www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Regulator napetosti ne dela prav ...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miki25
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Jun 2012 14:41
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.09
Kraj: ves

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2020 7:38 pm    Naslov sporočila:  Regulator napetosti ne dela prav ... Odgovori s citatom

Pozdravljeni elektroniki ... imam problem naredil sem regulator voltaže z avtomatskim izklopom ko se voltaza dvigne nad mejo:
uporabil sem ac220v converter dc12v vzel sem par komponen,t capacitor 4400uF 25v, kbu860 bridge rectifier, pa dva resistorja 220 ohm pa 1k ohm
voltage regulator je ka7812, pa še rele dc12v
pa dva potenciometra en je 3k drug pa 6k dve žarnci 3mm
vse sem povezal pa ne dela pravilno poteciometer, ki sem povezal na releju ne dela prav, ne morem nastaviti preklopa voltaže pravilno- (rele preklopi in zasveti zelena luč) votaže, ko se dviga voltaža, ampak samo ko pada.. rad bi, da rele preklopi ko se voltaža dvigne nad mejo ki bi jo nastavil. Kje je problem? Že v naprej se zahvaljujem za pomoč.....Very Happy

http://hopsasa/f/3q/Uo/1H7gdxbV/1.jpg
http://hopsasa/f/p/CX/6O3wxlV/2.jpg
http://hopsasa/f/1s/nU/4otHntpO/3.jpg
http://hopsasa/f/24/14/5gMEx7/4.jpg
http://hopsasa/f/2q/12b/XG8fUnf/5.jpg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5771
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2020 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, če ti bo kdo, samo na podlagi slik, pomagal.
Električna shema bi bila zelo dobrodošla!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3171
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2020 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je že Jaka napisal, naloži shemo.

Na hitro pogledano pa opazim, da 7812 manjkajo blokirni kondenzatorji. Lahko, da ti brez njih oscilira.

Pa še to: ni mi jasno, kaj uporabljaš kot primerjalnik napetosti, ko omenjaš preklop.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni ni jasno, kako bi z 7812 naredil, kar zelis? nare
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

to je tako narejeno , da karkoli če dela je čudež . malo me skrbi na kakšen stik regulatorja in hladilnika prek mase , čeprav ravno ni videti.
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki25
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Jun 2012 14:41
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.09
Kraj: ves

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja hvala za odgovore. ja ta ka7812 sem uporabil ker mi je lm317 crknil....pa potencipmetre sem mel prej 2x po10k pa je delal ok. zdej pa mal preizkušam ostale moznosti......bostjanng hvala za opozorilo za blokirne kondenzatorje....kje bi jih pa v mojem primeru prilotal...?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

317 Ni enako 7812...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3171
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blokirne kondenzatorje se daje čim bližje integriranemu vezju. Daleč stran nimajo zadostnega učinka.

PS: Izboljšati boš moral Slovenščino na forumu, kar zahteva tudi prva točka pravil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa če bi vseeno shemo dal na forum, nebi bilo nič narobe Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5771
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Občutek imam, kot da nas tale miki25 malo za=bava ali pa dejansko ne ve kaj počne in mu tudi slučajno niso stvari jasne, da o vsaj približni slovenščini ne govorim!?
Resnično me zanima, kako je izveden ta avtomatski izklop z relejem in regulatorjem napetosti.
Drugače pa:
voltaža = napetost,
converter = pretvornik,
capacitor = kondenzator,
resistor = upor,
bridge rectifier = usmerniški mostiček,
voltage regulator = napetostni regulator,
žarnica (na sliki) = LED dioda,
ni toliko problem v tujkah, saj jih v naši stroki zelo pogosto uporabljamo, toda kar je preveč je preveč,
da o velikih začetnicah, vejicah in pikah ne govorim.

Na prvi sliki je regulator LM317, le kako si ga nadomestil z 7812?
Če se kmalu ne bo pojavila shema, bo vse skupaj letelo v koš, saj prispevki nimajo nobene uporabne vrednosti, prav tako bo letelo v koš, če ne misliš upoštevati
pravil, ki na forumu veljajo!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki25
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Jun 2012 14:41
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.09
Kraj: ves

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za napake v pisavi...večinoma pišem po Twiterju.... se opravičujem. Nimam namena nobenega zaje.... . Stvar je taka, da sem videl kratki film na spletu. Človek je predelal stari polnilec brez nastavitev v polnilca z dvema potenciometroma. Za avtomatski izklop napoljenega akumulatorja je uporabil rele. Ker mi je bilo zanimivo, uporabno in je bila želja dovolj velika, da bi imel to tudi jaz, sem se lotil tega projekta še sam. Mislil, sem, da mi bo uspelo. Kot ste ugotovili se v elektroniko ne razumem dobro. Poznam komponente...približno se mi sanja kako zadeve delujejo. Se pa zelo hitro učim- nisem te stroke. Jutri bom zrisal načrt kako je vse povezano... . Rad bi udejanjil ta sistem polnjenja. Če pa ve kateri od vas za kakšno boljšo opcijo, sem pa odprt za ostale predloge. Še enkrat se pravičujem za nastalo nevšečnost. Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5771
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi bomo speljali Very Happy .
Napiši, kakšen akumulator imaš namen polniti.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miki25 je napisal/a:
Za avtomatski izklop napoljenega akumulatorja je uporabil rele


@Miki, kaj pa kja takega ? Z TP1 nastavljaš zgornjo mejo (izklop polnjenja) z TP2 pa
spodnjo mejo (vklop polnjenja)

LP, stursc



regulator_punjenja_akumulatora.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  10.65 KB
 Pogledana:  2752 krat

regulator_punjenja_akumulatora.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki25
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Jun 2012 14:41
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.09
Kraj: ves

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2020 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, Jaka57 namemen imam polnit kislinski alumulator 12v 100ah. Stursc ja, ta načrt se mi zelo dopade. Malo sem brskal po komponentah, ki jih imam nimam ic 555, imam pa ic 7555 8pin. Obstaja kakšna podobna možnost z ic 7555?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2020 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabi to vezje s 7555 (isto s....., drugo pakovanje).
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group