www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TV oglasi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 6:54 pm    Naslov sporočila:  TV oglasi Odgovori s citatom

Redko oglaševalci spravijo skupaj oglas, ki ga pogledam(mo) do konca.

Tale palomina se mi zdi dobra.


Tale stara mi je ostala v spominu. Applause

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekatere reklame so prav prisrčne, nekatere neumne, nekatere nagravžne...

Slovenskih programov ne gledam že več kot 7 let, namenoma in načrtno jih ignoriram. Gledam samo tuje programe, žal pa so v večini dokumentarnih programov vmes še vedno reklamni bloki, naši ponudniki nam potem servirajo slovenske reklame... ki jih z velikim veseljem preskočim, zahvaljujoč ogledu TV vsebine na časovni zamik, ja, vse gledam "za nazaj" da lahko preskočim reklame.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:

Slovenskih programov ne gledam že več kot 7 let, namenoma in načrtno jih ignoriram.


Ampak kljub temu moraš grabežljivim kapitalistom na RTV-ju prisilno vsak mesec plačevati rtv prispevek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.59
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wrecker je napisal/a:
v.j. je napisal/a:

Slovenskih programov ne gledam že več kot 7 let, namenoma in načrtno jih ignoriram.


Ampak kljub temu moraš grabežljivim kapitalistom na RTV-ju prisilno vsak mesec plačevati rtv prispevek.

Pa tudi PRO plusu (POPTV.....), če imaš kabelsko ali IPTV.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, kaj češ, naročnino za internet plačujemo, v paketu je tudi TV in programska shema in plačujemo paket kakršnega smo izbrali, potem pa ni važno ali programe gledamo ali ne. Sicer pa to velja za vse, če gledaš ali pa ne.

Kar se pa tiče RTV prispevka, tega pa ne plačujem, mi ni treba, popolnoma legalno.

Glede reklam, vsaj to nam je omogočeno, da uporabljamo časovni zamik in program gledamo za nazaj in lahko preskočimo reklame.

Če kdo še ne ve, v preteklosti, ko se je pričela digitalizacija TV vsebin in digitalni prenos, oziroma še prej, ko je bil še analogni signal na katerega so bile dodane digitalne vsebine poleg teletexta, so delali na sistemu, da ko se začne oglasni blok, da ne moreš preklopit na drug program, preprosto zablokira TV sprejemnik, da preklapljanje med programi ne deluje. K sreči ta sistem ni nikoli zaživel.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wrecker je napisal/a:
v.j. je napisal/a:

Slovenskih programov ne gledam že več kot 7 let, namenoma in načrtno jih ignoriram.


Ampak kljub temu moraš grabežljivim kapitalistom na RTV-ju prisilno vsak mesec plačevati rtv prispevek.

Najlažje je jamrat. Imaš tudi opcije, da ti tri leta ni potrebno plačevati RTVja. Od soseda sestra je študirala pravo. Ker ji gre TV že po naravi na živce in ni imela časa za buljenje v TV se je odločila, da temu naredi konec. Poiskala si je ustrezen obrazec, ga izpolnila, nesla podpisat notarju in poslala na njihov naslov.

Problem rešen. Vsake tri leta ponoviš. V komentar napišeš karkoli: nimam časa bulit v TV, od buljenja v TV imam glavobole, itd. Strošek imaš samo z notarjem.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2020 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj pripomnim, da se iz RTV prispevka ne financirajo zgolj TV programi, kot bi se dalo sklepati iz do sedaj napisanega. Tudi npr. portal rtvslo.si se financira iz prispevka.
Vprašanja o RTV-prispevku - RTVSLO.si

Sicer pa tudi mene motijo oglasi med dokumentarnimi oddajami. So pa vsaj redkejši kot drugje, kakšen celovečeren film pa celo brez. Sicer pa, kot je ecobra pripomnil, tudi ProPlus vrti mnogo oglasov, čeprav so njihovi programi plačljivi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, no. Meni se zdi, da za tistih 12€ na mesec pri RTV še vedno dobiš kvalitetne informacije. Proti drugim medijem, ki so vsi že rumeni čez in čez od vsega scanja.

Je pa res, da ne gledam skoraj nič več v živo. Ukinil sem IP televizijo, anteno (zaenkrat) in vse delam preko aplikacije in Chromecast-a. Tako tudi reklam nič ne vidim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Nekatere reklame so prav prisrčne, nekatere neumne, nekatere nagravžne...
...torej takšne, da si jih (vsaj malo) zapomniš in to je njihov smisel. Samo se spomni odmeva na tisto reklamo: "Vsaka ima svoj faktor"
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wrecker je napisal/a:
v.j. je napisal/a:

Slovenskih programov ne gledam že več kot 7 let, namenoma in načrtno jih ignoriram.


Ampak kljub temu moraš grabežljivim kapitalistom na RTV-ju prisilno vsak mesec plačevati rtv prispevek.

Kdo razen rtv pa producira še kaj pametnega. Poleg tega za nazaj lahko pogledaš vse kar si naredili.

Raje pomisli za kaj placujes 5eur (na pop tv), pa še skoraj izognit so ne mores.

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tema je sicer že zašla. Ker je debata o naročnini, še moje mnenje. Nacionalke že dolga leta ne gledam, v letih ko sem jo bil "prisiljen" spremlati niso nikoli spravil kaj prida skupaj. Edino kar poslušam je radio (VAL202) Nekih konkretnih cifer o zaposlenih na RTV SLO nisem našel. Je pa cifra krepko čez 2000 zaposlenih. Glede na to cifro sem prepričan, da jih vsaj 10% "mešalcev megle". Tukaj se strinjam z vlado. Katera koli je - bo tukaj bi bilo potrebno narediti red.
Glede RTV naročnine. Prisiljen sem plačevati nekaj, kar ne koristim. To je isto kot bi moral plačevati pavšal Telekomu, če prav uporabljam A1.
Tukaj se bi dalo narediti marsikaj, da bi medije prisilili na boljšo kvaliteto. Prvzaprav bi šlo to narediti zelo enostavno. Obvezna naročnina ostane. Državljani pa bi morali imeti možnost, da se del naročnine nameni medijski hiši po izbiri. Tujaj bi potem nastala vojna med mediji za gledalce- poslušalce. Sedaj po domače povedano RTV-ju se fučka. Dobi ves pobran denar.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa mislim da je kar prav, da je naročnina. Tudi sam TV-ja ne gledam skoraj nič, tudi komercialnih ne, poslušam pa VAL202, samo težko si predstavljam, da bi bil 3. radio program - program ARS komercialno zanimiv, a se mi zdi prav, da so tudi taki programi na voljo.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group