www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri program za načrtovanje vezja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SlyCrespo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Mar 2019 22:01
Prispevkov: 171
Aktiv.: 2.78
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 3:19 pm    Naslov sporočila:  Kateri program za načrtovanje vezja Odgovori s citatom

Pozdrav!
Zanima me kateri program uporabljate za načrtovanje vezij (sheme) in PCB ploščic?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 7:37 pm    Naslov sporočila:  Re: Kateri program za načrtovanje vezja Odgovori s citatom

SlyCrespo je napisal/a:
Zanima me kateri program uporabljate za načrtovanje vezij (sheme) in PCB ploščic?

https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=554701&highlight=#554701
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eagle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Altium, ampak ce bi se zdajle na frisno odlocal, bi po mojem pristal na zastonjskem Kicadu, ki je v zadnjih nekaj letih iz "Painta" napredoval v povsem resno orodje. (heh, vsaj nekam, da so koristno sli EU milijoni Wink )
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem pa uporabljal tudi EasyEDA za risanje vezij pa je tudi OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam PCAD od DOS do 2006 verzije. Kupil sem Altium in kljub izkušnjam s PCAD sem se med Altiumom in KiCad odločil za slednjega takoj, ko sem iz nule skreiral prvo TIV. V določenih pogledih mi bolj sede od Altiuma obenem pa bodo lahko stranke za katere razvijamo, same odpirale datoteke, saj je program brezplačen, kar pa ne pomeni, da ne bo KiCad org deležen našega prostovoljnega prispevka na koncu leta.

Mislim, da še nikoli odločitev ni bila tako enostavna kot sedaj. KiCad je ta hip najbolj uporabno IN DOSTOPNO orodje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 8:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede samega ohleda datotek na strani stranke naceloma ni problemov; prakticno vsi programi, ki so placljivi, imajo na voljo zastonjski Viewer.

Drugace se pa strinjam, da odlocitev zdajle ne bi smela biti pretezka Wink

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
KiCad je ta hip najbolj uporabno IN DOSTOPNO orodje.


Malo off-topic, ali pa niti ne. Za vas poznavalce KiCad.
Se da v Pcb layout editorju narisati net(-s) med posameznimi pini? Nisem našel te možnosti, ki pa jo DipTrace ima in mi je kar uporabna. Sploh če si potem pomagam z autorouter-jem.

Nekako se trudim spoznati ta KiCad, pa me nekako ne pritegne, je pa res, da delam zelo malo vezij. Bi rekel da niti 1/mesece ne.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti to mislis tako, da nimas niti shematike, ampak direktno rises PCB, ki bi mu rad poimenoval nete?
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu ja, če ne prav direktno celo vezje. Npr imam shemo z vezjem, na samem pcb pa bi potem dodal še kak filtrirni kondenzator ali pa zaščitno zennerco...

Sem potem še malo raziskoval in ugotovil, da lahko shemo popravim v Eeschema in potem v PCB layout-u samo posodobim vezje.
Toda DipTrace ima tako da lahko dodaš samo element(footprint) in potem povežeš pine z net-i, nakar še enkrat zaženeš autoroute in naredi kar naredi Smile

Pa še nekaj, ne mogoče, ali pa ne znam narediti svoje lastne knjižnice elementov. In potem sem vsak element iskal vedno znova po celotni knjižnici Sad

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 243
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa primerjava med KiCad in Target 3001 za začetnika?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Target je IMHO za začetnika super, ker ima dobre knjižnjice, tutorial in je res enostaven.
Zakomplicira se pri bolj kompleksnih dizajnih, poligonih, več kot dvema layerjema, ampak tega načeloma kot hobist bolj kot ne ne uporabljaš.

KiCad v štartu rabiš malo več časa, nisi pa v ničemer omejen s stališča velikosti, števila pinov itd. (pri Targetu je nad xxx pinov program seveda plačljiv) in tudi omogoča vse mogoče.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group