www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gorenje hladilnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 9:46 am    Naslov sporočila:  Gorenje hladilnik Odgovori s citatom

Tole vprašanje bom postavil kar tukaj, saj je stvar podobna zabavni elektroniki😀
Namreč imamo 7 mesecev star Gorenje hladilnik z zmrzovalnikom, postavil sem ga natančno v vago, malo stran od stene, pred postavitvijo je bil v mirovanju, sedaj pa ta po navodilih postavljen hladilnik, včasih spušča zelo zanimive zvoke, piska, včasih tuli, malo je čisto tih...seveda sem ga premikal v vse možne položaje, pa nič, ali ima kdo kakšno idejo , kaj narediti, razen da pokličem servis....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čimprej reklamiraj. Problem z motorjem. Turška roba.........
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 11:04 am    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Hvala, že iščem račun
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.23
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 11:22 am    Naslov sporočila: icon_winner  Odgovori s citatom

žal ne bo nič

V navodilih od gorenja piše da čudni zvoki in pokanje niso stvar reklamacije.

Vsaj pri mojem je tako. Kar navadi se, gorenje pač Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja320
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Mar 2010 21:24
Prispevkov: 74
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem kak strokovnjak, lahko pa napišem svojo izkušnjo. Pred več kot 10 leti sem kupil poceni hladilnik neke X znamke, verjetno tovarna in znamka nimata nič skupnega. Hladilnik je vsake toliko spuščal čudne zvoke, kot bi neka membrana vibrirala v nekaj sekundnih intervalih. Danes ima ta hladilnik tašča in še vedno deluje normalno. Zvok ni bil ravno glasen ali pretirano nadležen, ampak ga je vsak opazil in me spraševal glede tega.

Vzrok zvoka ni zunanji. Pregledal sem, če se kje kaj drgne, al pa da bi kaj bilo slabo pritrjeno in vibriralo. Zvok prihaja iz notranjosti kompresorja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hladilniki radi spuščajo kakšne zvoke, žal ne gre drugače, nekateri malo, nekateri so lahko že rahlo moteči. Če hočeš tih hladilnik, moraš nabavit absorbcijskega, žal se še pri tem lahko pojavijo kakšni zvoki. Hladilnik s kompresorjem ima pač gibljive dele, je stroj, ima motor... in zato ne more biti neslišen. Seveda je možno, da določeni zvoki pomenijo morebitno okvaro, ampak dokler dela dobro, se ni za sekirat. Gorenje ali ne, kompresor je še vedno (precej verjetno) Danfoss.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andreju
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Jan 2014 21:09
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 7:25 pm    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

Je pa zanimivo da včasih hladi neslišno, potem pa kar naenkrat zatuli, pa spet nič,
sem se prijavil na njihovi strani za servis, bomo videli...
hvala na odzive
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si bom sposodil kar to temo. Kombiniram hladilnik nrki4182p1. Nov, montiran skupaj s kuhinjo. Ne deluje pravilno, komaj na najnižji stopnji 2 (stopinji v hladilniku), da zamrzovalnik malo zamrzne živila. Čim preklopiš na višjo stopnjo, je hitro odtaljeno. Na stopnji 4(stopinj v hladilniku) naj bi bilo v zamrzovalniku minus 16 stopinj. Seveda serviser obveščen, za začetek predlaga izklop iz elektrike za en dan z odprtimi vrati, naj bi se hladilnik resetiral.
Se je že kdo srečal s takšnim problemom?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 5:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav. Tudi naš Gorenje hladilnik poka piska skoraj da ne vriska. Hrana v predalu za zelenjavo zmrzuje na eko programu... Poklicali servis ker je v garanciji in so zamenjali zadaj neko ploščo... Še vedmno se hladilnik obnaša čudno. Zdelo se mi je kot da kompresor ne bo odklopil.. Priklopil sem ga na merilec porabe pa je vseeno nekje v normali....
Po moje ima hladilnik serijsko napako. Starejši 18 let star ravnotako Gorenje je bil precej bolj udoben...
Tega bi najraje vrgel iz hiše....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 6:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas je Liebherr. Star cca 5 let. Cenovno je bil v rangu 800-1000. Pa ravno tako spušča razne zvoke. Verjetno imajo vsi zelo podobne (kitajske) kompresorje... oz. naj bi bil vzrok "no frost". To sem prebral na slo-techu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 6:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri AEG imajo cel seznam za razna renčanja...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.53
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi novejši hladilniki imajo označen nivo hrupa, ki ga povzročajo. Če ga že nov presega, je to razlog za uveljavljanje garancije. Edina težava zna biti verodostojna meritev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2023 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PPartner je napisal/a:
Si bom sposodil kar to temo. Kombiniram hladilnik nrki4182p1. Nov, montiran skupaj s kuhinjo. Ne deluje pravilno, komaj na najnižji stopnji 2 (stopinji v hladilniku), da zamrzovalnik malo zamrzne živila. Čim preklopiš na višjo stopnjo, je hitro odtaljeno. Na stopnji 4(stopinj v hladilniku) naj bi bilo v zamrzovalniku minus 16 stopinj. Seveda serviser obveščen, za začetek predlaga izklop iz elektrike za en dan z odprtimi vrati, naj bi se hladilnik resetiral.
Se je že kdo srečal s takšnim problemom?


update: serviser je bil že 2x na obisku. prvič zamenjal elektroniko, danes pa še senzor temperature. kar se da pomenjati brez odmontaže hladilnika iz kuhinje. žal 2x brez uspeha, preostane samo še menjava hladilnika, zaenkrat kaže dobro glede menjave s strani gorenja. serviser pravi, da je to njegov prvi tak primer, ker je hladilnik nove generacije, stare cca pol leta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group