www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

POZIVNIKI
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2020 8:51 pm    Naslov sporočila:  POZIVNIKI Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Zanima me ali se komu na pozivnikih doma nabira prah in jih več ne potrebuje? Z veseljem prevzamem lastništvo nad njimi, saj potrebujem kakšne rezervne dele. Zanima me, ali ima mogoče kdo tudi program za programiranje (swissphone) in je tudi ta program pripravljen deliti?

lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 7:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko bi malo poiskal po forumu, je že nekaj napisanga o tem.
Program za programiranje Swissphone DE506.
Razpored priključkov na DE506 je tukaj.
Dokumentacija za pozivnik Swissphone DE506 je tukaj

Če si hočeš izdelati še majhen "low power" oddajnik, da lahko na pozivnik pošlješ sporočilo je nekaj navodil tukaj

Za odpisane pozivnike bi mogoče vprašal še tukaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2020 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa programi za programiranje pozivnikov, ki bi delovali v windows 8/10? Za modele DE900/915/925?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 25, 2020 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gasilec-112 je napisal/a:
Kaj pa programi za programiranje pozivnikov, ki bi delovali v windows 8/10? Za modele DE900/915/925?


Kolikor jaz poznam programe za programiranje so pozivniki DE506, DE900..... že nekaj destletji na tam svetu in so programi samo v dos okolju. Tudi na ReCo Ljubljana imajo en poseben računalnik na katerem deluje software za programiranje. Mislim, da za omenjene pozivnike ni programov, ki bi delovali v Win7...10.

Programe za programiranje je drugače potrebno kupiti, pa še to nih ne more kdorkoli.
Ni jih kar tako za dobiti na spletu. Mogoče na kakšni torrent strani. Enkrat sem našel ene programe na enem nemškem forumu.

Lahko pa uporabiš trik in si namestiš no kompjuter DOSBOX (https://www.dosbox.com/) in iz tega programa potem poženeš program za programiranje pozivnika.

Novejši pozivnik (https://naglic.si/sl/swissphone/s-page-x05/) pa že imajo software, ki teče na novejših windovsih. Ampak program je plačljiv.

Poizkusi spodnji program, ki naj bi bil za DE900. Ne vem, če deluje, nisem poizkušal, ker nimam tega pozivnika.

Sem ti pripel še en program za DE506, ki ima, menda, še slovenski jezik v sebi za programirat.

Še to: za programiranje pozivnika DE506 nikakor ni šlo z nobenim pretvornikom USB-->RS232. Šlo je samo tako, da sem ga programiral iz pravih COM port vrat s TTL pretvornikom nivojev.



Prog_za_DE506_SLO.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Prog_za_DE506_SLO.zip
 Velikost datoteke:  143.85 KB
 Downloadano:  19 krat



Nazadnje urejal/a arksi Tor Jun 30, 2020 9:28 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 25, 2020 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala! Še ima kdo mogoče datoteko, z že nastavaljenimi nastavitvami? Da vidim kako približno to izgleda in se malo podučim? Lp!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2020 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta PSW900 za modele DE9XX cel čas javlja neko napako... Mogoče še je kdo takšen, ki je pripravljen deliti program?

SWISSPHONE INDEX mi je uspelo sprogramirati z tem programom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2020 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poizkusi še s tem programom za DE900, če bo deloval.?
Pa lepo bi prosil za kakšno povratni informacijo, če ti bo uspelo programiranje DE900. Sploh, če te bo glede programiranja kaj "hecalo".



DME_Swissphone_Boss900_920_940_Psw900_1[1].4.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  DME_Swissphone_Boss900_920_940_Psw900_1[1].4.zip
 Velikost datoteke:  1.48 MB
 Downloadano:  13 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2020 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne deluje, še vedno kaže neko napako oz: “access violation at addres xxxxxxxxx in module “PSW900.EXE”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 6:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se ti sploh instalira v računalnik, ali potem javlja napako?

Žal nimam pozivnika, da bi poizkusil programirati. Meni s tale program normalno instalira na windovs10 in, ko klikam po menujih, se tudi odpirajo in mi pač napiše, da ni komunikacije s pozivnikom.



PSW900.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.6 KB
 Pogledana:  8 krat

PSW900.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na win10? Huh zanimivo.. meni ne gre instalirat na ta windows, gre pa na win98... ja to okno se odpre, vendar ko kliknem bilokater meni se izpiše tista napaka
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Win10, 32 bitni. Meni se instalira brez problema. Menuji mi delajo normalno. Še slovenšcino lahko izberem. Programiranja pa, žal, ne morem poizkusiti, če deluje.
Verjetno nekaj tebe heca.......



DE900.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  162.47 KB
 Pogledana:  9 krat

DE900.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če poskusim inštalirat na win10, mi izpiše “TA PROGRAM NE DELUJE V VAŠEM RAČUNALNIKU”, na win98 pa dela, vendar se izpiše obvestilo takoj ko stisnem katerokoli ikono v meniju
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
Imam Win10, 32 bitni.....


Kateri operacijski sistem imaš?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gasilec-112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2020 20:08
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2020 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

64 bitni... kako bi zdaj to rešil???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2020 7:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bo kar tole vzrok nedelovanja. Če se ti instalira v win98, je pa možno, da spet manjkajo kakšni gonilniki, ali kaj dugega. Meni kar nekaj starejših programov ni delovalo na 64bit. Potem sem si namestil 32bit in mi deluje.

Mogoče obstaja kakšen "hakeljc", da lahko program, ki je namenjen za 32bit furaš na 64bit. Žal jaz ne vem za kaj takega....

S kakšnim kablom pa si programiral pozivnik DE506? Kako si ga pritrdil na kontake pozivnika?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group