www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ford PowerShift koda napake

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 7:17 pm    Naslov sporočila:  Ford PowerShift koda napake Odgovori s citatom

Danes med vožnjo pisk in "Transmission Control System Malfunction". Posledica ... avto prestavlja samo lihe prestave (??? in vzvratno ???). Napako je zapisal permanentno in po ponovnem startu motorja se obnaša enako.

Popoldne sem priklopil na tester, kjer pa dobim:

Citiram:
Fault codes

Confirmed and stored codes (Mode 03)

ECU DTC Description
E9 P2850 Shift Fork "D" Unrequested Movement

Pending codes in previous and current driving cycle (Mode 07)

ECU DTC Description
E8 P0700 Transmission Control System (MIL Request)
E9 P2850 Shift Fork "D" Unrequested Movement


Napake sem pobrisal, nisem pa še probal peljat. Nekaj razlag vzrokov sem našel, me pa zanima kako mnenje boljšega poznavalca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 166
Aktiv.: 4.89
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google pravi tole;

OBD Code P2850 - Shift Fork "D" Unrequested Movement
The trouble code P2850 can be described as Shift Fork "D" Unrequested Movement. Two electric motors are utilized to shift the gears in the transmission, for gears 1-3-5 and one for gears R-2-4-6.

Če prav razumem ti je odpovedal (ali iz nekega razloga ne deluje) eden od električnih motorjev, tisti ki premika v R-2-4-6.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole bi pilo vodo, če R ne bi delal. Nekje sem sicer našel še razlago, da naj bi bil problem v električnih povezavah ... ta konektor iz menjalnika bom še snel dol, da vidim kako je s pini. Bom pa naredil še en krog, če se zadeva ponovi. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 166
Aktiv.: 4.89
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To bi bilo verjetno najbolj smiselno, torej najprej preverjanje vseh električnih povezav. Karkoli drugega pomeni verjetno višji strošek, ne le zapravljenega časa.

Sam sem pred časom reševal en električni gizmo na svojem avtu (bmw E60, električnih težav na teh starih nemških kantah nikoli ne manjka) - menjava senzorja nivoja olja (OEM je 170eur Rolling Eyes ), na koncu pa ugotovil da je ena žica na konektorju senzorja prekinjala... Tester je seveda javil zanič senzor. Učimo se ja Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group