www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Covid 19 cepljenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Covid 19 se boste cepili ?
Da, takoj ko bo možno
36%
 36%  [ 38 ]
Da, a ne takoj bom počakal, da vidim učinkovitost oz. morebitne stranske učinke
25%
 25%  [ 26 ]
Ne, ne bom se cepil
36%
 36%  [ 38 ]
Ne, ne bom se cepil covid 19 ne obstaja
1%
 1%  [ 2 ]
Skupaj glasov : 104

Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Tu za kontrast še slabo precepljeni Bolgarija in Romunija, ne vem kaj je tu tako dobrega...

Se strinjam res izgleda zelo katastrofalno.

Sem šel malce brat časopise iz obeh držav, nekaj malega panike s strani politikov in medicine, nekaj bolnikov so relocirali v sosednje države in nato case closed.

Berem časopise v Avstriji in Nemčiji in človek dobi občutek, da bo jutri konec sveta.

Tudi na diagramih, ki si jih pripel je med zgornjim in spodnjim stokratni zoom. Pajek na zidu ne izgleda nič posebnega, če pa ga 100x pozumiraš pa izgleda že kot prava pošast.

Očitno je vse stvar percepcije posameznika n.pr. iz zapisov Kreka izhaja, da je C19 gromozanska katastrofa. Po drugi strani pa se sploh ne sekira zaradi srčno-žilnih bolezni, ki so eden glavnih vzrokov za smrt v Sloveniji, pa čeprav je statistično mnogo bolj verjetno, da bo imel prej probleme zaradi svojega "karakterja" kot pa zaradi C19.



91d2dfa1cc470e67c73f0b9fcc58cf47.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  141.23 KB
 Pogledana:  2 krat

91d2dfa1cc470e67c73f0b9fcc58cf47.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.68
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:

Tudi na diagramih, ki si jih pripel je med zgornjim in spodnjim stokratni zoom.


Tole mi pa prosim malo pojasni, ker niti pod razno ne razumem kaj s tem misliš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Tole mi pa prosim malo pojasni, ker niti pod razno ne razumem kaj s tem misliš.

Preprosto, n.pr. na prvi sliki je na Y osi razdelek 1K na spodnji pa 10, po velikosti pa sta obe enaki, kar pomeni da si spodnjo os optično 100x povečal v Y smeri. Seveda na ta način zgleda vse skupaj zelo dramatično.

Druga pomanjkljivost teh diagramov je, da so prikazane samo smrti, ki jih statistika neposredno povezuje s smrtjo zaradi C19, ne pa tudi vse ostale smrti n.pr. smrti zaradi morebitnih stranskih posledic cepljenja.

Prav to pa je zanimalo nemško poslanko dr. Uto Bergner, ki je v teh dneh predstavila študijo, ki jo je naročila na to temo.

Avtorja študije prof. dr. Rolf Steyer in dr. Gregor Kappler sta zaključila, da je presežna umrljivost v Nemčiji tesno povezana s stopnjo precepljenosti.

V nasprotju s pričakovanj - višja kot je precepljenost, manjša je presežna umrljivost je študija ugotovila, da je ravno obratno in da je to nujno potrebno pojasniti.
Prekomerno umrljivost je mogoče najti v vseh 16 državah. Število smrtnih primerov zaradi Covida predstavlja le sorazmerno majhen del presežne umrljivosti in predvsem ne more pojasniti kritičnega vprašanja: višja kot je stopnja precepljenosti, višja je presežna umrljivost.

https://www.utebergner.de/der-wert-eines-menschen-haengt-nicht-von-seinem-impfstatus-ab/
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čestitke Proteus Very Happy.

Po tem prebranem zapisu ti priporočam, da začneš OŠ od začetka. Mogoče bo še bolje vrtec... Ajej...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer pa prihaja za vse zagovornice cepljenja odlična novica iz Avstrije.

Od 1. februarja dalje je v Avstriji cepljenje obvezno.

Kdor se ne bo cepil bo kaznovan z globo 3600€ ali mesecem dni zapora.

Po novem njihov "Der Grüne Pass" velja 7 mesecev za zavrnitev nadaljnjega obnovitvenega cepljenja pa je zagrožena kazen v višini 1450€ ali 4 tedne zapora.

Tole bo še zanimiv "lakmusov papir".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.68
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Sigi je napisal/a:
Tole mi pa prosim malo pojasni, ker niti pod razno ne razumem kaj s tem misliš.

Preprosto, n.pr. na prvi sliki je na Y osi razdelek 1K na spodnji pa 10, po velikosti pa sta obe enaki, kar pomeni da si spodnjo os optično 100x povečal v Y smeri. Seveda na ta način zgleda vse skupaj zelo dramatično.


Proteus, ne vem zdaj, a me mora skrbeti zate... ker če si elektronik in takole interpretiraš diagrame, je kar hudo.
Pa jaz nisem nič povečeval nobene osi, ker so grafi lepo normirani in je skala na Y osi tudi jasno označena. Vse so screenshoti včerajšnjih podatkov iz worldometra.
Jao... Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1017
Aktiv.: 5.31
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No danes so dali ven, da bodo dodali odškodninsko odgovornost...

Odškodnino v višini 10.000 evrov bi prejeli starši otroka oz. zakonski ali zunajzakonski partner osebe, ki je umrla po cepljenju. Mladoletni otroci osebe, ki je umrla po cepljenju, pa bi prejeli 20.000 evrov odškodnine.

Sepravi 30 k€ sem vreden za državo... Tolko jim odvedem davka v enem letu smradi jedni.... Sicer je res, da je bolje kot nič, ampak glede na zneske očitno pričakujejo tega precej...

Tud ene stvari ne znajo speljat tako kot je treba... obup... res obup...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:

Od 1. februarja dalje je v Avstriji cepljenje obvezno.
.


V začetku 70. let je bilo tudi v jugoslaviji za vse obvezno cepljenje proti črnim kozam.
Tito je tedaj rekel: vsi se boste cepili. Udba je ta ukaz izvršila. Če kdo ni ubogal ni bila predvidena denarna kazen, ampak je zapel pendrek,...in podobne metode prepričevanja da bi se bilo dobro cepiti.
Rezultat: črne koze so izginile zaenkrat še do danes. Verjetno pa so bili tudi stranski učinki in mogoče je tudi nekaj jugoslovanov zaradi tega umrlo, to se ne bo nikoli izvedelo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Wrecker, ne zavajaj. Bil sem takrat v osmem razredu in ni bilo nobene UDBE. Nisem se cepil proti varioli veri in sem preživel, pa tudi UDBA me ni pospravila. Oprosti ampak ne pretiravati in primerjati stvari ki se ne dajo primerjati.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Proteus, ne vem zdaj, a me mora skrbeti zate... ker če si elektronik in takole interpretiraš diagrame, je kar hudo.

Najprej me obsodiš, da jaz manipuliram z diagrami in izbiram samo tiste, ki meni najbolj pašejo, potem ko ti jaz rečem, da je tudi iz tvoje prezentacije zaznati manimulativno predstavitev pa se razburjaš in postajaš celo žaljiv.

Vizualizacija podatkov, čeprav istih (poglej sliki spodaj), je zelo pomembna, kaj meniš, zakaj na COVID-19 sledilniku uporabljajo rdečo barvo in podatek koliko ljudi je okuženih, ne pa zelene in podatka o tem koliko ljudi je neokuženih?



rdeča.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  130.13 KB
 Pogledana:  7 krat

rdeča.png



zelena.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.65 KB
 Pogledana:  7 krat

zelena.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dovolj je bilo.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Stran 33 od 33

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group