www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mercator nagovarja v tujem jeziku
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2020 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Applause
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2020 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delavci na gradbiščih nimajo stika s strankami, ne prodajajo zgrajenih stanovanj ali cest končnim uporabnikom, ...

Prvatna podjetja, večinoma z albansko govorečimi delavci pa imajo šefa, ki prav lepo govori slovensko in le on ima stik s strankami, delavci ne klepetajo...

Primerjava z delavcem na blagajni je torej močno zgrešena.

Tudi jaz sem že napisal pritožbo na Mercator, odgovora še ni.

Kdor je hlapec, bo ostal tiho. Jaz nisem hlapec, zato bom delal štalo in se pritoževal, upam, da je še mnogo ljudi, ki se nimajo za hlapce, naj to tudi pokažejo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2020 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Delavci na gradbiščih nimajo stika s strankami, ne prodajajo zgrajenih stanovanj ali cest končnim uporabnikom, ...
Imajo pa stik z električarjem na gradbišču, ki je slovenec.
v.j. je napisal/a:
...
Kdor je hlapec, bo ostal tiho. Jaz nisem hlapec, zato bom delal štalo in se pritoževal, upam, da je še mnogo ljudi, ki se nimajo za hlapce, naj to tudi pokažejo.
To me spominja na Cankarjevega...
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2020 10:12 am    Naslov sporočila:  JU Odgovori s citatom

Osnova problema zakaj zaposlujemo toliko tuje delovne sile namesto, da bi za boljše plačilo domače je v tem, da je delo in prav tako zaslužek preveč obdavčen. Preveč je vse obdavčeno, ker je država za komaj dvomiljonsko mikro državico enostavno predraga!
Javna uprava se je razpasla na nekajkratnik tistega, kar smo imeli ob osamosvojitvi, pa smo vsi preživeli in marsikaj je dosti efikasneje špilalo. Takega glomaznega državnega aparata, kot ga imamo sedaj enostavno ne moremo več vzdrževati.

Tudi prebivalstvo se stara, zato bi bilo toliko bolj pomembno, da DRŽAVA POSLUJE VELIKO GOSPODARNEJŠE KOT DANES. Naloge pomembne za delovanje države je potrebno združevati ne pa drobiti, kot se to dogaja sedaj. Združevanje del in nalog v obstoječe službe je popolnoma upravičeno, saj roko na srce nihče v JU še ni pregorel od dela in skrbi. Zelo zastrašujoč je statistični podatek kolikšen je procent umrlih pred penzijo v odvisnosti od zaposlitve. Zanimiva bi bila predvsem primerjava med tistimi zaposlenimi v javni upravi in tistimi v privatnem sektorju.

Največja neumnost zadnjih dni je ustanovitev URADA ZA DEMOGRAFIJO !?#"!?? ... in mi to vse mirno gledamo???
VELIKA VEČINA uradov, agencij, komisij, služb za... je namenjenih več ali manj zaposlovanju politično odsluženega neprimernega, preizobraženega kadra (in največkrat nesposobnega za kaj pametnega). Te večinoma za družbo NEPOTREBNE službe se samo množijo z vsako menjavo vodilne strukture v parlamentu.
To bi morali čimprej ustaviti.

Hja... danes je nedelja in jaz grem delat. Očitno nisem zaposlen v JU. Confused

Glede na nezaposlenost, bi verjetno veliko več domačih ljudi delalo recimo v tem primeru v Merkatorju tako pa se dosti njim niti ne splača, kajti razlika med prihodki iz naslova sociale in rednega dela je premajhna. Pa s tem ne mislim, da je sociala previsoka, da se razumemo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.41

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2020 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnji odstavek lepo opiše, kje je problem. Drugi problem je, da se ogromno denarja obrača v sivi ekonomiji. Tretji, ki pa je po moje najbolj pomemben, je pa da z gospodarstvom, ki ga imamo premalo ustvarimo, ker smo (v večini, z izjemo redkih) vedno nekje peti v vrsti, kot podobavitelji in zaradi prejšnjega sistema ne obvladamo trženja in marketinga. Je pa to težje uresničiti, kot pa takole pisati. Gre pa počasi na bolje, se bo pač treba naučiti...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group