www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linearen regulator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 12:01 pm    Naslov sporočila:  Linearen regulator Odgovori s citatom

Pozdravljeni,


Narediti si moram par nastavljivih napetostnih regulatorjev 0,7V do 1,5V z nekje 1A porabe.

Malo sem iskal in ne najdem nekakšnega namenskega čipa, večina začne pri 1,25V.

Razmišljal sem kar dve diodi zaporedno za kakšnim LM350 mogoče?

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za nižjo napetost od 1,25V pri lm350 rabiš negativno napetost.
En link, mogoče bo kakšna ideja.
https://www.electronicdesign.com/power-management/article/21799925/drive-ldos-to-0v-output-with-single-supply

Glede dveh diod v serijo, to je slaba ideja, relativno velika razlika pri obremenjenem in neobremenjenem izhodu. Če bo vedno enako obremenjeno, bi to tudi lahko naredil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče bi bilo enostavneje regulirati tok:
link

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za bolj natančno rešitev bi bila dobrodošla informacija ali bodo ti regulatorji priključeni na enosmerni vir, kot je recimo akumulator, baterija, ali na usmernik?
Kakšna bo poraba toka? Stalna ali občasna?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim da je polno različnih rešitev, sem se osredotočil na LDO in mi XRP6272 izpolni vse želje Cool.

To bo priključeno na usmernik.

Poizkusil bom oživeti Samsung SSD evo 860 na katerem je skurilo nekaj napajalnih komponent, za katere čipe gre ne najdem nobenih podatkov so pa definitivno napajalne linije.

Jutri gre v podrobnejši pregled, kolikor sem našel se zadeva napaja do nekje 1.8V.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiv LDO z 0,7V ref.
Če slučajno kaj prav pride:
http://www2.futureware.at/~philipp/ssd/TheMissingManual.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 1:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej kateri čipi so na ssd plati, najdi dokumentacijo in tam vidiš kakšne vrednosti so napajalne linije.
Znajo biti 5V, 3V3, 1V8, 1V2, 1V.... za futranje kontrolerja, nand flash spominov, eeproma itd.
Prvi dve dobiš že na sata napajalnem konektorju ali kar atx napajalniku.

Če ne boš delal v samogradnji ima TI že izdelano zadevo npr. PMP21500 s tremi izhodnimi napetostmi: 1V2, 1V8 in 2V5.
Gotovo obstajajo še druge kombinacije izhodnih napetosti. Malo pobrskaj.

Vir: TI

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2020 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem pregledal vezje malo bolj podrobno in zaenkrat zgleda, da je en čip zanič ki ima oznako ATt0C, zanj ne najdem nič.

Edino kar je preverjeno je, da na njega pride 5V linija, trije I/O signali, naprej gre pa kdo ve kaj, ima dva gladilna kondenzatorja in nobenega induktorja, tako da predvidevam, da je lahko le kakšen napetostni regulator ali mosfet.

Bom dal napetost za njim in poskusil dvigovat od 1.2V naprej pa da vidim kaj bo...

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2020 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj kakšno ostro sliko kjer se vidi oznaka, ohišje čipa in okolica.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2020 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prilogi je slika, dejansko mi je uspelo usposobit disk, z usmernikom sem dvigoval napetost od 0,7V naprej in opazoval če se bo kaj zgodilo. Pri 4,7V je disk začel delovat, naredil sem backup diska, nato sem dal briko iz 5V linije za ta čip.

Zgleda da je dejanska oznaka AtAxC, X nevem kaj je ker je odkurjen, zgleda kot 0,9,8...

Naprej nebom raziskoval ker nimam časa. Disk bo ostal za testne namene ker dela.



SSD_disk.png
 Opis:
Slika vezja Samsung SSD evo 860 z strani
 Velikost datoteke:  2.34 MB
 Pogledana:  25 krat

SSD_disk.png



_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group