www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Placilo davka pri uvozu iz tretjih drzav po 1.1.2021
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2020 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenc24 je napisal/a:
Pravilno.
Se bo vsaj malo manj kupovalo pri kitajcih, ki so svetu povzročili tale virus, imajo vlado, ki dovoli grdo izkoriščanje kitajskih delavcev, izvaja dumping in tako uničuje uveljavljene zahodne proizvajalce, je največji svetovni onesnaževalec..


Multinacionalke, velike trgovske verige, lastniki blagovnih znamk, vlade bogatih držav, VSI našteti in še več njih, ki so tako ali drugače "pri koritu", so desetletja izrabljali poceni kitajsko in drugo azijsko delovno silo, da so nam z enormnimi dobički drago prodajali v Aziji poceni izdelane produkte. V zadnjih letih, ko so Internet, Aliexpress in kar je še tega omogočili, da par drobtinic od tega kolača "pade z mize" tudi nam navadnim smrtnikom (beri: enostavne nakupe neposredno pri Azijcih), je treba to seveda preprečiti. Najlažje z argumenti iz gornjega navedka. Da bodo vsi prej našteti več in dražje po starem še naprej...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5771
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2020 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
..............Da bodo vsi prej našteti več in dražje po starem še naprej...
Zagotovo drži, kar si napisal!
O virusu se še vedno ne ve ali je bil izvor na Kitajskem.

Kljub temu, da bo davek, bo še vedno ceneje, vsaj tisto kar kupujem, kot, da bi kupoval pri nas ali na zahodu, bog ne daj v ZDA!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2020 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi sicer z veseljem kupoval raznorazne drobnarije od evropskih proizvajalcev: tesnila, o-ringe, vijake posebnih izvedb, strojne elemente, DIN elemente, elektronske dele - tudi industrijske ostanke, karkoli pač vse to kar se kupuje...

Aja, saj res - nič se ne splača pri nas (EU), še posebej ne manjših serij in najenostavneje je jamrati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2020 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj pa je zagotovo, sedaj sem zmeraj naročeval robo, ki ni presegla 22 €, Sedaj pa te omejitve ne bo več. Smile
_________________
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trunek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2015 18:43
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 5:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaradi korone so prestavili ddv na izdelke pod 22e za pol leta, verjetno bodo se enkrat prestavili na oktober.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3369
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pirpy je napisal/a:
Nekaj pa je zagotovo, sedaj sem zmeraj naročeval robo, ki ni presegla 22 €, Sedaj pa te omejitve ne bo več. Smile
če na Banggood izbereš dostavo "EU priority line", ni dodatnih stroškov. Preizkušeno z nakupom telefona za okoli 200€
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2020 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenc24 je napisal/a:
Pravilno.
Se bo vsaj malo manj kupovalo pri kitajcih, ki so svetu povzročili tale virus, imajo vlado, ki dovoli grdo izkoriščanje kitajskih delavcev, izvaja dumping in tako uničuje uveljavljene zahodne proizvajalce, je največji svetovni onesnaževalec..


Nazadnje urejal/a osterklin Čet Dec 17, 2020 8:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2020 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenc24 je napisal/a:
Pravilno.
Se bo vsaj malo manj kupovalo pri kitajcih, ki so svetu povzročili tale virus, imajo vlado, ki dovoli grdo izkoriščanje kitajskih delavcev, izvaja dumping in tako uničuje uveljavljene zahodne proizvajalce, je največji svetovni onesnaževalec..


Veš kaj tam dobiš tud kako stvar ki bi jo pri nas2-3x preplačal
mi je pri monitorju šel našajalni del pa sem tud take traparije bral kot ti pišeč, potem sem ga kupil na Aliexpres za 13€ pri nas bi pa dal več kot 50€. Ne vem kdo je pol nor jaz ali ti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2020 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

osterklin je napisal/a:

Veš kaj tam dobiš tud kako stvar ki bi jo pri nas2-3x preplačal
mi je pri monitorju šel našajalni del pa sem tud take traparije bral kot ti pišeč, potem sem ga kupil na Aliexpres za 13€ pri nas bi pa dal več kot 50€. Ne vem kdo je pol nor jaz ali ti.


Tole zgoraj pa je napisano kot bi sestavil en kitajski bot.

Seveda so kitajci lahko poceni tudi zaradi tega, ker imajo prisilno - suženjsko delo. Med drugimi po njihovih tovarnah tako - zastonj delajo pripadniki ene muslimanske manjšine in to samo zato ker niso običajni kitajci. Še prej pa jih ostrižejo in njihove lase seveda poceni prodajo na zahodu.
Nike in Apple sta šele sedaj sklenila s kitajci nek dogovor, da naj se to vsaj v njihovih tovarnah nebi počelo.
Link na bbc članek: https://www.bbc.com/news/business-53481253
Kot sužnji na plantažah bombaža v osemnajstem stoletju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.09

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 18, 2020 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pirpy je napisal/a:
Nekaj pa je zagotovo, sedaj sem zmeraj naročeval robo, ki ni presegla 22 €, Sedaj pa te omejitve ne bo več. Smile


Enako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že kak sveža izkušnja?
Letos sem že dobil eno pošilko s kitajske - sicer z Bamgooda, ki je šla skozi brez...
Čakam jih še nekaj z ebay-a. Poročam...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Že kak sveža izkušnja?
Letos sem že dobil eno pošilko s kitajske - sicer z Bamgooda, ki je šla skozi brez...
Čakam jih še nekaj z ebay-a. Poročam...


Brez skrbi do 1.6.2021
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Biba struja
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jan 2021 23:55
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.56
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ve kdo kako je kaj z Balkanom (Srbija,Makedonija). Stare elektro komponente, elektro motorji za viličarje...? Se to carini ali kako drugače obdavči pri nas?Hvala.
_________________
Veselim se vsakega novega dneva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2021 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Že kak sveža izkušnja?
Letos sem že dobil eno pošilko s kitajske - sicer z Bamgooda, ki je šla skozi brez...
Čakam jih še nekaj z ebay-a. Poročam...
Je. Samo postopek na naši carini traja in traja....., stoji na carini že teden dni, kljub temu, da sem storil vse kar so zahtevali. Znesek je 21,43€.


carina1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  84.68 KB
 Pogledana:  20 krat

carina1.jpg



carina2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  103.06 KB
 Pogledana:  20 krat

carina2.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2021 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobil cca 5 manjših pošiljk, za zdaj vse kot nekoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group