www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BMS z balancerjem ali brez?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 1:12 pm    Naslov sporočila:  BMS z balancerjem ali brez? Odgovori s citatom

https://www.ebay.com/itm/6S-5S-4S-3S-2S-1S-BMS-PCB-Protection-Board-For-18650-Li-ion-Lithium-Battery-Cell/352540529329?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=621864731018&_trksid=p2057872.m2749.l2648

Ali ta BMS ima balansiranje poleg ostale zaščite?

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri? Na linku jih je milijon, slik pa tudi Wink
Na enih se vidi balansirne upore, na vseh ne.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 4:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

6S22v15A
Pardon

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojem nekaj malega je, 2 0603 upora ne celico.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, ta BMS nima balanserja, gre za tipično zaščitno vezje, na eni strani je 100ohm upor + 100n kondenzator, na sredini so bazni upori, na strani tranzistorjev pa po 2 1Mohm upora... tipična vezava.

Balanserji imajo minimalno 1206 upore, večinoma so večji.

Če ne gre drugače, lahko balanser dodaš posebej, se dobijo za ugodno ceno, ker 6S še nisem videl, vzameš 7S in enega kanala ne uporabiš, gre namreč za samostojna vezja za vsako celico posebej, samo na isti ploščici so.

Izdelavo paketov brez balanserja odsvetujem.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da nadaljujem temo še z mojim vprašanjem ( če se zdi moderatorju, da spada v novo temo, bi prosil da prestavi)

Naročil sem si aktivni 14S BMS (3S 4S 6S 10S ~17S Li-ion Lifepo4 LFP Battery Active Equalizer BMS Balancer Lot )

Če prav razumem, ima 1.5A izravnalnega toka. Zdi se mi veliko. Predvsem me pa zanima, če mi lahko kdo razloži, kako aktivni BMS deluje? Pretaka energijo iz najvišje celice v najnižjo. Ok, na kakšen način, če so potenciali zelo različni? Pa je to izvedljivo brez pameti-mikroproceseoja? Na sliki ga ne vidim, verjtno je spodaj, a vseeno, zanima me princip pri aktivnem balansiranju.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.analog.com/en/technical-articles/active-battery-cell-balancing.html

Plata izgleda zanimivo, ampak to je po mojem samo balanser, ne BMS.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedajle gledam še enkrat slike, in kot zgleda je res samo balanser, vsaj glede na priključke. A če le ta opravlja svoje delo tako kot mora, potem se lahko s Umax ali Umin dokaj enostavno zaščitiš pred overcharge ali overdischarge

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tale z dušilkami je res aktivni in višek energije v bolj napolnjenih celicah ne spreminja v toploto ampak jo prelaga v sosednje celice. Ker ni gretja, oziroma je tega bistveno manj, so izravnalni tokovi lahko višji.

Tole na povezavi, na slikah kaže samo balanser, če ni tistih velikih tranzistorjev za izklop baterijskega paketa, zaščite ni, je samo balanser brez izklopa baterije.

Lahko bi baterijo ščitil s kontrolo napetosti celotne baterije oziroma paketa, dokler so celice v glavnem enake in z minimalnimi razlikami, bi še nekako šlo, sploh pri polnjenju ne bo problema. Pri praznjenju pa bo celica z najnižjo kapaciteto prazna prej in se že lahko izprazni bolj, bi moral varno mejo imeti višje.

Za zanesljivo zaščito mora biti kontrola vsake celice posebej, to je pravi BMS, sploh pri večjih kapacitetah, torej pri dragih sistemih je zelo pomembna zaščita, ker so okvare denarno bolj zajetne.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group