www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

philips leonardo luxus 23td293a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2021 2:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo se javljam v eter Smile Pa ravno moj 400-ti prispevek na ta forum
Pri meni so bili v okvari vsi (Iskrini oz. od Inštituta za Elektroveze) pinki kondenzatorji. Eden izmed njih je vlekel proti masi napetost na g1 ali g3 na katodni cevi (pozabil točno). Takrat sem ga le odščipnil in sem dobil svetel raster. Ostali so bili pa tudi za odpis, vendar niso bili direktno povezani z napako.

Skratka, če nimaš rasterja, pomeri napetosti na pinih katodne cevi.

Oz. če imaš le črto, boš mogel poiskati napako v vertikali. Vertikalni oscilator in vertikalna končna stopnja. Da ti malo olajšam dušo, to je del TV-ja, kjer se najpogosteje pokažejo napake, vsaj pri starih TV-jih in boš prej ali slej mogel natuhtati kako kaj deluje.

Najbolje, da si snameš shemo in pomeriš vse upore okoli vertikale (verjetno PCL82) ter vertikalnega oscilatorja, ne pozabi pa pogledati še za slabe blok kondenzatorje, če je kakšen črn oblit s katranom, ali pa kaj podobnega, ga le zamenjaj. Bi pa rekel, da je prej kakšen skurjen ali odprt upor, da ni vertikale.

(Pred kratkim sem imel podoben primer na Ei Niš 865, kjer je bil odprt 680K upor v oscilatorju, za piko na i pa še katodni upor od PCL82 - kar sem ugotovil šele kasneje). Napaka identična tvoji, v bistvu, ko sem najprej zamenjal 680K in je oscilator stekel, sem že lahko raztegnil sliko na par cm višine.)

Sicer pa še vedno čakamo sliko šasije "pod kiklo" oz. od spodaj Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group