat

IMG_20191210_055642.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group