www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Odzivnost slovenskih trgovin z elektroniko?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2020 10:55 pm    Naslov sporočila:  Odzivnost slovenskih trgovin z elektroniko? Odgovori s citatom

Malo me zanima kake imate izkušnje z našimi trgovinami z elektroniko, katere imajo tudi spletno trgovino.
Pozitvne izkušnje imam z IC-jem. V nanoelektroniki ponavadi oddam naročilo preko email-la. Robo grem potem običajno osebno prevzet.
Zanima me kako je z odzivnostjo HTE-ja ?
Zakaj sprašujem... za nek starejši projekt rabim nekaj materiala. Večina robe je pri njih kao "na zalogi". Pri ostalih nimajo vse robe. Preden oddam košarico me zanima , če sploh imajo spletno trgovino ažuno. (pred leti ko sem nekaj naročeval sem robo prej dobil z Nemčije) Ko jem jih poklical so mi rekli, da so čakali na material. Od takrat pri njih nisem več kupoval. Tudi sedaj nimam namena na material čakati 14 dni.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.00
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam zelo pozitivne z IC. Če jim slučajno kaj zmanjka pri naročilu, me pokličejo in povedo kakšno je stanje.
Pri HTE naročam malo manj. Bilo je nekaj zamud, vendar sedaj ponavadi dobim obvestilo na mail, če kaj zmanjka.
Ostalo pa večinoma naročam pri TME (sicer imajo tudi tile svoje cvetke) ali če se res ne mudi ebay.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnje case ne vem, vcasih stanje zaloge v online trgovini vem, da ni stimalo ... Ponavadi pri nas kar Farnell ali Mouser dobi posel Wink TME je tudi kul, samo obicajno nimajo vsega ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri IC so tudi pri B2B včasih neodzivni. Ponavadi sem po oddaji naročila čakal in čakal na robo brez obvestila o stanju naročila. Človek pričakuje, da po oddaji naročila in potrditvi dobavnega roka ni več potrebno "težiti", pa večinoma ni bilo tako.

Naročam pa sedaj večinoma pri mouserju in arrow online, odkar se je farnell skregal s TI/AD/LT.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HTE veliko naroča direktno iz TME in potem moraš počakati kakšna dva dni. Verjetno je bolje, da jim pošlješ email s seznamom. Preko emaila so ažurni, no vsaj fantje iz MB.

Spletna stran pa potrebuje posodobitev, sploh iskalnik...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na prikazano stanje zaloge na HTE-jevi spletni strani se ni za zanašat. Ne vidiš v kateri trgovini je zaloga.
_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.00
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spletna stran HTE potrebuje posodobitev odkar so jo postavili. Njena predhodnica je bila bolj enostavna in funkcionalna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Just na Brnčičevi je tudi kar ok, fantje so odzivni. Pri njih kupujem vse.

Imam izkušnje tudi z vsemi ostalimi, pa je bilo do sedaj brez pripomb.

Omenil bi še Nano elektroniko iz MB, so tudi fajn.

Ne uporabljam spletnih trgovin za te komponente, vse delam preko emaila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 273
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vedno kupujem pri Justu, kaj posebnega tudi v TME.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.87

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi pohvalil JUSTA. V primerjavi z IC so mi devali ponudbe cca 30-40% boljšo ceno.

Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

polkic je napisal/a:
Tudi jaz bi pohvalil JUSTA. V primerjavi z IC so mi devali ponudbe.......
Preko interneta?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.09
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Nanoelektroniki so me zadnjih presenetili, da niso imeli tinol paste za spajkanje SMD čipov in tudi kvarčnih kristov niso imeli na zalogi. V trgovini ČIP d.o.o. na Studencih v Mariboru pa so imeli kristale in pasto. Drugače pa nimam kaj reči slabega za Nanoelektroniko in HTE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z vsemi imam dobre izkušnje.

Just - ko sem kaj zares nujno potreboval sem vedno dobil pri njih! Ponavadi tega ostali niso imeli. Prijazni ustrežljivi. Priporočam

IC- za večje količine in redne dobave, kjer se ni za hecat - vedno vse štima. Za ceno se je treba v takih primerih malo pogajat in na koncu so(smo) vsi zadovoljni. Sem njihova stranka od prvega dne, ko so odprli trgovino v podhodu Plave Lagune.

Za vsak dan Farnel, TME in redkeje Mouser. Si ne znam več predstavljat razvoja brez njih.

HTE - nam je na žalost malo od rok ampak jih še vedno obiščem, ko rabim kakšne specialne kable, ščipalke, klešče, ... vse kar moram prijeti v roko predno kupim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 08, 2020 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovarjam sebi Wink
Material naročil pri IC-ju v ponedeljek zvečer.
Včeraj zvečer sem dobil SMS, da je pošilka oddana.
Danes zjutraj pa obvestilo, da bo danes dostavljena. Ob 8h sem poklical "mojega" poštarja. Paket je bil že na pošti.
Ob 8.30 sem že spajkal Wink
Pohavla IC -ju in pošti.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 08, 2020 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa komentiram, da je to normalna praksa, če je blago na zalogi in ga pravočasno oddajo pošti ali drugi dostavni službi. Dostava po Sloveniji je večinoma izvedena naslednji dan od oddaje pošiljke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group