www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Praksa v podjetju MI ELEKTRONIKA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
no_name_stromar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 04 Jan 2021 22:44
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 10:52 pm    Naslov sporočila:  Praksa v podjetju MI ELEKTRONIKA Odgovori s citatom

Živijo
sem študent 3. letnika elektronike in v marcu začenjam 3 mesečno prakso v podjetju MI elektronika. Pozna kdo mogoče to podjetje in ima kakšne nasvete ali pa izkušnje z delom v tem podjetju. Ali pa mogoče kakšen nasvet glede opravljanja prakse nasplošno. Že v naprej hvala za odgovore Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 9:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imej odprte oči, predvsem pa glavo in izkoristi ta čas za pridobivanje novih znanj in izkušenj.
Sicer pa je MI-elektronika dobra firma, kolikor jih jaz poznam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tam delal prakso. Ce te zanima kaj konkretnega pisi ZS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje razumem na več načinov.

Sicer si upam trditi, da bi študent 3. letnika moral bi že dovolj zrel, da bi vedel, da praksa ni samo zabava in se tam "fajn imet", je veliko več kot to... namenjeno je pridobivanju znanja in izkušenj, dodatno še pridobivanju delovnih navad in naučiti se upoštevati nadrejene in sprejemati naloge, zadolžitve, dolžnosti, ... OK, če kdo tega še ni vedel, bi moral vedeti sedaj, ko je tole prebral.

Če je vprašanje v smislu kako prakso opraviti na čim lažji način in mogoče še to kako in komu "lezti v rit", potem najbrž tukaj ne bo pravega nasveta.

Poznam primere, ko so dijaki in/ali študenti prišli v podjetje vprašat, če bi lahko tam opravljali obvezno prakso... pogosto je bila želja v smislu: "jaz rabim samo papir, potrdilo, da sem oddelal svoje in opravil prakso, da to oddam v šoli".

Poznam tudi primere, ko je delodajalec na podlagi prejšnjega stavka po takih dogodkih vedno najprej vprašal dijaka ali študenta v smislu: "ali ti nameravaš tukaj delat ali mogoče rabiš samo papir oziroma potrdilo?"

Poznam tudi primere, ko so dijaki dobro opravili svoje delo, pridno delali, pomagali cel mesec vsak dan po 8 ur, na koncu delodajalec ni dal niti simbolične nagrade. No, menda ni dolžan izplačati nagrade, pa vseeno, če je bil nekdo res priden in delaven, bi mu lahko izplačali vsaj kakšnih 50eur, mogoče 100 ali 200eur.

Dejstvo je tudi, da je dijak ali študent na praksi za delodajalca pogosto breme, vsaj prvih nekaj dni, mogoče teden ali dva, torej bi moral praktikant za storitev pridobivanja znanja celo plačati... ali pa še bolje, če se že hvalimo z brezplačnim šolstvom, da bi država plačala podjetju za vsakega praktikanta, ki bi uspešno opravil prakso.

Kaj bi moralo biti, pa ni, ni tale tema pravo mesto za debato o tem.

Na kratko: čas prakse je priložnost za pridobivanje novega znanja, je priložnost pridobivanja reference, je priložnost predstavitve svojih sposobnosti in znanja in mogoče to kasneje vnovčiti kot potencialni kandidat za zaposlitev. Izkoristi ta čas za pridobivanje znanja, svoje delo, ki ti ga bodo naložili, opravi dobro in vestno.
Priporočam tudi da se dobro pripraviš in raziščeš čim več o podjetju, podobno kot če bi šel na razgovor za razpisano prosto delovno mesto. Mislim, da je veliko bolje, če je potencialni kandidat že čim bolje poučen in seznanjen z dejavnostjo podjetja, ne da pride tja in nima pojma in se obnaša kot tele, ki gleda v nova vrata.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas v Iksor-ju smo imeli na praksi ze par studentov (in dijakov) in povecini je izkusnja bila zelo pozitivna - obojestransko, si upam trditi.

Je pa res, da smo ocitno imeli tudi sreco, saj so nas poiskali taki, ki so se dejansko zeleli nekaj nauciti in bili pripravljeni dejansko kaj narediti in se nauciti. In seveda tudi ne zastonj, ceprav je za delodajalca tako vajenistvo veckrat lahko tudi strosek in vec izgubljenega casa, kot pa koristi. Ampak - ce bo zaradi te prakse kak inzenir vec in kak FDVjevec manj, je pa to tudi nekaj! Wink

Se pa hitro, ze na uvodnem razgovoru, vidi, kam pes taco moli.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group