www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Abanko kupila NKBM
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2020 9:48 pm    Naslov sporočila:  Abanko kupila NKBM Odgovori s citatom

NKBM je požrla Abanko.
Tisti, ki imamo račune na Abanki, moramo spremeniti geslo za dostop.
Geslo mora biti 6-mestno in to same številke. Se pravi samo miljon kombinacij.
Seveda je potem še dodatno geslo, ki ga vsakokrat sproti dobim po SMS-u.

To se pravi, da tisti, ki pride do mojega mobitela in uspe vdreti v 6 mestno številčno geslo, lahko dela z mojim računom kar hoče. To mislim, da je zelo slaba rešitev, ki mi jo forsira združena banka.

Rad bi prenesel račun drugam, a kam?
Zanesljivih bank je malo. SKB je postala madžarska, neka druga banka je ruska, NLB ima za seboj poln nahrbnik afer.

Kje imate vi svoje račune? Kaj mi priporočate.

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2020 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nimaš kaj nostalgično vezanega na slovenski račun, ti priporočam Revolut.

Ne vem pa, ali SPIZ lahko nakazuje na račun, ki ga imaš odprtega v tujini ?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2020 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm, še nisem slišal.
In na googlu ne najdem naslova in telefonske številke.
Kje pa ima najbližjo poslovalnico, če sploh.
Sicer pa hvala. Vsak namig je dobrodošel. Sicer so pa tudi ameriške banke že šle bankrot.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2020 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poslovalnice ni, je le spletna banka.

Poskusiš lahko "vzporedno" s tem kar imaš sedaj, saj je stvar brezplačna:
https://www.revolut.com/en-SI/a-radically-better-account

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 4:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj je pa tega dovolj... sem jim napisal, že zadnja nadgradnja Abanet je bila katastrofa, sedaj pa jih imam res poln kufer.

Jaz sem prebasal na N26, račun pri slovenski banki bom obdržal 2-3 mesece, zaradi morebitnih refundov s kitajske, potem ADIJO slovenska bančna scena in NE, ne čutim popolnoma nobene nostalgije ali kakršnekoli druge navezanosti, zanima me predvsem brezplačnost.

O alternativah smo pisali že tukaj.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 7:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Welcom to the club. N26 ... Wink

P.S. Vilko, lahko imas to tudi kot edini racun, SPIZ preverjeno nakazuje nanj, ceprav je bilo treba 2 malo bolj ostra maila najprej napisat ... Wink Wink Wink

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

P.p.s. Ista zgodba z otroskimi dodatki ... Na prvo zogo "Se ne da nakazovati na tujo banko." Ko zacnes malo teziti v smislu, kje je kaksna zakonska podlaga, da se ne da, se pa da ... Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 8:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je pa glede s.p.-ja če bi hotel imeti še račun na npr. N26? Polog gotovine na našo banko in prenos na tujo, ki ima dosti ugodnejše poslovanje? Za plačilo preko spleta so nazadnje zaračunali 89cent provizije Brick wall v enem mesecu šli skoraj na 3x. Očitno je to ukrep nove banke Not talking
_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S.p. gre bp z osnovnim (free) računom. Edini minus, ki je, je za stranke glede plačevanja, saj se jim podatki o s.p.ju ne izpišejo samodejno po vpisu TRRja (kot sedaj, če imaš račun pri SLO banki).

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, to kar je zmotilo vilkota, je tudi mene včeraj, ko sem moral nastaviti novo geslo.
Sam imam sicer poleg še Revolut, se bom pa v kratkem prestavil drugam zaradi boljših pogojev kredita. Ko se pogovarjaš o kreditu, je imeti račun na eni izmed naših bank pogoj. Razen, če ga ne vzameš v tujini, kar pa spet potegne za sabo druge stvari.

O trenutni korektnosti posameznih bank in njihovih preteklih aferah pa verjetno škoda, da izgubljamo besede d'oh!.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, lep pozdrav.
Dobro temo si začel.
Nikakor ne ostanem pri NKBM.
Verjetno bom uporabljal Revolut.
Vseeno še iščem kakšno našo banko, ima kdo izkušnje z Deželno banko?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od naših je IMHO Delavska hranilnica še najmanjše zlo Wink.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule lahko primerjate letne stroške poslovanja pri posameznih bankah:
https://www.zps.si/index.php?option=com_osebnefinance&view=banketrrvprasalnik

Če te pa zanima kaj drugega v zvezi z Deželno banko je pa tule:
https://www.rtvslo.si/tv/info/ekstravisor/samooskrba/kmetijske-organizacije/526830

Takoj, ko so voluharski bankirji zraven, je vse skupaj brezpredmetna debata, kdo je čist in kdo ne...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Od naših je IMHO Delavska hranilnica še najmanjše zlo Wink.


Bi se kar strinjal, vsaj kar se stroškov tiče. Edino spletno aplikacijo so pa z novo verzijo spravili na poden. Pa ljubitelji takšnih in drugačnih potrdil in papirjev so. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2020 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Heh, katera banka pa ni?! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
Drugače pa ... Preden se nad DHEB spletno aplikacijo pritožuješ, pridi enkrat pogledat aplikacijo od SKBja ... Ti dam 5 minut, da vneseš en UPN nalog! Če ti uspe, častim pivo! Wink

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group