www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koliko metrov multimetra?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lebang
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Sep 2006 21:33
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.55

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2020 6:33 pm    Naslov sporočila:  Koliko metrov multimetra? Odgovori s citatom

Torej,
učeraj grem u MerkatorTehniko, gledam med policami, pa me trgovka praša če mi lahko kako pomaga.
Ja, iščem multimetre.
Kaj je to multimeter? Koliko metrov multimetra pa rabite?
Sem bil samo joooj Brick wall
Potem sem se sprehajal po trgovini, pa dejansko niso imel multimetra... toliko o tehnični trgovini Smile

Še dobro, da sem ga našel v Lidlu Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Strojnik23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Mar 2017 9:17
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.96
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2020 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To me pa spomni... Sem eno prodajnico vprašal, če je dobavljiv 3d model ventila za že dobavljen ventil. Do nekaj časa mi ga pošlje in vpraša, koliko tega bi pa imeli? Sem ji razložil kaj je 3D model in čemu služi.
_________________
Nisem električar, imam pa veselje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim če še meni razložite. Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meter meri metre, multimeter pa metre in kilometre.

Modeli (oziroma jih je več) pa so tukaj.

Tako si jaz to razlagam.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:

Modeli (oziroma jih je več) pa so tukaj.

Tako si jaz to razlagam.
Brane, ampak teli so za cm Razz
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 5:36 pm    Naslov sporočila:  Re: Koliko metrov multimetra? Odgovori s citatom

lebang je napisal/a:
Torej,
učeraj grem u MerkatorTehniko, gledam med policami, pa me trgovka praša če mi lahko kako pomaga.
Ja, iščem multimetre.
Kaj je to multimeter? Koliko metrov multimetra pa rabite?
Sem bil samo joooj Brick wall
Potem sem se sprehajal po trgovini, pa dejansko niso imel multimetra... toliko o tehnični trgovini Smile

Še dobro, da sem ga našel v Lidlu Very Happy



Če bi šel v specializirano trgovino z elektroniko in ne bi vedli kaj je miltimeter je eno. Ma glede da si šel v merkator ki ima izdelke za široko potrošnjo pač tega niso vedeli, oziroma ta prodajalka ni vedela. Moja punca ve kaj je kondenzator na matični plošči, nekatere ne vedo niti kaj je kabel.

A če bi šel v železnino in bi te vprašal ali želis jeklo 235JR ali J2 bi vedel kaj te je vprašal?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.51
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa za "plus" in "minus" izvijače je že kdo slišal? Jaz sem pred dobrim tednom prvič Very Happy
_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 7:21 pm    Naslov sporočila:  Re: Koliko metrov multimetra? Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Če bi šel v specializirano trgovino z elektroniko in ne bi vedli ...........

Tema je Dobra volja je najbolja,....

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

japek je napisal/a:
Kaj pa za "plus" in "minus" izvijače je že kdo slišal? Jaz sem pred dobrim tednom prvič Very Happy

Ne dolgo nazaj od kolega strojnika. Smile Potem sem pa torx iz škatle potegnil - z vprašanjem, kako bi rekel temu ... je bil pa komentar, naj ga ne zaj..vam, ker on pa že ve, kako se kakšnemu izvijaču reče. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če obstaja meter špricerjev, zakaj ne bi meter multimetrov.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3223
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
japek je napisal/a:
Kaj pa za "plus" in "minus" izvijače je že kdo slišal? Jaz sem pred dobrim tednom prvič Very Happy

Ne dolgo nazaj od kolega strojnika. Smile Potem sem pa torx iz škatle potegnil - z vprašanjem, kako bi rekel temu ... je bil pa komentar, naj ga ne zaj..vam, ker on pa že ve, kako se kakšnemu izvijaču reče. Rolling Eyes


Marjetica.

Potem imaš pa še "stop". Čeprav stop znak je 8-kotnik, imbus pa 6.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
danci1973
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2011 11:46
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2020 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam doma vsaj 1 meter multimetrov... Shocked Je pa res, da niso vsi delujoči. Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2020 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi bil dovolj "vztrajen", bi ti v glavo zagnala 30 dekagramov - ne nujno multimetrov Mr. Green
_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group