www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ozemljitev za bazen

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
r00li
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Jul 2020 20:45
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 9:05 pm    Naslov sporočila:  Ozemljitev za bazen Odgovori s citatom

Trenutno sem v procesu gradnje lastnega bazena (klasika iz betona in stiropor zidakov) in imam vprašanje glede ozemljitve. V navodilih bazena piše, da je potrebno okoli bazena položiti ozemljitveni valjanec in en krak tega speljati v bazensko strojnico. Na žalost je to tudi vse kar v navodilih piše na to temo. Piše sicer tudi, da je potrebno na ozemljitev povezati tudi kovinsko lestev, ampak to je vse. Tako, da imam sedaj nekaj vprašanj kako to izvesti v praski.

Kot prvo... kam položiti valjanec in kam ga speljati? Ga vbentoniram v samo ploščo, povežem z armaturo in potem kraka v sami strojnici speljem ven iz plošče, povežem skupaj in potem uporabim naprej? Ali ga namesto vbetoniranja v ploščo raje položim v obroč okoli plošče v zemljo? A sploh mora biti obroč ali je bolje, da je en krak v zemlji/plošči in ven pride samo en?

Kako to potem skombiniram z obstoječo el. napeljavo? To se dodaja k starejši hiši kjer ozemljitve preprosto ni nikjer. Od tam se bo potegnil dovodni kabel do strojnice - kaj potem uporabim za PE vodnik? Samo ta položeni valjanec ali na to povežem še nulo od dovoda?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2020 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/results?search_query=earthing+concrete+pool

https://www.bazenska-trgovina.si/trgovina/avtomatike-za-kontrolo-vode/ozemljitev-z-objemno-spojko

verjetno moraš najbolj pazit katere kovine boš dajal skupaj da ne bo galvanskih potencialov in ti bo razžrlo spoje

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.97
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2020 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Valjanec zakoplji v zemljo. Bistvo ozemljitve je, da vse kovinske zadeve povežeš na valjanec, tako da so na istem potencialu.
Jaz PE vodnika ne bi vezal na ozemljitev, pač pa bi vgradil prenapetostno zaščito.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
r00li
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Jul 2020 20:45
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 23, 2020 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bonus je napisal/a:
Valjanec zakoplji v zemljo. Bistvo ozemljitve je, da vse kovinske zadeve povežeš na valjanec, tako da so na istem potencialu.
Jaz PE vodnika ne bi vezal na ozemljitev, pač pa bi vgradil prenapetostno zaščito.

Valjanec sem zakopal v zemljo kot mi je bilo svetovano tukaj in drugje. Tako, da ta del imamo načeloma rešen.

Me pa zanima o kakšni prenapetostni zaščiti tukaj govorimo. Googlanje mi je vrglo kar precej tipov teh zadev in mi ni čisto jasno kaj iščem in kako naj bi to delovalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2020 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.schrack.si/fileadmin/f/si/Bilder/Info_dnevi/Info-dnevi-2015-Odvodniki-prenapetosti-v-instalacijah-in-industriji.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.97
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2020 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pojdi na spletno stran iskra zaščite, tam so tudi informacije katere zaščite so čemu namenjene. Iskra je kvalitetna roba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group