www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iscem zago za aluminij

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 2:32 pm    Naslov sporočila:  Iscem zago za aluminij Odgovori s citatom

Iščem žago, s katero bi lahko tudi natančno rezal aluminij. Naletel sem na tole:
https://www.axminstertools.com/eu/bosch-gcm-8-sjl-216mm-slide-mitre-saw-ax923086?glCountry=SI&glCurrency=EUR

Zdi se mi kar ugodna varianta. Sicer je dodaten list z vidia zobi za recanje aluminija še dodatnih 100€.

Ima kdo kaj izkušenj, kako se taka žaga obnese pri rezanju alu cevi, profilov in plošč?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V službi imamo podobno od dewalta. Sicer brez poteznih vodil. Največ se rabi za rezanje hiplex profilou, kjer ni zahtevane velike natančnosti. Dela solidno, samo zeloo hrupna je.

Če je v osnovi namenjena rezanju lesa, je vprašljivo kako bi prenesla vodila vibracije ob rezanju aluminija na tako velikih obratih.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:25 pm    Naslov sporočila:  Re: Iscem zago za aluminij Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Iščem žago, s katero bi lahko tudi natančno rezal aluminij.?

Vse je odvisno koliko denarja si pripravljen odštet za žago.
Jaz sem nabavil Dewalt DW872, ki je namenjena za rezanje kovin in ima žagin list veliko manjše obrate kot žaga za les.
In pa kar je bilo pri meni pomembno, da ima enega največjih premerov žaginega lista, (355mm)
Ima tudi nekaj slabosti kar je logično pri vsakem izdelku lahko najdeš kaj slabega.
Na tej povezavi (youtube video) lahko vidiš tako dobre kot slabe lastnosti.
Cena cca 450€ s poštnino.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za natančno rezanje alu cevi in profilov bi bilo za razmišljat v smeri tračne žage. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za info (iz prve roke). Tračna je tudi OK, samo tale se mi zdi bolj univerzalna, tudi recimo za kaj takega.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Za natančno rezanje alu cevi in profilov bi bilo za razmišljat v smeri tračne žage. Think


Imam low-cost tračno žago. Natančni rez = dober list+ občutek v roki.
Za natančno rezanje profilov oz. pohištvenih cevi je sigurno najboljša varianta, ki jo je predlagal Robertos.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 11:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še zaključek te teme:
Nabavil sem bosch "šajbo" z oznako "multimaterial". Ima "negativni kot" brušenja -5° in vsak drug zob malo daljši ter pobrušen na ožje. V aluminij (ekstruzija, valjan profil) gre kot v "puter". V glavnem žaga dela po pričakovanjih. Velikost lista je 216mm in ima 64 zob. Obrate sem pa dal na najmanj.



zigazaga.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  72.4 KB
 Pogledana:  3 krat

zigazaga.jpg



zigazaga1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  50.1 KB
 Pogledana:  6 krat

zigazaga1.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko, tole si zgrešil?
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=49475


frenki je napisal/a:
Za natančno rezanje alu cevi in profilov bi bilo za razmišljat v smeri tračne žage. Think


Tračna žaga je že v redu, ampak s krožno žago so rezi še bolj natančni, ravni in zelo gladki. Imam tračno žago za kovine, prijatelj ima še večjo in bolj masivno, za aluminij se je veliko bolje izkazala moja krožna žaga za kovine.

Vse je odvisno od konstrukcije žage, ta mora biti težka, masivna, mora imeti primež, ... vse ostalo je bolj za približno in je potencialno tudi nevarno.

Mnogokrat oglašujejo zajeralne in potezne zajeralne žage, kot da so primerne za rezanje kovin, pa vse brez primežev Rolling Eyes

Pred nekaj meseci sem v Hofru kupil potezno zajeralno žago Scheppach za 200eur, list žage premera 250mm, kapaciteta rezanja debelina do 90mm, širina 340mm. Žago sem kupil ravno zaradi širine reza, ker moja Dewalt zajeralna žaga ni potezna in imam včasih premalo širine. Za to potezno zajeralno žago oglašujejo, da je primerna za kovine, ne samo za aluminij, tudi za železo Shame on you premalo teže, premalo masivno, ne bi niti poskusil, primeža seveda ni, za les je v redu, to je pa tudi vse, ne nasedajte trgovcem, niti proizvajalcem. Saj ne trdim da se ne da,, seveda se da in tudi reže... je pa to kar nekaj na približno in še potencialno nevarno.

Kdor to vseeno uporablja, naj si vsaj dogradi primež, lahko tudi v obliki vsaj ene ali dveh spon (cvinge).

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja ima original primeže gor. Zajeralna je uporabna zaradi nastavitev kotov po dveh oseh. Saj ponavadi je dosti 45°, ampak včasih pa rabiš kaj postrani v dveh smereh. Tračna tudi ni yako natančna, pa še rez se mi zdi, da je bolj grob. Tu je "šajba".
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Obrate sem pa dal na najmanj.

Zaupaj še cifro obratov. Jaz ne morem štelat, me zanima, koliko prehitro bo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

3500 je spodnja meja. Max je sicer 5000.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group