www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zakasnitev zagona routerja Linksys WRT 54 GL
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lucia
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 26 Jan 2014 15:31
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: petrovče

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 6:43 pm    Naslov sporočila:  Zakasnitev zagona routerja Linksys WRT 54 GL Odgovori s citatom

živjo.Imam router Linksys wrt 54gl .ima kdo idejo,kako bi mu ob izpadu elktrike podaljšal njegov zagon oziroma zagon wifi-ja.težava je pri wifi kamerah ki so počasnejše ob zagonu in ne delajo.vedno ko zmanjša štroma moram ta rutar ugasnat ročno,potem začnejo kamere komunicirat z Linksysom.Hvala za morebiten odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš na njem DDWRT je možnost da z startup skripto zabremzaš vklop Wifija za nekaj časa.

Nekako takole:
Koda:

# BRING DOWN WIFI ON BOOT
stopservice wland;
nvram set ath0_net_mode=disabled;
killall hostapd;
# AFTER 60 SEC START WIFI
sleep 60
nvram set ath0_net_mode=mixed sleep 10;
stopservice lan;
startservice lan;


Na žalost nimam DDWRT-ja v hiši da bi poskusil Sad .

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena opcija je tudi casovni rele z zakasnitvijo vklopa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrzi ta router v smeti, to je bil primeren za uporabo v nekih drugih časih.


Kamere na wifi? Bog se vas usmili.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Vrzi ta router v smeti, to je bil primeren za uporabo v nekih drugih časih.
Čeprav je iz, po tvoje, drugih časov, še marsikje dobro služi svojemu namenu!
qwertz je napisal/a:
Kamere na wifi? Bog se vas usmili.
Zakaj pa ne na WiFi?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podoben problem sem imel z enim tplinkom, ki je služil kot AP za Open-Wlan-SLO. Ker je bil uplink preko drugega wifija na večjo razdaljo, ta je pa rabil malo več časa za zagon kot tplink, se je ob hkratnem vklopu link obesil (nisem raziskoval dalje). Pomagal je zakasnjen vklop. To sem rešil z RC členom, enim NPN in relejem. Mislim, da imam še nekje to ropotijo. Če ne rešiš drugače, lahko poiščem in ti pošljem.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Vrzi ta router v smeti, to je bil primeren za uporabo v nekih drugih časih.


Ali ti tudi zamenjaš avto, ko pride ven nov model? Starega pa na odpad. Ali pa, ko je po TV reklama za novo čokolado, stare vržeš v smeti in juriš v trgovino..

Meni je ta Linksys preživel že tri računalnike, torej še ni čisto "mimo"...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še mojih 5 centov...

Če imaš gor DDWRT, kaneram dodeli statične IPje. Kadarkoli, prej ali pozneje, se hoče kamera povezat na wifi, jo bo router čakal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primerjati router z avtom je neumnost. Nov router stane nekaj 10 do nekaj 100 eur. Nov avto pa nekaj 1000 do nekaj 10 k€. Ničesar se ne menja vsako leto.

Dokler imaš ADSL in povezavo nekaj M ter tiste 2 do 3 naprave je popolnoma vseeno, zaradi mene tudi, če imaš še vedno koaksilane povezave med mašinami.

Govorimo o 15 let starem routerju. Dvomim, da imate 15 let stare računalnike v uporabi vsak dan. Ali 15 let star modem od ponudnika.

No, ja ta forum je tudi na 15 let stari tehnologiji, pa bi ga lahko kaj update-ali (ne boste verjeli, nove verzije so popolnoma brezplačne), vendar hej, saj dela, kajne. Vse dokler ne neha delat. In nadgradnja iz prastare verzije na novo je bolj boleča, kot če bi to delali sproti.

Glede kamer na wifi pa ne bi izgubljal besed.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni v hiši so 4 kom wrt-ji. (ja prav preštudirat sem moral koliko jih je) Dva sta v mostu. Pokrivata tudi hišo brata - pa mojo staro delavnico. Na njih nonstop visijo 2 kamere. 1 vremenska postaja. Vsaj dva prenosnika in en internetni radio. Na mreži je še en rasbery, ki služi kot snemalnik in server za mrežni printer. V delavnici za testiranje visita gor vsaj dva PLC-ja (1 1200 in en logo) Do njih lahko dostopam brezžično od koder koli - tudi od zunaj. Prav tako je do delavnice le brezžična povezava. Da bi karkoli posodabljal ali menjal mi niti slučajno ne pride na pamet.
Ne spomnim se, če sem sploh kdaj moral narediti ročni reset.
Na dveh ruterjih, ki sta v mostu teče tomato. Na ostalih dveh pa mislim da posodoblejen wrt.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam 2 DDWRT-ja. Zanesljivosti jim ni oporekati in bosta še naprej služila za namen, kjer ni potrebe po kakšni pretirani hitrosti.
Rabil pa bi en hitrejši router. Na trgu je te robe ogromno in vsi so najboljši in najhitrejši. Za katero zadevo se splača seči v žep?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred približno dvema letoma sem nabavil tole dvoje:

1. https://www.enaa.com/brezzicna-mrezna-oprema/mikrotik-rb951ui-2hnd-poe-5-port-brezzicna-dostopna-tocka

2. https://www.mimovrste.com/stikala/mikrotik-mrezni-usmerjevalnik-hex-poe-5-vrat-rb960pgs

... in čez delovanje nimam pritožb. Prvi je "upokojil" WRT-54GL, saj slednji po 10 letih zveste "službe" ni več zmogel razpoložljivih 100 Mbps na T-2 optiki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
......No, ja ta forum je tudi na 15 let stari tehnologiji, pa bi ga lahko kaj update-ali (ne boste verjeli, nove verzije so popolnoma brezplačne), vendar hej, saj dela, kajne...........
Ne pametuj brez potrebe!
Ja, nove verzije PHP so brezplačne, toda, ali boš ti posodobil forum?
Kar se pa kamer in WiFija tiče, pa samo zgubljaš besede, pametnega pa tako ali tako nič,
da bi mi, nevedni, vedeli zakaj ne!

In ne dvomi, še starejši čarunalniki so v uporabi, najmlajši, ki ga uporabljam je HP EB8740w (11let), najdejo se pa v moji zbirki še krepko starejši,
ki po potrebi še vsi lepo delujejo, nekateri tudi z XPji, zakaj bi pa nov software kupoval in gor dajal, če ni potrebe. Tale stacionarni čarunalnik iz katerega pišem
mi prav tako služi BP, pa so gor win7, nVidia Qudro 2000 z dvema 28" monitorja, E6600 CPU, 8GRama, nekaj diskov (SSD boot), osnovna plata ima pa tudi že 10+ let
in tudi slučajno ne vidim pametnega razloga, da bi karkoli menjal. Sem imel tudi MSI GT 70 (Win 10, 17"), z maksimalno konfiguracijo, ja za igre pač, ki se zboota v nekaj sekundah iz nule, no, sedaj se pa hči z njim igra Razz ,
ni bilo nikakršne potrebe po taki mašini, saj sem v penziji in se nikamer ne mudi.

s56al je napisal/a:
...... ni več zmogel razpoložljivih 100 Mbps na T-2 optiki.

Si mislil 100MBps, kajti 100Mbps so porti na WRT-54GL in jih z lahkoto prežveči.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Starejših PC-jev je na še vedno na "miljone" v uporabi. Največ v industrijskem okolju. V podjetju kjer sem bil prej zaposlen je v proizvodnji teklo še nekaj pc-jev z NT-ji in 2000. Nadgradnja zaradi stroškov enostavno ni izvedljiva.

Pred sabo imam ravno eno ponudbo - zaradi varnostnih razlogov sem hotel posodobit en sistem z XP-ji Na PC-ju teče HMi. Od zadaj je ena S7 300.
Cifra posodobitve je okroglih 9+k€ brez ddv-ja.
V ceno je vključeno
1.6k nov računalnik
5.6k - win CC 7.5
ups
vnc server
1.5 - namestitev konfiguracija

In kaj bom pridobil - pravzaprav nič. Zadeva sedaj dela stabilno brez problema. Obstaja večje tveganje da se stara industrijska oprema ne bo dobro razumela z novim PC-jem?
Raje vsako leto naredim backup in vstavim nov disk. PC-ja pa ne spuščam na splet.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2020 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel. Napajalnik je sicer 9V/600mA, ampak WRT ni izbirčen glede tega. Notri je multiturn trimer, s katerim lahko nastavljaš čas do vklopa.

Za 10 EUR je tvoje.



zakasnjenvklop.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  72.37 KB
 Pogledana:  3 krat

zakasnjenvklop.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group