www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koronavirus - orodje v trgovinski vojni?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2022 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da sem bil danes zadnjič na testu in bil je spet pozitiven.
Neuradno je danes deset dni, uradno 8.
Povem zdravnici in ta pravi, da moram bit še dva dni v karanteni. OK, kaj pa potem? A grem še ponovno na test? NE, po desetih dneh se več ne testera Shocked

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2022 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa saj je že dolgo jasno, da si kužen nekaj dni po okužbi, tipično 2-3 dni pred simptomi in 2-3 dni po začetku simptomov. Varnostno vzamejo do 10 dni, več pa res nima smisla. Pri nekaterih je test lahko pozitiven še dolgo po tem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 6:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Mislim, da sem bil danes zadnjič na testu in bil je spet pozitiven.
Neuradno je danes deset dni, uradno 8.
Povem zdravnici in ta pravi, da moram bit še dva dni v karanteni. OK, kaj pa potem? A grem še ponovno na test? NE, po desetih dneh se več ne testera Shocked
to je protokol "zdravljenja" covida, meni osebno znan od novembra 2020: 10 dni bodi doma; če te bo začelo dušiti, pa pokliči 112.
Vprašam "kaj pa po desetih dneh?"
"Nič, vse vredu."
Malce butasto gledam v telefon, amapk gospod doktor že vedo kako je prav...

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm, Geert Vanden Bossche ima marsikaj za povedati, ampak nič kaj vzpodbudnega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi bo potrebno začeti vlagati tožbe. Pravnih podlog vedno več.
https://p39.si/2022/10/12/kaj-vse-se-izve-po-dveh-letih/
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sodelavka v Avstriji, 3x cepljena, zadnjič lani proti koncu leta,je bila septembra 3 tedne pozitivna na hitrem testu. Cel čas se je zelo slabo počutila, kot zelo huda viroza in hripava je bila.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Polna hiša smeha, padel je še zadnji argument, da cepljenje ščiti pred težjim potekom bolezni Mr. Green


C19.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  106.6 KB
 Pogledana:  36 krat

C19.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://medium.com/sledilnik/ko-u%C4%8Dinkovita-cepiva-naletijo-na-statisti%C4%8Dni-paradoks-4fd9c154086e
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2022 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GUMY je napisal/a:
https://medium.com/sledilnik/ko-u%C4%8Dinkovita-cepiva-naletijo-na-statisti%C4%8Dni-paradoks-4fd9c154086e

Ja super, tak članek lahko pričakuješ od Slavoja Žižeka.
Ker pa Dr. Matej Huš ni družboslovec, temveč naravoslovec v tem članku manjkajo podatki, ki bi potrdili njegovo tezo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2022 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej, če si zanikovalec, še ne pomeni, da obvladaš matematične paradokse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
GUMY je napisal/a:
https://medium.com/sledilnik/ko-u%C4%8Dinkovita-cepiva-naletijo-na-statisti%C4%8Dni-paradoks-4fd9c154086e

Ja super, tak članek lahko pričakuješ od Slavoja Žižeka.
Ker pa Dr. Matej Huš ni družboslovec, temveč naravoslovec v tem članku manjkajo podatki, ki bi potrdili njegovo tezo.


A je kaj drugega za pričakovati. Dr. Huš je iz istega "gnezda" kot Roman Jerala, ki smo ga večkrat videli po TV. Kaj in kako je zagovarjal/zavajal pa si lahko pogledate na posnetkih za nazaj.

Počasi, a vstrajno, prihajajo informacije na dan. Očino ne tako dobre, kot eni zagovarjajo. Tukaj je posnetek s slovenskimi podnapisi zaslišanja v Evropskem parlamentu glede nabave in varnosti cepiv. In potem zaupaj takim prizvajalcem........
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot sem dejal. Počasi, a vztrajno. Sedaj tudi uradno.
Nekaj se pa le premika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.02

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, jaz sem se cepil trikrat. Veliko se gibljem med ljudmi, velko hodim v razne nakupovalne centre s tehničnim blagom, kovida do sedaj še nisem dobil. Sem pa se prehladil in nehote prebolel bakterijsko plučnico. Torej se mi zdi, da sem v krogu tistih, na katere je cepivo delovalo učinkovito.
Verjamem, da na nekoga pa ni, vendar je iz posameznih postov razvidno, da so opisi vedno za tretje osebe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kvarkel je napisal/a:
Hm, jaz sem se cepil trikrat...............Torej se mi zdi, da sem v krogu tistih, na katere je cepivo delovalo učinkovito........
In kako bi bilo, če se ne bi cepil?
Poznam ljudi (kar nekaj), ki so bili cepljeni trikrat in več in so jo prav tako dobili in obratno, ljudi, ki niso bili cepljeni je niso dobili!
Prav tako je bosa tista, da cepljenje pomaga za blažjo prebolevnost. Ni znanstvenega dokaza, da je to res!
S tem, da cepiva niso bila klinično testirana in dejansko se ne ve za posledice, ker se otepajo kot hudič križa.
Ogromno je (kakor je povedala zdravnica na očesni kliniki) primerov obraznega vnetja živca (pareza) in še kaj bi se našlo..........
In kot so rekli Švedi, ko bo prebolevnost dovolj velika, bo kovid nekaj normalnega, kot gripa, pljučnica,......
Lahko ti povem zase, če se ne bi šel testirat, bi mislil, da je prehlad, lekadol in čajčki in sem bil po dveh dneh OK, s tem, da sem verižni kadilec in seveda necepljen,
za razliko od žene, dvakrat cepljena in je obležala za en teden, s tem, da je po prvem cepljenju fasala parezo obraza!

In nisem anticepilec, v življenju so me našpikal bistveno več od povprečnega državljana (imam dve cepilni knjižici, ker je bila prva polna).

Ah, brez veze, še vedno trdim, da je to nateg stoletja!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem cepljen, lani junija prebolel kot neko virozo z 2 dnevi vročine. Če nebi bilo covida in testa zanj, bi rekel, da je pač neka viroza. Letos konec julija, ravno na dopustu, sem en dal ostal v hotelu zaradi glavobola. Verjetno preveč sonca, sem si mislil. Imel sem tudi občutek, da imam vročino, kar pa nisem mogel potrdit brez termometra. Naslednji dan sem bil OK in sem šel na plažo, še dan kasneje smo odšli domov. Zvečer sem se testiral in test pozitiven. 2x sem prebolel brez posebnosti. Samo prvič sem bil 3 tedne brez okusa in vonja. To je res zoprno.
Ženina sodelavka je staknila covid po prvem cepljenju, zato je 2 dozo prejela toliko kasneje. Drugič je zbolela par mesecev po drugem cepljenju in tretjič zbolela po tretjem cepljenju. Vsakič je bila več dni v postelji. Najbolj zanimivo, da je ravno ona prenesla covid na mojo ženo(in 2 drugi sodelavki) in žena name. Moja žena je prebolela z blažjim glavobolom in je prišla nazaj v lužbo prej kot cepljena sodelavka, k ije takrat kar dobro obležala.
-Druga ženina sodelavka je bila skoraj 1 leto na bolniški zaradi težav s srcem po drugem cepljenju.
-Dober prijatelj težave z nogo po drugem cepljenju. Verjel je svoji zdravnici, da je nesrečno naključje in šel še po tretjo dozo. 3 dni ni mogel stopit na to isto nogo zaradi bolečin. Naredil je več različnih preiskav, ki niso nič pokazale. Še vedno verjame svoji zdravnici, da je tudi to bilo nesrečno naključje.
-Njegova hči, 24 let, krvni strdek v nogi po 2 cepljenju. Seveda je tudi to naključje in krvni strdek je dobila zaradi kontracepciskih tablet. d'oh! d'oh!
-Sodelavec iz Avstrije, srčni infarkt, 2 tedna po drugem cepljenju.
Zgodb je ogromno, napisal sem samo tiste, ki poznam.
Spoštujem odločitev vsakega posameznika vse dokler nekdo ne posiljuje mene, da sem jaz kriv za epidemijo, ker se ne želim cepiti. Najbolj hecno pri vsemu skupaj, da taki, navkljub vsem dokazom, še vedno obstajajo!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 10 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group