www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Covid 19 cepljenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Covid 19 se boste cepili ?
Da, takoj ko bo možno
36%
 36%  [ 38 ]
Da, a ne takoj bom počakal, da vidim učinkovitost oz. morebitne stranske učinke
25%
 25%  [ 26 ]
Ne, ne bom se cepil
36%
 36%  [ 38 ]
Ne, ne bom se cepil covid 19 ne obstaja
1%
 1%  [ 2 ]
Skupaj glasov : 104

Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 8:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem čisto prepričan, da mi je jasno kaj si hotel povedati. Think

Nisem niti od stroke, da bi lahko sodil o vzrokih za okužbe ... načeloma pa ... virus kroži. Primer (eden od njih), ki ga poznam ... v pisarni sedijo trije sodelavci. Vsi trije okuženi in kar konkretno zboleli. Po kronologiji je bil praktično edini možni vir prinešena okužba iz vrtca, kjer ima ena od sodelavk otroka. Druga dva sta okužbo "fasala" na delovnem mestu ... kljub redni uporabi zaščitnih ukrepov ... med drugim obvezno nošenje maske tudi med delom za pisalno mizo. Imenuj to finta, če hočeš - zame je realnost. Pa s policisti verjetno ni kaj dosti drugače. Tudi oni imajo otroke po šolah in vrtcih, žene/može v različnih delovnih okoljih ...

Omenjaš delo. Tule pa vsaj po mojem mnenju tiči vzrok za trenutno (ne ravno dobro) stanje in razmere, ki bodo verjetno še prišle. Veš ... nekomu, ki ne bo imel kaj dat v lonec bo precej vseeno za ta in še kak drug virus. Delo je zadnja stvar, ki bi jo smeli omejevati ... sploh na način, kot so si ga zamislili kljukci z Gregorčičeve.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
grega09 je napisal/a:
Še sreča, da nismo na Kitajskem. .......

Ni vse tako črno belo, a ne?

Saj se strinjam, malo sem v hecu napisal. Če je čas za hece Confused. Pa naj bo vsaj črni humor.

Tudi sam sem presenečen nad neumnostmi v ukrepih in kaj vse si zmislijo, brez da dva koraka naprej študirajo. Aplikacije ne nameravam nalagati, ker že tako imam probleme s prostorom na telefonu in ne gre. Novega pa zaradi tega ne bom kupoval.

Virus je tu in kroži brez da bi koga vprašal. Z ukrepi pa nikoli ne bomo zadostili vsemu in da bo za vse enako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.08

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pa presenečen nad tem kako neumni smo ljudje. Ta pandemija je lepo pokazala kakšni smo: neumni, razvajeni, sebični.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa mislim da je ta pandemija pokazala kako neumni so ti kljukci, kot jih je lepo poimenoval frenki.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil si še na: prestrašeni, škodoželjni, privoščljivi, žleht, ...

Nekateri so čisto posrani od strahu... nekateri se že na daleč derejo da je maska obvezna, ko nekoga nekje izven naselja vidijo brez maske... ali pa se derejo nanje "vi pa niste iz naše občine"... ali pa kličejo policijo in redarstvo, ko se otroci sankajo na bližnjem hribu...

Ja, mnogi so pokazali svoj pravi obraz... kar sploh ni slabo, dobro je vedeti s kom imamo opravka.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pinkobalinko je napisal/a:
Jaz sem pa presenečen nad tem kako neumni smo ljudje. Ta pandemija je lepo pokazala kakšni smo: neumni, razvajeni, sebični.

Človeška vrsta pač. Verjetno smo med večino vrst še dokaj empatični in sposobni mesebojnega razumevanja in sodelovanja, čeprav radi vidimo samo slabe strani. Poglej naravo. Tam je večinoma vse drugače. Obnašanje, da čimveč znosiš k svoji riti (in podobno) je nagrajeno s preživetjem.


Nazadnje urejal/a grega09 Tor Dec 15, 2020 11:22 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.08

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je in za vse so vedno krivi drugi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Veselimo se torej, sedem dni lahko hodimo nemaskirani, čakam še na navodila za burek in rogljiček, ali jih lahko konzumiramo brez aplikacije.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.14
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Med prvimi sem obkljukal "Da, takoj, ko bo možno".
Na e-upravi sem prijavljen za cepljenje. (Krepko pod 20k) Upam, da upoštevajo ta vrstni red.
Vendar jih moram na cepljenju opozorit, da čip že imam, v levi roki med palcem in kazalcem.
Kljukci ste tisti, ki pri googlu, facebooku,....... , veselo obkljukate vse možno, tudi "darovanje ledvice", ene posrane aplikacije pa se bojite kot hudič križa. Mr. Green
Aplikacijo imam naloženo od kar je objavljena, vendar se zavedam, da mi zaradi kljukcev popolnoma nič ne koristi. Question

No, pa me popljuvajte. Dancing Kljukci Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stane nič te ne bom popljuval Laughing ... samo kratek komentar.

Tole je navodilo iz gov.si :
Citiram:
Pomembno je, da potrjeno okuženi v mobilno aplikacijo #OstaniZdrav čim prej vnese kodo TAN.

Prošnjo za izdajo kode TAN lahko naslovite na NIJZ, z vnosom podatkov v spletni obrazec bo koda TAN posredovana v obliki sporočila SMS na vaš telefon.

Noben od potrjeno okuženih, s katerimi sem govoril tega ni izvedel. Verjamem, da omenjeni predstavljajo vsaj povprečje, če že ne večino. In zdaj naj jaz namestim aplikacijo, potem pa živim z nekim lažnim občutkom "varnosti", ker mi aplikacija tveganih stikov ne bo javljala?

Nekako predpostavil sem, da bo temu tako, zato se na to nisem nikoli zanašal. Zame so/ste/smo v trenutnih razmerah vsi potencialno okuženi in temu primerno se tudi poskušam obnašat. Razloga sta dva ... glede na to, da je prenos morebitne okužbe iz mene na nekoga drugega zadnja stvar, ki bi jo rad naredil in ker je zadnja stvar ki bi jo želel, da od nekoga virus pokasiram sam. V tej matematiki aplikacije ni, pa če me poleg tebe še sto drugih označi za kljukca. Če bi bila implementacija aplikacije izvedena strokovno, ne pa politično o temle zdaj niti ne bi diskutirala.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stane, strinjam se s tabo. Kot sem napisal ko bo možno se bom cepil tudi če bo cepljenje plačljivo. Zaupam formaciji ne zaupam pa raznim telefonskim aplikacijam, ki dajejo navidezno zaščito. Zato tega ne bom nalagal.
Še beseda o cepljenju. Vsakemu, ki bi potreboval bolnišnično zdravljenje na razpolago pa je bilo zastonj cepljenje bi mu morali zdravljenje zaračunati. (razen če obstaja tehen razlog, da se ni cepil) - pri tem ne mislim le cepljenje proti koroni.
Zakaj - bolnišnično zdravljenje je vedno nekajkrat dražje od cepljenja je precej bolj zahtevno in težko. Nikakor ma ne gre brez formacije oz zdravil. Plačujemo pa ga vsi, ki smo zdravstveno zavarovani.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Testiran sem bil v ponedeljek 30.11. TAN kodo sem dobil na SMS naslednji dan.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G. Stane, "obkljukuj" vse kar ti paše, mi kljukci ki ne obkljukujemo vsako bedarijo, hočemo samo da nas pustijo pri miru. Za mene je ta "biser", ki si je omislil kazen če tebe dobijo v Mariboru brez aplikacije, kriminalec prve vrste. Ti pa če hočeš, lahko ga povabiš na kavo v Rače, nimam nič proti.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.08

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kakšna je lahko škoda če si naložiš aplikacijo? Trpi ponos?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.08

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2020 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer pa za cepljenje v Sloveniji lahko največ naredijo Hrvati. Če pogojujejo obisk hrvatije s spričevalom o cepljenju, bo Slovenija v hipu najbolj precepljena država na svetu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja
Stran 3 od 33

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group