www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DC napajalni pretvornik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blsku
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Okt 2020 19:39
Prispevkov: 49
Aktiv.: 1.13
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2020 11:50 pm    Naslov sporočila:  DC napajalni pretvornik Odgovori s citatom

Zdravo,

Zanima me, če je kdo od tukaj prisotnih naročeval preklopne DC pretvornike iz Aliexpresa? V mislih imam nakup enega AC -DC preopnega pretvornika 230-36V.
Kaksna je kvaliteta in predvsem kaksna je izhodna napetost ob preklopih (stikalne prenapetosti)? Ima mogoce kdo izkusnje s temi zadevami?
Cene so v pri.erjavi z EU bistveno nižje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2020 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Misliš stikalne napajalnike (switcher-je)? Konkretno katerega imaš ogledanega?

Sem jih kupile že kar precej ( ne vem več, ali iz E-baya ali AliExpressa), pa sen načeloma zadovoljen, so pa bi tudi primeri, ko mi je dokaj hitro odpovedal (manj kot pol leta)

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2020 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dobil tudi takšne ki so že novi prebijali iz primarja na sekundar. Slabo izolirana žica navita vsepovprek...

Potem težave z počenimi loti na večjih napajalnikih, predvsem ti z DC izhodi 12 - 48V.

Sproščenimi vijaki, tranzistorji niso bili dobro pritrjeni na hladilnike. Se da popravit, če popraviš predno priključiš.

Pač po pričakovanjih za takšne ugodne cene.

Nekako ne zaupam temu za kaj resnega, za hobby je pa ok, če prej sam narediš Quality Control Rolling Eyes .

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2020 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na mojem so bile počene nožice na tranzistorju in ni dal na izhodu napetosti. Sem polotal in zdaj dela.
Po moje so prvo sestavili na pcb in ko so zategovali tranzistor na hladilnik, so nožice polomili.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2020 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je edino piskal, ko na njem ni bilo nobenega bremena, drugače pa dela OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar nekaj teh napajalnikov sem že kupil pri od 5 do 24V, nizkotokovnih (2-5A) in tudi močnejših (50A) in do sedaj nisem še imel nikakršnih težav,
Vsi so delali BP (trkam po mizi!), je pa res, da ne kupujem ravno najcenejših in vedno pogledam mnenja ostalih kupcev.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blsku
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Okt 2020 19:39
Prispevkov: 49
Aktiv.: 1.13
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Vsem se zahvaljujem za odgovore.
V bistvu potrebujem 36V in 12V ter 5V pretvornik za v delanico, da bi imel vedno na voljo te 3 napetosti. V mislih sem imel, da bi jih namestil nekam pod delovno mizo in jih (vsakega posebej vklapljal iz delovne mize) na delovni mizi pa bi imel le priključne sponke.
LINK na Aliexpress

A bi bilo mogoče kakorkoli te zgornje napajalnike predelat, da bi jim lahko nastavljal veličino izhodnega toka?

hvala[/url]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.aliexpress.com/item/10000369192918.html

kupi že takega, pri katerem se nastavlja napetost in tok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blsku
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Okt 2020 19:39
Prispevkov: 49
Aktiv.: 1.13
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mmelektronika je napisal/a:
https://www.aliexpress.com/item/10000369192918.html

kupi že takega, pri katerem se nastavlja napetost in tok


Hvala za nasvet.

Kakšna je pa kvaliteta teh izdelkov?
V skrajni sili sem imel tudi v planu, da ni poizkusil sam doma izdelati napajalnik z več odcepi.
Razmišljal sem, da bi kupil en transformator z odcepi na 5V, 12V, 36V pa da bi potem doma na vsakem izhodu dodal kondenzatorje, regulator napetosti in ,....

Kako imate vi izvedeno v vaših delavnicah? Kako imate zagotovljene različne DC napetostne nivoje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem imel pred leti kar nekaj usmernikov narejenih v samogradnji.

Na koncu pa ugotoviš, da je najbolje kupiti že narejen usmernik.

Jaz sem kupil ta trojni usmernik in je več kot zadovoljiv za mojo delavnico

https://www.siglent.eu/product/1141003/siglent-spd3303c-220w-3ch-programmable-power-supply
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group