www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tipkala, ki javljajo poleg stanja tudi naslov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borzon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Sep 2015 23:14
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.44
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2020 12:03 am    Naslov sporočila:  Tipkala, ki javljajo poleg stanja tudi naslov Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Ker sem nov na področju arduina in programiranja, se mi je od programiranju porodilo vprašanje na katerega nimam odgovora oziroma se na te stvari premalo spoznam. Google pa mi tudi ni znal prav odgovorit.

Zanima me ali mogoče kdo od prisotnih ve če obstajajo tipkala, ki poleg stanja javljajo tudi unikatni naslov tega tipkala. V mislih sem imel, da bi ta tipkala (več tipkal) podobno kot senzor DS18B20 vezal vzporedno in vsa tipkala vezal na en digitalni vhod, ki bi nato bral status dotičnega tipkala.
Tako bi lahko n.p.r vezal na en vhod bistveno več tipkal in posledično bi bilo bistveno manj vodnikov.

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.23
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2020 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.ardumotive.com/uploads/1/2/7/2/12726513/835917886_orig.jpg

lahko rešiš tudi analogno
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2020 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni prav posebej težko. Najdeš seznam 1-wire naprav in na njem zaslediš Addressable Switch, ki ima tudi vhod. Za priklop na tipko potrebuješ še pull-up (-down) upor.

Poleg že predlagane analogne rešitve (ki je zelo pogosta v TV-jih), je tudi več digitalnih: matrična tipkovnica, pomikalni registri (ca. trije pini na MCU), multiplekser,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group