www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

JLC-PCB vsa čast...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem je enako kot pri PCBway, kjer sem dal za 15 ploščic nekje 3x3 cm 5$, potem pa poštnino 22$ preko dhl. Preko navadne poštne me je pa odvrnil 37. dnevni rok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj je pošta s Kitajsko že normalna in hitro pride tudi navadno, cca 10 dni s produkcijo vred. Še med Corono je prišlo v 10 dneh.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whydoyoucare
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 01 Jun 2020 17:33
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2020 3:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Gledam na račun. Naročenih je bilo 10 ploščic 80x80mm. Cena ploščic je obračunana kot vzorec (do 10kom obačunajo kot vzorec) in računajo samo material.


Sem dal ravno par dni nazaj delat nekih 60x50mm ploščice in so zaračunali engineering fee. Sem na redditu prebral, da menda zato, ker gerber viewer ni znal odpreti fajla, pa sem moral na roko vpisati tudi dimenzije. Neke štiri evre je bil fee, sem si mislil naj jih imajo. Poštnina nekaj čez 5 eur.

Pa sem potem, ko je že bilo v proizvodnji, ugotovil da bi lahko svoj gerber naložil na EasyEDA pa od tam exportal v JLCPCB. Pa JLCjev gerber viewer potem deluje, vendar izrezov is plošče se ne vidi. To pomeni, da jih tudi na koncu ne bo?
Sem pa prvič naročal (iz napak se učimo, menda Very Happy) in upam da pride brez kakih večjih napak.

joztom je napisal/a:
Zdaj je pošta s Kitajsko že normalna in hitro pride tudi navadno, cca 10 dni s produkcijo vred. Še med Corono je prišlo v 10 dneh.

Sem med korono naročal z Ebaya, pa že od konca marca čakam na en paket, ta prvi, ki sem ga v seriji naročil (serija naročil se vleče vse do danes, vsak drug teden skoraj ugotovim, da kaka drobnarija manjka). Upam, da je outlier in da kasnejši ne bojo rabili tako dolgo; Prav tako upam, da imaš prav in da je JLCPCB-jev estimate napačen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whydoyoucare
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 01 Jun 2020 17:33
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo če bo kdaj še koga zanimalo, sem bil poskusni zajček Very Happy
JLCPCB bo pravilno naredil, tudi če gerber viewer totalno zašteka.
whydoyoucare je napisal/a:
Pa sem potem, ko je že bilo v proizvodnji, ugotovil da bi lahko svoj gerber naložil na EasyEDA pa od tam exportal v JLCPCB. Pa JLCjev gerber viewer potem deluje, vendar izrezov is plošče se ne vidi. To pomeni, da jih tudi na koncu ne bo?
Sem pa prvič naročal (iz napak se učimo, menda Very Happy) in upam da pride brez kakih večjih napak.


whydoyoucare je napisal/a:
Sem med korono naročal z Ebaya, pa že od konca marca čakam na en paket, ta prvi, ki sem ga v seriji naročil (serija naročil se vleče vse do danes, vsak drug teden skoraj ugotovim, da kaka drobnarija manjka). Upam, da je outlier in da kasnejši ne bojo rabili tako dolgo; Prav tako upam, da imaš prav in da je JLCPCB-jev estimate napačen.

Tudi glede tega lahko poročam, da sem kar solidno hitro dobil. Z Banggood-a v roku treh tednov, v roku dveh tednov z Ebay-a (SpeedPAK). Sicer mnogo, mnogo stvari še čakam (sploh stvari, ki sem jih naročil že marca, aprila), vendar izgleda, da kar se od junija dalje naroča bo vse prišlo. LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole naročilo sem malo sledil:
Naročilo poslano 13.07.20
Ploščice narejene in odposlane 16.07.20
Prejeto v nemčijo 19.07.20 ....
potem pa od Ljublane do mene Sad

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo moram pa reci, da so kar malo slampasti: soldering maska je nemalokrat grdo zamaknjena, vcasih do te mere, da so tiskanine neuporabne. Saj potem posljejo se enkrat, ampak problem je cas. Pri PcbWay se je kaj takega zgodilo zgolj enkrat, pri JLC ze nekajkrat samo v zadnjih 2 mesecih ... Tako da, ce narocate kaj, kar MORA biti do cajta gotovo in ok je se vedno PcbWay boljsa (a drazja) izbira.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem do sedaj dobil vse ok. Res pa, da nisem dal delat kakih zelo zahtevnih ploščic. Vse so se ročno spajkale. Najmanjši elementi so bili velikosti 0805, kar še normalno zlotam na roke.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je bilo kar fovs: pri 0603 elementih je bilo pol pada pod lakom! Na sreco so bile ene simpl plate brez cipov, sicer bi jih lahko samo stran vrgel.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na "zlatarske" cene naših proizvajacev mislim, da se nimamo kaj pritožavat, tudi če gre kaj narobre. Za zadnjih 30 ploščic "posebne" oblike sem s poštnino vred dal 20€. Sem preračunal koliko bi zneslo pri nas - glede na podane cene na eni domači spletni strani. Brez poštnine nekaj manj kot 80€. Če termina ne bi ujel, bi bil čas izdelave še daljši kot ploščice s kitajske tako da...
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosg
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Apr 2007 14:30
Prispevkov: 565
Aktiv.: 2.73

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 5:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Samo moram pa reci, da so kar malo slampasti: soldering maska je nemalokrat grdo zamaknjena, vcasih do te mere, da so tiskanine neuporabne. Saj potem posljejo se enkrat, ampak problem je cas. Pri PcbWay se je kaj takega zgodilo zgolj enkrat, pri JLC ze nekajkrat samo v zadnjih 2 mesecih ... Tako da, ce narocate kaj, kar MORA biti do cajta gotovo in ok je se vedno PcbWay boljsa (a drazja) izbira.


Jaz moram pa reci, da imam ravno obratno izkusnjo... Sem narocal veliko pri ALLPcb kasneje pri PCBWay in sedaj ze dobro leto in pol JLCPCB, najprej sem bil zelo proti JLCPCB oz. sem bil zelo skepticen do njih, sploh glede na to da je bila razlika v ceni ze takrat zadostna - sedaj pa sploh.

ALLPcb se je kar nekaj casa drzal kvalitete, potem jih je pa povozilo povprasevanje - prevec so imeli so zaceli delati napake - t.j. da so v zaporednih narocilih naredili napake takrat sem presedlal na PCBWay, sem se jih drzal kar nekaj casa, na koncu se je dogajalo ravno to - zamaknjena maska do te mere, da je bilo prevec tezav in sem za test narocil pri JLCPCB.

Do sedaj razen lansko leto v decembru, ko je itak naval, je bilo se vse OK, v decembru se jim je zgodilo, da so v skatlo pozabili dati eno narocilo, trajalo je sicer par dni ampak so naredili se enkrat, poslali potem je pa 14 dni kasneje prislo se prvotno izdelano narocilo.

Ker narocam skoraj izkljucno v panelih, so zaenkrat samo enkrat do sedaj pri 4L PCBjih naredili tako da so imeli v samem panelu po en PCB z napako, so pa prilozili zaradi tega ekstra panel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2020 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rišem PCB 184x3,7. Moram še dokončat, da lahko sliko pokažem.
Vezje širine 3,7 mm je preozko za naročilo. Potreboval bom večje število (cca.20) takšnih vezij.
Kako se to nariše? Več PCB - jev skupaj in kako dosežem to, da jih lahko razlomim?
To bo prvo naročilo vezij. Nisem še nikdar naročal. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2020 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Magična beseda V cut.
Tukaj to opisujejo.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JLC je kar OK za ta denar. Me pa moti, da pred izdelavo ne pokaže kako so modificirali plato (ali se tudi da kje to videt?). Zadnjič sem imel kar probleme, ker sem imel več vij skupaj - na tistem prikazu je bilo vse OK, ko sem dobil plate, pa med vijami ni bilo povezave - so povečali odmik od vije in mi med dvema vijama izbrisali baker - kr mal mem...
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poklikaš opcijo, da moraš potrditi gerberje ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 141
Aktiv.: 3.40
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo,

Da ne bom nove teme odpiral, bom kar tule vprašal. Želel bi izdelati svoj PCB, rabil bi pa samo 1 kos oz.prototip. V preteklosti sem že izdeloval zadeve, vendar lastnoročno po foto postopku. Ker pa sem naletel na kup težav, pa sem razmišljal, da bi bilo bolj enostavno izbrati kar kakšnega proizvajalca.

Zanima me kako je gle de tega pri nas v Sloveniji? Ali je kdo, ki izdela 1 kos PCB-ja za kakšno razumno ceno ali bi bilo bolje vzeti kar pri kitajcih? Tukaj me malo moti, ker imajo minimalno naročilo 5 kosov, pa bom potem 4 vrgel stran. Cena je cca 5€, poštnina pa do štiri-krat toliko. Da ne govorimo o času dostave.

Berem malo po forumu, pa zgleda, da se vsi nekam nagibate k kitajcem.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 3 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group