www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Shema za Gorenje TV
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2020 6:38 am    Naslov sporočila:  Shema za Gorenje TV Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

potrebujem shemo oz. servisna navodila za Gorenje Korala in-line TV. Pričakoval sem, da bo oznaka šasije nekaj v smislu K## vendar je vse, kar sem našel v TV-ju roza listek s sledečimi podatki:
302465
No:0008902

Na tiskanem vezju je tudi oznaka:
77562/e
77562/78/e

Drugih oznak nisem opazil. Model je kar precej star, brez "dodatne opreme", je pa barvni. Mi lahko kdo prosim pomaga? Very Happy

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.13
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2020 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče k9


korting_type_59630_macathan_chassis_9.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  korting_type_59630_macathan_chassis_9.pdf
 Velikost datoteke:  15.06 MB
 Downloadano:  10 krat


_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magma
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Avg 2012 18:59
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2020 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če me spomin ne vara so se z napisom inline ponašali aparati s šasijami BTV201 in BTV203 (Akvamarin, Safir). Korala se pa ne spomnim. Je pa res, da vsaj 20 let nisem popravljal takšnega aparata. Sem že marsikaj pozabil Sad

l.p.

_________________
l.p. Dušan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

hvala obema za odgovor, žal K9 ni prava shema. Dodajam slike šasije.



20200427_092833.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.06 MB
 Pogledana:  13 krat

20200427_092833.jpg



20200427_092752.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.24 MB
 Pogledana:  27 krat

20200427_092752.jpg



_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magma
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Avg 2012 18:59
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to je BTV 201 ali BTV203. S shemo pa bo problem. Jaz tega že dolgo nimam, je romalo v smeti. Pa tudi, ko smo to popravljali je nisem pogosto rabil, je precej tipičen in enostaven aparat in je večino aparatov bilo mogoče popraviti brez sheme.

l.p.

_________________
l.p. Dušan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je BTV 201(203), imam načrt. Malo napiši kateri elementi so, recimo T602-BU326A, T452-BU 208 itd. Če ugotovimo da je res BTV 201, ga skeniram.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 28, 2020 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, nekaj podatkov iz komponent:

T602 2S530A
T454 BU208 (?)
IV701 TDA2530
C456 0,82uF
CC458 0,47uF

Za T454 nisem povsem prepričan, ker je označeno precej čudno...

P.S.
Pravkar sem "pogooglal" BTV201 in našel sliko Gorenje Akvamarin, ki je vizualno popolnoma enaka moji. Sem pa prav začuden nad kakovostjo izdelave... Nisem ravno te stroke, tu pa tam se pa lotim kakšnega projekta in se mi zdi, da je vse skupaj zelo kvalitetno narejeno... Glede na lego potenciometrov za RGB upam, da je katodna cev še v dobrem stanju.

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.82
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2020 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja imam shemo za BTV 201 ( safir,akvamari,.ahat,...9) . Pripenjam del slike kjer je kolega , ki mi je v tistih časih zrihtal ta načrt pripisal nekaj modelov za katere je veljala ta shema. Ja v napajalniku je BU 208 v horizontali pa BU 326. Tudi ostali elementi, ki si jih popisal ustrezajo po shemi. Shema ( je že kopija ) je v hudo slabem stanju,ker je bila veliko na pultu - tako da ne bi kopiral. Če te zanima ti jo lahko pošljem ( proti vrnitvi seveda). Lahko pa ti skopiram kak del, ki te zanima -recimo napajalnik ali npr horizontalo s kaskado.
Ja tega je bilo v 80-tih letih kar veliko v uporabi in pa ISKRA TV 80 Panorama AZUR.

LP Brane

Sicer sem pa sedaj opazil, da ti je že baresi ponudil kopijo -opr.



20200429_102828.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.82 MB
 Pogledana:  16 krat

20200429_102828.jpg



_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2020 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni nek presežek, upam pa da ti bo v pomoč.


BTV 201,203 Gorenje.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  BTV 201,203 Gorenje.pdf
 Velikost datoteke:  7.63 MB
 Downloadano:  85 krat


_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2020 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ooo hvala lepa za pomoč vsem Very Happy .

Lep pozdrav

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2024 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da obudim malo temo. Ta vikend je prišel tudi k meni tak TV, Korala in-line. Težek je ko... Rolling Eyes
Skratka, ob prižigu zelo dolgo rabi, da pokaže sliko. Slika je tudi zelo temna. Sodeč po nabranem prahu in že zamenjani VN kaskadi ima nekaj ur za sabo. Slika je pred čiščenjem bila po celotnem zaslonu.
Zamenjal sem dva 2200uF elektrolita, ker sta vidno spustila malo duše iz sebe. ESR tester sicer ni pokazal, da bi bila slaba.
Potem se je zgodilo to, kar se vidi na sliki. Pincushion problem. Ne najdem slabega lota, tudi stara kondenzatorja sem porinil nazaj, če bi tu bil kak problem.
Ideja?



IMG_7290.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  959.91 KB
 Pogledana:  6 krat

IMG_7290.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Feb 2016 11:15
Prispevkov: 113
Aktiv.: 1.13

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2024 8:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na šasiji na sredini zgoraj je O/W modul, na njem je na majhnem bakrenem hladilniku izhodni tranzistor O/W modulatorja. Tranzistor je darlington, v TO220 ohišju, BD ... pozabil sem točno oznako. Ta tranzistor je bil najbolj pogost vzrok za tako napako, lahko so tudi hladni loti na njegovih nožicah, saj se kar precej greje.

Edit:
Vidim, da je nekaj prispevkov višje pripet načrt, če ni težav z branjem le tega, bo napaka hitro odpravljena... ta aparat je zgrajen enostavno in pregledno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2024 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

shar je napisal/a:
Na šasiji na sredini zgoraj je O/W modul, na njem je na majhnem bakrenem hladilniku izhodni tranzistor O/W modulatorja. Tranzistor je darlington, v TO220 ohišju, BD ... pozabil sem točno oznako. Ta tranzistor je bil najbolj pogost vzrok za tako napako, lahko so tudi hladni loti na njegovih nožicah, saj se kar precej greje.

Edit:
Vidim, da je nekaj prispevkov višje pripet načrt, če ni težav z branjem le tega, bo napaka hitro odpravljena... ta aparat je zgrajen enostavno in pregledno.


Hvala, bom preveril, če sem ga s čiščenjem kako premaknil. Se strinjam, da je res enostavno grajen tv in pregleden, me skrbi, da pri mojem zaradi "zgonjenosti" ne bo uporaben.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.97
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2024 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RVS je napisal/a:
Da obudim malo temo. Ta vikend je prišel tudi k meni tak TV, Korala in-line. Težek je ko... Rolling Eyes

Ko sem bil otrok, ne vem koliko star, nekje v začetku OŠ, smo imeli točno tak televizor, prvi barvni, prej je bil ČB in napajan preko stabilizatorja.

Danes pa mora biti diagonala več kot 1m, vsaj 4K, SMART in vse mogoče aplikacije... no, saj prav pride, gledanje kar koli in kadar koli, ne samo ko je na sporedu, takrat smo imeli samo 1. program in 2. program RTV.

Kakšen je smisel obujanja teh starih televizorjev, saj nimajo video vhoda, če želiš prikazat sliko je treba preko RF modulatorja, edini vhod je antenski vhod, če se prav spomnim tole še ni imelo SCART Question


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RVS
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Avg 2022 12:24
Prispevkov: 29
Aktiv.: 1.37
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2024 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj bi napisal kako noro primerjavo "zakaj", ampak raje ne bom. So čisto uporabni preko RF modulatorja. Tako je, ta še nima SCARTa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group