www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Procesor Intel 2430M - resolucija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2020 4:47 pm    Naslov sporočila:  Procesor Intel 2430M - resolucija Odgovori s citatom

Zdravo,

potrebujem informacijo katero maksimalno resolucijo podpira omenjen procesor kajti ne morem na zunanji monitor dobiti resolucije 2560x1440.

Ali jo sploh lahko pričakujem od omenjenega procesorja?
Računalnik HP ProBook 4730s
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2020 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

INFO- HP ProBook 4730s Notebook PC

Display:
Internal: 17.3-inch diagonal LED-backlit HD+ anti-glare (1600x900 resolution)

External: Up to 32-bit per pixel color depth
VGA port supports resolutions up to 2048 x 1536 at 75 Hz, and lower resolutions at up to 100 Hz.
HDMI port supports direct connection to high-definition displays with up to 1920 x 1080 resolution and 7-channel audio with one convenient cable (not included).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2020 10:25 pm    Naslov sporočila: icon_impressed  Odgovori s citatom

Hvala za info. Kot kaže, da sem kupil ekran na katerega ne morem poslati dovolj "velike" slike.

Po pravici sem pred nakupom preventivno gledal podporo resolucije vendar nisem našel točne informacije.
Nič, bo treba še ostalo opremo posodobit. Za silo bo pa še to dobro.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proc je star skoraj desetletje ... probaj z driverji kaj updatat ...
https://downloadcenter.intel.com/product/53450/Intel-Core-i5-2430M-Processor-3M-Cache-up-to-3-00-GHz-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A bi z updaiti potem lahko pričakoval kaj večjo resolucijo?

Saj ima laptop tudi integrirano AMD grafiko pa je ne znam pravilno instalirat in zagnat. Sem se že zafrkaval nekaj casa in mi ne rata. Vidim, da je kar standardni problem s preklopi med grafičnimi procesorji.

Mogoče pa se še enkrat poigram z driverji od AMDja in sporočim, če bo kaj napredka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Device Managerju (upravitelj naprav) poglej, če sta vidni obe grafiki, tako Intel Graphics kot AMD. Napiši kakšna je oznaka te AMD dodatne grafike, npr. AMD Radeon HD 6490M.
Mislim pa, da več kot že zgoraj omenjene ločljivosti ne boš dobil. Ali pač, če potem pobrskaš za dokumentacijo za trenutno neznan model AMD dodatne grafike.

Poigraj se v AMD programski opremi za grafiko CCC - Catalyst Control Center ali/in v bios nastavitvah pod System configuration/Switchable Graphics Mode/kjer nastavljaš Fixed ali Dynamic način preklopa med grafikama.
Vse je odvisno kaj želiš.
Tukaj je razlaga.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2020 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Heh..kar nasmeh se mi je na obrazu narisal saj sem iz mojega "ancient" laptopa dobil resolucijo 2560*1440.

Upam, da jo tudi s ponovnim zagonom računalnika obdržim.
Je pa očitna razlika v čitljivosti slike - sam povem... Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2020 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm in kaj si naredil od gornjih nasvetov?
Sprašujem zaradi drugih, ki bodo naleteli na takšno težavo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri vzrok za nasmeh niso pripravljeni deliti. Smile
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2020 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda bom delil...ni bilo časa. Računalnik ni moja "primarna" aktivnost..je bolj na koncu seznama.

Na kratko povedano sem v device managerju naredil "updait" grafične kartice ATI Radeon (desni klik na napravo in izbror posodobi gonilnik). Sam sistem je res instaliral updait, kaj točno pa ni bilo detajlov.
Po updaitu se mi je v izboru resolucije pojavil izbor večje resolucije 2560x1440. Sistem deluje s frekvenco 40hz - prebrano na samem zaslonu.

Predvidevam, da najverjetneje sedaj deluje grafični procesor od AMDja, nisem pa povsem prepričan, ker ni aplikacijskega orodja za izbiro med procesorjema nikjer pa tudi to ni napisano. Včasih sem lahko sam izbral grafični procesor ročno sedaj pa te izbire ni nikjer več na voljo.

Če mi kdo pove kje se vidi kateri grafični procesor deluje lahko še to preverim.

Updait; Preverjeno delujeta neprestano oba grafična procesorja. Glej prilogo.


PS: Ob moji prvi objavi sem že sam ročno vnašal resolucijo v Intelovem programu na kartici - Custom resolution, vendar sem na zaslon še vedno dobival samo FHD resolucijo. Po updaitu pa kot rečeno je preklopilo na večjo resolucijo.

Se pa vidi po odzivu slike, da ni ravno odziven sistem ali pa je krivo osveževanje slike (40hz). Sicer za brskanje po spletu in gledanje slik ni problema.



Resolucija 2560x1440.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  335.73 KB
 Pogledana:  3 krat

Resolucija 2560x1440.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group