www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:
Kaj je narobe?
Pri meni ali forum?

Nič ni narobe pri tebi. Nove različice browserjev stokajo glede uporabljenih verzij TLS. Strežnik uporablja starejšo verzijo, pa browser malo stoka. Bom poskusil nadgradit po dopustu. Whistle

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:
Kaj je narobe?
Pri meni ali forum?


Pri meni je enako

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

How to fix client side chrome error NET::ERR_SSL_OBSOLETE_VERSION (NETERR_SSL_OBSOLETE_VERSION) - YouTube
Zanimivo, da imam sam najnovejšo različico Chrome-a (84) pa ne dobim tega sporočila. Mogoče ker nimam preveč novega OS Smile.

Res pa je, da je TLS1.0 in 1.1 uradno zastarel. Osebno pa zagovarjam, da naj bo še vedno na voljo, tako da se da stran odpreti tudi s kakšnim starejšim brskalnikom oz. OS oz. napravo, vsaj za strani, ki ne potrebujejo najvišje varnosti, kot so tudi forumi.
Da bi moral biti tudi npr. za stran z vremensko napovedjo nujno zgolj TLS1.2 se mi zdi bedarija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bedarija gor ali dol. Trenutno je trend, da se vse seli na https, tudi statične strani. Nisem se jaz tega spomnil.

Ker so certifikati danes zastonj in tudi brskalniki stalno delajo ma tem, da po privzetih nastavitvah ne omogočajo starejših varnostnih mehanizmov in protokolov, je praktično edina opcija to, da lastniki ali upravljalci spletišč skrbijo, da gredo v korak s časom.

Tako je. Sedaj pa ali je to na žalost ali pa na srečo, naj pa vsak sam presodi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S tole varnostjo je zadnji čas malo zmešnjave. Eno so spletne strani bank, davčne uprave in podobno, drugo so pa novičarske spletne strani, spletni forumi in podobno. Pogovor o neki potrebi po neki visoki varnosti v primeru foruma je glede na vsebino forumskih debat malo mimo. Very Happy

Po drugi strani je pa tule tudi malo moje lenobe. Rolling Eyes Treba bo posodobit nekaj stvari, ki bi jih moral že zdavnaj. Ampak ... ravno v primeru tegale ... prehod na višjo verzijo TLS povleče za sabo tudi kup posodobitev drugih produktov. Imam nekaj pripravljeno, ampak bom sestavil skupaj po dopustu. Zdajle še nekaj dni uživam ob kar omejenem dostopu do spleta. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne sekiraj se! Tako ali tako je sedaj čas kislih kumaric, pa so tudi takšni prispevki dobrodošli. Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2020 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
How to fix client side chrome error NET::ERR_SSL_OBSOLETE_VERSION (NETERR_SSL_OBSOLETE_VERSION) - YouTube........
Se strinjam z napisanim, ja in deluje BP.
In razno razni trendi brez ZKP ne prinesejo nič, po moje!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi to ne bo dolgo delovalo, največ kakšno leto, ker Chrome potem ne bo več podpiral TLS1.0 in TLS1.1.
TLS 1.0 and TLS 1.1 (deprecated)
TLS 1.0 and TLS 1.1 (removed)

Nekoliko neugodna rešitev je izklop posodobitev ali pa uporaba drugega (starejšega) brskalnika za strani, ki (še) ne podpirajo TLS1.2+.

Ne gre za to, da strani ne bi smele imeti HTTPS, ampak da naj ima uporabnik (brskalec) izbiro ali bo uporabljal zastarele rešitve ali pa se posodobil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
.....Ne gre za to, da strani ne bi smele imeti HTTPS, ampak da naj ima uporabnik (brskalec) izbiro ali bo uporabljal zastarele rešitve ali pa se posodobil.
Ja spet kar nekaj, še enostavneje bi bilo, da me, recimo, Chrome vpraša ali želim za dotično stran uporabi zastarele protokole.
Saj meni ni težko, toda, Frenki bo pa imel, po moje, nekaj nepotrebnega dela.
Bomo videli, kako bo čez eno leto, za sedaj je OK, saj vsi protokoli delajo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz


Lahko pa tudi drag ! pred 35 leti sem v starodobnika naredi ravno to. Zaradi nagajivosti otroka sem si ga odpel, misleč, da se bo umiril, čez 500m sem pa plačal kazen zaradi nepripetega pasu !
Sicer malo Offtopic, ampak !

LP, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
...........občutek varnosti bi bil pa boljši.
Hm, občutek varnosti je za mene, v primeru sodelovanja na forumu, popolnoma mimo, za razliko varnostnega pasu v avtu,
kar je lahko tudi smrtno nevarno, če ga ni.
Sicer pa, rad bi vedel (oz. kje bi lahko zvedel) kakšno nevarnost predstavlja za mene, če ni TLS1.2+ ? Ali je smrtno nevarno Razz ?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2020 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz

Very Happy Laughing Very Happy Dobra primerjava. No, varnostni pas sem vgradil ... bomo videli, če bo kaj drugačen občutek pri vožnji. Wink ( tale pravi da bi moralo biti kar OK )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2020 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po kliku na predogled ni vsebine.
Tudi okno za vnos vsebine je prazno.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2020 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se dogaja v FF in Crome.
_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group