www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
e-on
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2016 12:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.39
Kraj: Sentilj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 8:52 pm    Naslov sporočila:  Kaj se dogaja s tem forumom? Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Po dolgem casu sem danes spet vlozil urco casa v ta forum in malo bral prispevke in nisem ravno preprican kaj si naj mislim...
In sedaj moja vprasanja:

A se tu se dejansko delajo kakrsnikoli resnejsi projekti? Karkoli kaj ni ravno v stilu " moj susilni stroj ne dela... Moj pralni stroj ne dela itd ?

Vprasam zato ker se pac tega foruma spomnim iz mojih srednjesolskih casov kjer si se na tem forumo celo lahko kaj naucil in je bil uzitek prebirat forum. Naj dodam da sem se naucil programirati na tem forumo ko je nek uporabnik Silvo nam mulcem pomagal razumet PIC 16f84... ko nam je en iz Kranja (imena se ne spomnim)jedkal tiskana vezja itd... Ko sem ne glede na to ali sem cas imel ali ne najmanj 1x nadan pogledal na ta forum...

Ko so se delali skupinski projekti...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
e-on
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2016 12:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.39
Kraj: Sentilj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uporabnika Silvota najdel... Se vedno ima isto slikico... 13600 objav! Silvo ceprav te nikoli nise v zivo vido bi ti mogo najmanj eno gajbo pira kupit...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni mi jasno, kaj pričakuješ in kaj bi želel.
Kaj je narobe s temo Moj pralni stroj ne deluje in podobnimi?
Tudi to se dogaja, kajne?
Lahko pa komot začneš s kakšnim projektom......

Pa za začetek, lahko začneš s slovenščino in vejicami, kajti tvoj prispevek je popolnoma nečitljiv!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
e-on
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2016 12:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.39
Kraj: Sentilj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 ne bom se kregal s tabo. In v kolikor sem tvoje obcutke kakorkoli prizadel se za to opravicujem. A vseeno hvala, da si me spomnil zakaj se tako tezko premagam , da na tem forumu kaj napisem.Zal nimam slovenske tipkovnice in posledicno ne bo sumnikov.

Upam, da bos razumel kaj sem sedaj napisal...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni problema, nič me nisi prizadel, zakaj le?
Bi pa res rad videl vsaj en tvoj konstruktiven prispevek, kar se elektronov tiče d'oh! .
Sicer pa, saj veš, tvoja volja, tvoj svet.

e-on je napisal/a:
......Zal nimam slovenske tipkovnice in posledicno ne bo sumnikov...
Važno, da so vejice, pike in velike začetnice, da se vsaj ve, kje se stavek začne in konča.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ljudje se staramo, menjamo življenjske prioritete in izzive.
Vidiš tisto kar želiš videti.
Mogoče je čas, da ti postaneš Silvo. Seveda, če si sposoben narediti kak članek, projekt itd., če se ti že kolca ravno po tem. Drugače, tako kot jaz, prebiraj forum in po potrebi, če misliš da veš ali imaš svoje mnenje/repliko, odgovarjaj na različna vprašanja.
Konkretno moj odgovor tebi, da lahko kupiš SLO nalepke za tipkovnico za cca. 3€ ali kupiš SLO tipkovnico za 6,70 €. S tem si seveda še nisi kupil pravopisa.
Če si se odločil, da nič ne prispevaš k skupnosti pa samo beri in čakaj. A če boš čakal, še bral ne boš več.

Forum deluje na kapljice goriva uporabnikov. Več sodelujočih uporabnikov, več kapljic goriva in forum ostaja v boljši kondiciji.
Koncept foruma, pravila in administratorji kot vodiči pa so prispodoba klančini kamor forum gre.

p.s.
Pir mu pa le dostavi! Mr. Green

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še kako se strinjam z Dušanom. Tukaj smo pred 18-timi leti govorili o starosti. Če me spomin ne vara, smo takrat "računali" da je povrečna starost obiskovalcev okrog 30 let. Prepričan sem, da se le ta linearno dviguje, glede na to da se še velika večina "starih mačkov" še vedno oglaša. Po moje je danes malo pod 50.
Pomladka ni dosti tukaj, niti na trgu. Vidi se kronično pomanjkanje kadra naše stroke na trgu. Serviserjev bele tehnike na podeželju že skoraj ni več. Tehnike se praktično ne izplača več popravljati. Naprave, ki so pred 10-timi leti stale premoženje, danes dobiš za drobiž. Na zbirnih centrih najdeš povesem delujoče naprave.
Hobi elektronika ni več zanimiva. Ničesar se ne izplača več delati v samogradnji, saj je že vse narejeno. Cene pa so bistveno nižje, kot nabava materiala in izdelava doma.
Za tistih nekaj hobijašev, ki še obstaja pa je na trgu arduino okolje z vsemogočim hardverom. Tukaj ne rabiš biti nek elektronik. Znati moraš najti le ustrezen hardver vse skupaj zložit, kot lego kocke na koncu po možnosti najti še program in ga poriniti v mikrokontroler, pa si zmagal.

Kam vse to vodi? Ljudje vse bolj postajamo sužnji elektronskih naprav, ki pa jih obvladuje "peščica ljudi".
Recimo...
Pred časom sem prebral, da imajo Japonci težave, ker nimajo več kadra, ki bi znal uporabljati tipkovnico...ko gledam današnjo mladino vidim, da bo kmalu pri nas enako.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, mlajsi Japonci bojda tudi seksat vec ne znajo ... Wink

Drugace pa je po mojem Silvo kar zadel poanto ... Tudi sam imam obcutek, da dogajanje na obeh forumih (ta in s5tech) nikakor ne dosega tega, kar je bilo to pred 5-10 leti ...

Pa verjetno nas je kar nekaj, takrat studentov z dovolj casa, dobilo otroke, zahtevne sluzbe itd. in tudi ni vec toliko casa za razne skupinske projekte itd.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
e-on
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2016 12:59
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.39
Kraj: Sentilj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK oprosti ampak v mojem zivljenju uporabljam 3 jezike in zal je pri meni 3. jezik trenutno slovenscina... tako da po mojih tipkovnicah ne bom lepil nikakrsnih nalepk ali priklapljal slovenskih tipkovnic. Ce je to tak problem za dolocene ljudi na forumu mi je zelo zal...

Silvo ne vem ce se lahko popolnoma strinjam s tabo. Tudi takrat, ko sem bil se dijak so nekatere stvari bile ceneje ce si jih kupil kot pa ce si jih naredil sam. Da ne omenim tega , da je bil recimo osciloskop skorajda nedosegljiva stvar, napajalnike smo si delali sami... moj prvi programator je bil JDM Programer , ki sem ga sestavil sam, ko sem le tega nadgradil na K149 sem mislil, da sem bog.

Dandanes si lahko vsak laboratorij opremi z resnicno dobro opremo za recimo 1000-2000 eur, kar je enostavno smesno.

Nic se ne splaca? Nebi rekel. Ze kar nekaj let delam na tem podrocju in mislim, da se zelo splaca.(skoraj bolj kot kadarkoli prej) Je pa res da podmladka skorajda ni .

Naj se dodam moje mnenje na to, da je ze vse narejeno in da dobis zadeve iz AZIJE ceneje je spet hudo, hudo za lase privleceno. Res je da se veliko stvari od tam dobi hudo poceni a ce imas izdelek, ki je dober in ti stranka rece, da je izdelek predrag pol imas pred samo zal napacno stranko! Sam sem razvil nekaj modelov relejnih ploscic (torej vezja z releji v razlicnih kombinacijah, ki definitivno niso bile cenovno ugodne a stranka je bila vec kot nadvse navdusena)

Tako , da jaz velikokrat imam obcutek, da podmladka ni ker je starejsi kader depresiven in mlajsim daje tocno ta obcutek, da se nic ne splaca in da je tako ali tako vse brezveze ker ljudje kupijo vedno najcenejso stvar, ki jo lahko dobijo. Pol se pa vprasaj.
A svoje otroke peljes v najcenejso restavracijo?
A se vsi vozite z DACIO?
...

Torej jaz mislim, da bi mladi morali zaceti kaj razvijati na hoby nivoju in ne bi smeli poslusati negativnih mnenj, ki jim govorijo, da se nic ne splaca.

Tudi sam sem se s tega foruma dejansko ze pred leti umaknil, ker kadarkoli sem bil pripravljen komurkoli pomagati mi je na koncu bilo zal in to resnicno zal, ker se najdejo ljudje, ki jim je ocitno edini smisel siriti negativno energijo.

Ko vidim, da recimo nekoga tako zelo moti moja pisava, da je pripravljen tudi linke prilagat kjer je ocitno to bolj pomembno kot, da bi si zastavil vprasanje zakaj na forumu ljudi ni mi to da precej jasno sliko.


Jaz sem kljub pomankanju casa (oz. casa imam dovolj a je ze dokaj tesno razporejen) pripravljen pomagat. Naj se napise kaksna ideja kaj bi ljudje imeli in ce se najde dovolj velika skupina zainteresiranih ljudi sem na razpolago.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Forum oz. tudi ostali forumi samevajo ali so mrtvi tudi zaradi zelo netolerantne politike do mladine ali novincev. Pa zaradi raznih zamer zaradi takih in drugačnih banalnosti.

Da ne omenajm otročjega obnašanja, na primer, ko je prišlo do trenj in podobnih zadev.

Tako, da kar seješ to žanješ.

Na srečo je internet zdravilo za te tegobe. Informacije se dobi v tujih jezikih, druženje, izmenjava poteka preko drugih kanalov, tako, da ljudje se znajdejo po svoje.

Vsaka stvar potrebuje vzdrževanje, če želimo delovanje. Pa naj bo to motor avtomobila, partnerski odnos, hiša ali pa forum.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
...
Vsaka stvar potrebuje vzdrževanje, če želimo delovanje. Pa naj bo to motor avtomobila, partnerski odnos, hiša ali pa forum.
Pozabil pa si na najpomembnejšo stvar: gorivo. Vsakdo bi samo tankiral, nihče pa nalival. Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je, da so naftna polja presahnila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

e-on je napisal/a:
Tako , da jaz velikokrat imam obcutek, da podmladka ni ker je starejsi kader depresiven in mlajsim daje tocno ta obcutek, da se nic ne splaca in da je tako ali tako vse brezveze ker ljudje kupijo vedno najcenejso stvar, ki jo lahko dobijo. Pol se pa vprasaj.

Very Happy Pa sem mislil, da je samo pri nas v strojni stroki tako. Tole je dejansko problem in težava zaradi katere marsikdo, ki bi lahko kaj doprinesel, pobegne preko meja. Ni vse v denarju in plači. Če ni okolja, ki bi spodbujal nove ideje smo na dolgi rok zaključili.

Se pa še najde kakšen posebnež, ki v svoji delavnici kaj počne. Sicer so zelo redki, pa vseeno.

Zanimivo je, kako je paradoksalno vse skupaj. Danes, ko lahko kupiš orodje in nekaj začneš početi, pa nihče več nebi. Včasih, ko je bil problem takšne stvari dobiti, je bilo pa več volje za vse skupaj. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Če ni okolja, ki bi spodbujal nove ideje smo na dolgi rok zaključili.


To se dogaja tudi v firmah. Nič ti ne pomaga služben avto, služben telefon in dobra plača, če je klima v firmi slaba. Sestra je imela v taki službi ideje za izboljšave vendar je bilo vrhovno občestvo gluho, če ne že bolano in je sama bala odpoved, ker se enostavno ni dalo več normalno delat.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...Naj se dodam moje mnenje na to, da je ze vse narejeno in da dobis zadeve iz AZIJE ceneje je spet hudo, hudo za lase privleceno....


Evo ideje na plan, pa spacamo kaj skupaj z skupnimi močmi Cool

Zakaj sem rekel, da je "vse narejeno" ?
Nekje od začetka nastanka foruma smo delali programatorje, napajalnike, funkcijske generatorje.
V delavnici bi sigurno našel vsaj deset različnih programatorjev. Od vseh narejenih v samogradnji sicer še kar redno uporabljam AVR ISP MK2 klona. Zadnjič sem sicer poiskal legendo picall - moral sem programirati eno legendo 16F84...
Imam pa dva kitajska programatorja G540 ter orginal kitajski Xgpro TL866II Plus z vemogočimi adapterji.
Ko sem gledal na farnelu ceno recimo SOP adapterja me je skoraj kap.
Za tak denar dobiš pri kitajcih dva programatorja s vsemi adapterji.
Iz napisanega je razvidno da se programatorjev ne izplača delat.
Napajalniki:
V delavnici imam 5 ali 6 napajalnikov. Vsi razen enega so narejeni v samogradnji.
Tisti eden je kupljen je na nivoju vseh tistih narejenih v samogradnji.
Cena je bila približno strošek materiala enakovrednega v samogradnji - seveda brez kalkuliranega dela in porabljenega časa.
Spet bom rekel, da se napajalnika razen da gre za neke posebne potrebe ne izplača delat.
Izdelava kake industrijske krmilne aplikacije ?
Nekje ob času nastanka foruma sem izdelal par razičnih preprostih krmilnikov na osnovi pica. Vsaj eden je še danes v funkciji.
Danes dobiš spet pri kitajcih krmilnik za ceno časovnega releja.
Zadeva preverjena v funkciji, deluje kot je treba...

Torej kaj je še sploh smiselno narediti v samogradnji?
Kaj takega kar izdeluje BraneZ ? Tukaj so cene res astonomske.
Sem pred časom v Mediamarktu v Grazu gledal cevni ojačevalec. Dvakrat sem šel šteti nule na ceni Pray

...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group